بانک اطلاعات خیریه ها

بانک اطلاعات خیریه‌ها

اباذر نصر اصفهانی
مدیریت بانک جامع اطلاعات معلولان، 20 بهمن 1400

نقش و جایگاه مراکز خیریه در همه کشورها اعم از سرمایه‌داری و سوسیالیستی بر کسی پوشیده نیست. کارکرد این تشکل‌ها در ایجاد عدالت، کم کردن فاصله‌های طبقاتی، تأمین ضرورت‌های زندگی آسیب دیدگان و مستمندان، مهارت‌آموزی و پیشرفت آنان در زندگی فردی و اجتماعی قابل توجه است.
به منظور سامان‌دهی به امور خیریه‌ها و افزایش کارکرد آنها، در سال‌های اخیر، پژوهشگران بیشتر به آنها پرداخته‌اند. یکی از ضرورت‌هایی که تأثیر اساسی در رفع مشکلات خیریه‌ها دارد، بانک اطلاعات و پایگاه اطلاع‌رسانی است. زیرا هر گونه مطالعه و تحقیقی درباره خیریه‌ها وابسته به داشتن آگاهی از آنها است. به همین دلیل تلاش‌هایی برای این منظور در ایران انجام یافته است. راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی خیریه‌ها و سمن‌های کشور مهم‌ترین اقدامی است که تاکنون در این باره انجام یافته است.
اما یکی از مباحث قابل توجه و مهم، ارتباط خیریه‌های با تشکل‌های معلولیتی است و اینکه در بانک اطلاعات خیریه‌ها آیا به تشکل‌های نابینایان ناشنوایان و… پرداخته‌اند یا نه؟ اگر پرداخته‌اند، کدام یک از جنبه‌های تشکل‌های معلولیتی برای مدیران پایگاه‌های اطلاعاتی خیریه‌ها، مهم بوده است.
مهم‌ترین بانک اطلاعات معلولان، بانک جامع اطلاعات معلولان است، لازم دیدیم این بانک را با «پایگاه اطلاع‌رسانی خیریه‌ها و سمن‌های کشور» مقایسه و تشابه‌ها و تفاوت‌های آن را استخراج کنیم.

پایگاه اطلاع‌رسانی خیریه‌ها و سمن‌های کشور (khairieh.ir)
درباره
این پایگاه بنا بر ضرورت ایجاد و بر حسب نبود بانک اطلاعاتی جامع در این حوزه و بر اساس سال‌ها وجود نیاز سازمان‌های غیر دولتی و مردم به ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع از سال ۹۲ با کمک جمعی از عزیزانی که دارای سوابق خدمت در سازمان‌های غیر دولتی و خیریه‌های کشور هستند و متعلق به خیریه شهید محمد گلشیرازی است، راه اندازی شد.
این پایگاه توانست در همان ابتدای ایجاد سایت، نظر بسیاری از متولیان، مدیران، کارشناسان و بسیاری از مردم و فعالین مدنی را در این حوزه جلب نماید و امروز با توجه به اینکه جامع‌ترین بانک اطلاعاتی سازمان‌های غیر دولتی و خیریه‌های کشور است، شاهد بهره‌برداری و استفاده مؤثر از این سایت هستیم که آمار بازدید سایت مؤید این موضوع است.
بانک اطلاعاتی این پایگاه شامل لیست سازمان‌های غیر دولتی و خیریه، حوزه بندی فعالیت‌ها، سازمان‌های مرتبط با هر حوزه، لینک‌ها و پایگاه‌ها و پیوندهای مرتبط، مؤسسات و خانه‌های قرآنی، لیست مراکز غیر دولتی و خصوصی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و مددکاری، لیست درمانگاه و بیمارستان‌های خیریه می‌باشد که در مجموع حدود 52 هزار مرکز در قالب ۱۱ حوزه و بیش از ۵۰ زیر حوزه در سایت بارگزاری و اطلاع رسانی شده است که این اطلاعات توسط یک تیم اجرایی به طور مداوم در حال تکمیل و به روزرسانی است.
چون ضرورتاً این گونه پایگاه‌ها و سایت‌ها از نظر مدیریت فضای مجازی کشور و اینترنت مدیر مسئول آن باید معرفی گردد لذا بر اساس قوانین مربوطه مسئول این سایت به شرح ذیل معرفی می‌گردد.
مدیریت این سایت بر عهده مهندس على فضيلتی مدیرعامل موسسه خیریه شهید محمد گلشیرازی است، فعالیت‌های اجرایی و اجتماعی در طول ۲۵ سال خدمت شامل مسئولیت‌های مختلف در خیریه‌ها اعم از مدیرعامل، عضو هیئت مدیره و یا عضو هیئت امناء و همچنین در مؤسسات و مراکز قرآنی از جمله دبیر مسابقات قرآنی احسن الحديث، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین قرآنی استان اصفهان، عضو هیئت مدیره تشکل‌های قرآنی استان اصفهان و … می‌باشد.

