بازدید رئیس سازمان بهزیستی از آسایشگاه معلولان قم

بازدید رئیس سازمان بهزیستی از آسایشگاه معلولان قم

رئیس سازمان بهزیستی در سفری به قم از آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از قم، دکتر علی محمد قادری معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در سفر به شهر مقدس قم با حضور در آسایشگاه سالمندان و معلولین انوار آفتاب ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز و گفتگو با کارکنان مرکز، روزه خود را در بین آنها افطار کرد.
وی با تشکر از مدیریت و اعضای هیات مدیره انوار آفتاب گفت: خدمات ارزنده ای در این مرکز ارائه می شود و امیدواریم خداوند این خدمات را از خدمت گذاران قبول کند.
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه در آسایشگاه سالمندان و معلولین قم حال خوبی دارم، بیان کرد: وجود چنین مراکزی موجب دلگرمی و برپا کننده مسیر امید به فردایی بهتر است.
وی با اشاره به اینکه از بخش ها و گروه های جهادی متخصص به منظور خدمات استفاده کنیم افزود: اگر این گروه ها در استان قم توسط موسسات ساماندهی شوند، جمعیت داوطلبان سازمان بهزیستی را در قم ایجاد می کنیم که این خدمات می تواند شامل خدمات به سالمندان، نگهداری نوزاد و یا مواردی دیگری باشد که مردم ما علاقه زیادی به ارائه خدمات به صورت داوطلبانه هستند.
دکتر مهدی پهلوانی مدیر کل بهزیستی استان قم هم در جریان این بازدید ضمن عرض خیر مقدم و تبریک حلول ماه مبارک رمضان و تقدیر از انتخاب استان قم و مرکز سالمندان و معلولین استان جهت اولین دیدار در ماه مبارک رمضان گزارشی از وضعیت خدمات بهزیستی در استان قم ارائه کرد.
پهلوانی با اشاره به حمایت بهزیستی از 35 هزار خانواده در استان خاطرنشان کرد: بیش از 22 هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی قم هستند و 2000 نفر از مددجویان در بخش های مختلف در مراکز شبانه روزی استان خدمات دریافت می کنند و این مرکز بزرگ که با مجوز و تحت نظارت بهزیستی و توسط موسسه خیریه انوار آفتاب اداره می شود دارای ۴۲۰ توانخواه است که از این تعداد ۳۲۰ نفر معلول ذهنی مرد 14 تا 40 سال و و ۱۰۰ نفر سالمند مرد می باشند.
مدیر کل بهزیستی قم با اشاره به فرسوده بودن ساختمان آسایشگاه و فعالیت این مرکز از سال 1345 تصریح کرد: سیاست سازمان بهزیستی در کنار استفاده از ظرفیت خیرین و بخش غیردولتی در احداث مراکز جدید و دارای استانداردهای لازم و متناسب با رشد جمعیت سالمندی در دو دهه آینده ، اولویت دهی به مراکز روزانه و مهدهای سالمندی است که سالمندان صرفا در ساعاتی از روز جهت اخذ خدمات درمانی ، توانبخشی و… در مراکز روزانه حضور پیدا کنند و شب در کنار خانواده باشند .
وی با قدردانی از زحمات و مجاهدت های بی نظیر پرسنل مراکز شبانه روزی استان در دوران شیوع کرونا عنوان کرد: کمترین آمار مرگ‌ومیر و مشکلات کرونا را در مراکز نگهداری سالمندان و معلولین داشتیم، در شرایطی که افراد مدعی حقوق بشر تعداد بالای تلفات درزمینه کرونا را داشتند ولی تعداد فوت افرادی که در مراکز نگهداری سالمندان هستند کمتر از شش‌دهم درصد بوده است.
رئیس سازمان بهزیستی در این سفر همچنین با با آیت الله اعرافی و حجت الاسلام شهرستانی هم دیدار کرد.

منبع: خبرگزاری برنا، 16 فروردین 1401

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.