پل‌های ارتباطی با پایگاه اطلاع رسانی خیریه‌های کشور
این پایگاه اطلاعات مؤسسات مردم نهاد را از منابع مختلف جمع‌آوری و منتشر نموده است و وجود یا عدم وجود انجمن خیریه و با مرکز در این سایت به منزله تأیید صحت اطلاعات و اعتبار و عدم اعتبار آن مراکز نخواهد بود و هیچ‌گونه مسئولیتی را در خصوص صحت و سقم اطلاعات و محتوای درج شده، مسایل مالی، حقوقی، قانونی و … نمی‌پذیرد
تذکرات: 1- این پایگاه تنها بانک اطلاعاتی انجمن‌ها و خیریه‌ها می‌باشد و هیچ‌گونه فعالیت مالی و مادی نداشته، لذا از پاسخ به هرگونه درخواست کمک مادی معذوریم و در این خصوص تنها به خیریه‌های مربوطه مراجعه فرمایید
۲- به منظور جستجوی خیریه‌ها اینجا کلیک فرمایید.
۳- به منظور تغییر در اطلاعات خیریه و انجمن مربوط به خود از فرم مربوطه با ارسال ایمیل استفاده نمایید.
توجه: این بخش مربوط به این پایگاه می‌باشد لذا به منظور ارتباط با خیریه‌ها و انجمن‌های معرفی شده از اطلاعات
درج شده در صفحه همان مرکز اقدام نمایید.
مدیریت بخش‌ها:
صاحب امتياز: خیریه شهید محمد گلشیرازی
١- مدیریت سایت: مهندس على فضيلتی (fazilati@gmiail.com)
۲- روابط عمومی مجید یوسف پور (majidyosefpoor@gmail.com)
٣- بخش فنی و ویرایش سایت: رضا سلیمی (reza.salimi69@gmail.com)
ایمیل پایگاه: khairieh.ir@gmail.com (بجز درخواست کمک‌های مالی بقیه موارد بررسی خواهد شد)
۲- تلفن دفتر مرکزی اصفهان: 32689000-031
۳- کانال تلگرامی پایگاه: NGOnews@
۴- کانال پایگاه در آپارات: www.aparat.com/khairieh

اهداف پایگاه
مقدمه
سازمان‌های مردم نهاد، غیر دولتی (Non-Governmental) هستند بدین معنی که تأسیس آنها بر اساس تصمیم دولتی و در چارچوب بودجه عمومی انجام نمی‌گیرد بلکه اشخاص حقیقی یا حقوقی خصوصی مؤسس آنها می‌باشند، البته سازمان‌های مردم نهاد و مجموعه دولت دارای ارتباط و اثرات دو جانبه می‌باشند. غیر انتفاعی Non-Benefite)) هستند بدین معنی که دست یافتن به درآمد و سود و انجام فعالیت‌های تجاری در صنفي انتفاعی به‌منظور تقسیم منافع بين اعضاء، مؤسسان، مدیران و کارکنان هدف سازمان نیست، هرچند که این ویژگی، سازمان مردم نهاد را از دست‌یابی به درآمد برای اداره امور خود باز نمی‌دارد.
بر اساس تعریف سازمان ملل، NGO ها با سازمان‌های غیر دولتی باید دارای چهار مشخصه اصلی باشند: 1) از وابستگی مستقیم به هر حکومتی آزاد باشند 2) فعالیت‌های سیاسی و وابستگی به احزاب سیاسی نداشته باشند 3) غیرانتفاعی باشند و فعالیت اقتصادی نکنند 4) فاقد فعالیت‌های خشونت آمیز بوده و با گروه‌های بزهکار مرتبط نباشند. در تعریفی دیگر از سازمان مردم نهاد بر اساس مفاد آیین نامه اجرایی تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مصوب 8/5/84 هیئت وزیران باید گفت: سازمان مردم نهاد به تشکلی اطلاق می‌شود که توسط گروهی از اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر حکومتی به صورت داوطلبانه با رعایت مقررات مربوطه تأسیس شده و غیر انتفاعی، غیرسیاسی و عضو پذیر است.
سمن‌ها از طریق اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی ارتباطات)، جلب مشارکت مردمی (بسیج عمومی)، جذب سرمایه ها و منابع کوچک مردمی بسیج منابع)، ايجاد، گسترش و تقویت هماهنگی بین دولت و مردم، گسترش نظارت عمومی و ارزیابی فعالیت‌ها، افزایش بهره‌وری در استفاده از منابع و هنجاری سازی عمل می‌کنند.
گذشته از این کارکردهای کلی می‌توان بر اساس وضعیت هر جامعه‌ای کارکردهایی برای سمن‌ها تعریف کرد. به عنوان مثال در وضعیت حاضر کشور که شاهد مناطق روستایی رو به گسترش و توسعه هستیم سمن‌ها می‌توانند نقش به سزایی داشته باشند. در گذشته دوز در ایران نیز، تشکل‌هایی مشابه، با ساختار سنتی ایجاد شده بودند که برای حل بسیاری از مشکلات مردم، فعالیت می‌کردند که این نهادها به شکل سنتی خود امروزه کارایی چندانی ندارند.
مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی را نهادهای غیردولتی سنتی قدیمی می‌دانند و پس از آن صندوق‌های قرض‌الحسنه، خیریه‌ها، انجمن‌های اسلامی و حتی دوره‌های فارغ‌التحصیلی در دوران بعدتر و سلیس اتحادیه‌ها، اصناف و نظام‌های صنفی و مهندسی و… شکل‌های جدیدتر نهادهای مدنی هستند. یکی دیگر از موضوعات مهمی که می‌تواند توسط سازمان‌های مردم نهاد مورد توجه قرار بگیرد، مسئله مدیریت بحران و اقدامات مناسب در صورت بروز حوادث طبیعی است. قطعاً یکی از موضوعاتی که می‌تواند آسیب‌های حوادث طبیعی را بعد از وقوع به حداقل برساند وجود نیروهای کار آزموده و مجرب در برخورد با این اتفاقات است. سمن‌ها می‌توانند با ایجاد گروه‌های آموزشی و دادن آگاهی به عموم مردم در این مهم نقش بسزایی داشته باشند.
شاید در یک تعریف ساده بتوان گفت که سمن‌ها در حکم بازوهای اجرایی دولت‌ها برای انجام امور جاری کشور هستند.
سازمان‌های مردم نهاد برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود نیاز به برقراری روابط سالم با دیگران دارند. مؤسسات و انجمن‌های خیریه از روابط عمومی پیچیده‌ای برای نیل به اهداف خود دارند.
به منظور تسهیل گری روابط، جذب منابع و سرمايه و توسعه‌ی سمن‌ها بالتبع نیازسنجی و رفع نقاط ضعف و افزایش نقاط قوت داشتن آمار سرزمینی بر اساس پایش‌های مختلف موضوعی و مخاطب شناسی ضروری است و با کمی تفحص و جستجو ضعف این مقدمه در کشورها به وضوح پیداست
این پایگاه در نظر دارد مجموعه‌ای از این تشکیلات را همراه با اطلاعات اولیه و نوع خدماتی را که ارائه می‌نمایند جمع‌آوری و بر اساس نوع فعالیت و منطقه دسته‌بندی نماید و ضمن اعلام آمار و اطلاعات دریافت بستر ارائه خدمات متنوعی را فراهم آورد
اهداف:
1- تهیه بانک جامع اطلاعات خیریه‌ها، نهادها و مجموعه‌های مردم نهاد که به نحوی به مردم عزيز مساعدت می‌رسانند
2- دسته‌بندی موضوعی و منطقه‌ای به منظور دستیابی آسان‌تر نیازمندان و خیرین.
3- معرفی خیریه‌ها به خیرین و دستگاه‌های حمایتی به‌منظور جلب مساعدت‌ها
4- نیازسنجی منطقه‌ای به‌منظور شناخت تقاطی که مورد توجه خیرین و یا دستگاه‌ها قرار نگرفته است.
5- معرفی خیریه‌ها به یکدیگر منظور از اندی راهکارهای جلب مساعدت و رفع نیازها و اشتغال زایی و … با استفاده از انتقال تجارب یکدیگر
6- اطلاع رسانی به خیریه‌ها در حوزه اخبار مرتبط، فن آوری روز و نرم افزارهای کاربردی.
7- حمایت از برگزاری همایش و دوره‌های آموزشی ویژه مدیران خیریه‌ها نهادها و انجمن‌های مردمی
8- ارائه‌ی مشاوره و راهنمایی در خصوص اداره مراکز خیریه در جهت رشد و توسعه‌ی آن.
9- و ارائه مشاوره حقوقی در جهت تأسیس نهاد و خیریه و راهکارهای مربوطه

فرایند اجرایی:
1. تهیه فهرست خیریه‌ها و سمت‌ها همراه با اطلاعات اولیه
2. گردآوری قوانین و مقررات مربوط به سمن‌ها و کارکرد آنها.
3. ارائه‌ی روش‌ها، ایده‌ها و تجربيات برتر سمن‌ها و آموزش تسهیل گری.
4. تهیه اخبار و سایر اطلاعات مرتبط با خیریه‌ها
5. فعال‌سازی سایر بخش‌ها از جمله پاسخ‌گویی و مشاوره

چشم انداز:
1. تهیه جامع‌ترین بانک اطلاعاتی خیریه‌ها و انجمن‌ها و تشکیلات مردمی کشور
2. تکمیل پایگاه اطلاع رسانی خیریه‌های کشور از نظر محتوا و ارائه‌ی خدمات
3. راه‌اندازی سامانه پاسخ‌گویی آنلاین و تلفني به منظور مشاوره و ارائه اطلاعات
4. برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مدیران مؤسسات مذکور بر اساس نیاز منطقه‌ای و موضوعی
5. اعطای دسترسی‌های محدود و معین به مؤسسات عضو به‌منظور بهره‌برداری از اطلاعات پایگاه.
6. برگزاری طرح نسیم رحمت برای هدایت مساعدت خيرين و خیریه‌ها به قشر نیازمند

درباره دفتر فرهنگ معلولین
صفحه اطلاعات دفتر فرهنگ معلولین در پایگاه سمن‌ها این‌گونه و شامل اطلاعات زیر است:

دسته‌بندی مراکز
همان‌طور که در “معرفی” پایگاه آمده اطلاعات حدود 52 هزار موسسه از سراسر کشور در این پایگاه ثبت شده است. این مراکز ذیل 11 حوزه اصلی و بیش از 50 زیر حوزه دسته‌بندی شده‌اند که عبارتند از:
1- نیکوکاری و امور خیریه
• نیازهای معیشتی
• جهیزیه
• حمایت تحصیلی
• مناطق کم برخوردار
• حمایت از زندانیان
• حمایت از ایتام
• کمک هزینه درمان
• صندوق قرض‌الحسنه
• عمران و توسعه
2- امور زنان و خانواده
• تحکیم بنیان خانواده
• زنان بی‌سرپرست
• اشتغال زنان
• حقوق زنان
• زنان سرپرست خانوار
• ازدواج آسان
• بازتوانی زنان
• زنان روستایی و عشایر
3- مشاوره و مددکاری
• حمایت از معلولین
• حرفه‌آموزی و اشتغال معلولین
• حمایت از سالمندان
• مشاوره و روانشناسی
• نگهداری از معلولین
• نگهداری سالمندان
• کلینیک‌های مددکاری
• ژنتیک
4- امور کودکان
• نگهداری کودکان بی‌سرپرست
• فرزندان طلاق
• کودکان سرطانی
• حمایت از حقوق کودکان
• کودکان کار و خیابانی
5- آسیب‌های اجتماعی
• طلاق
• فقر و بی‌خانمانی
• پایگاه‌های سلامت
• اعتیاد
• خشونت
6- اشتغال و کارآفرینی
• حمایت از کارآفرینی
• حمایت از اشتغال زندانیان
• حمایت از اشتغال معتادان بهبودیافته
• حمایت از مشاغل خانگی
• مراکز حرفه‌آموزی
7- بهداشت و سلامت
• درمان بیماری‌ها
• پیشگیری از بیماری‌ها
• سلامت روان
• طب سنتی و گیاهان دارویی
8- مذهبی، هنری، ورزشی
• فرهنگی قرآن و عترت
• فرهنگی هنری
• فرهنگی ورزشی
• فرهنگی اجتماعی
10- امور بین‌الملل و اقوام
• همسران اتباع بیگانه
• بشردوستانه، صلح جهانی
• گروه‌های محلی
• دوستی ایران و کشورها
11- پژوهشی تحقیقاتی
• علمی-فرهنگی
• پژوهشی تحقیقاتی
12- زیست محیطی گردشگری
• حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی
• گردشگری و صنایع دستی
• میراث فرهنگی و بناهای تاریخی
• بازیافت
12- سایر حوزه‌ها

آمار مؤسسات مرتبط با معلولین
بررسی مؤسسات معلولیتی در این پایگاه (سمن‌ها) بیانگر ثبت اطلاعات حدود 1500 موسسه از سراسر کشور است. تمامی این مؤسسات ذیل حوزه اصلی “مشاوره و مددکاری” دسته‌بندی شده‌اند.
به نظرم با بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های ارگان‌های مختلف، توانسته‌اند بانک جامعی در این حوزه، حداقل برای معرفی مؤسسات داشته باشند. فکر می کنم بتوان اطمینان بالایی نسبت به ثبت مراکز و مؤسسات غیردولتی ایرانی در این پایگاه داشت.
تفاوت این پایگاه با “بانک جامع اطلاعات معلولان” در این است که این پایگاه صرفاً اطلاعات مراکز و نهادها را معرفی می‌کند. در حالی که بانک جامع معلولان در 20 بخش تعریف شده است، که “مراکز و نهادها” تنها یکی از بخش‌های بیست‌گانه است. لذا باید مقایسه بین بخش “مراکز و شرکت‌ها” در بانک جامع اطلاعات معلولان و کلیت این پایگاه (سمن‌ها) باشد.
درباره نوع اطلاعات عرضه شده از مراکز مختلف، نیز بین دو پایگاه بررسی اجمالی کردم، به این نتیجه رسیدم که تفاوت چندانی ندارند. حدوداً همان عناوینی که در فرم “مؤسسات” در بانک جامع معلولان آمده، شبیه آن در پایگاه سمن‌ها نیز موجود است.
نکته دیگر آنکه پایگاه سمن‌ها همچون بانک اطلاعات معلولان، آن مقدار از اطلاعات مورد نیاز که توانسته دسترسی پیدا کند، را آورده است. و لذا در صفحات مؤسسات متعددی بخشی از اطلاعات برای مراکز نیامده است و این به معنی عدم دسترسی به اطلاعات از سوی این پایگاه بوده است.
پیشنهاد می شود ارتباط نزدیک‌تر بین مدیریت‌های دو بانک معلولان و خیریه‌ها برقرا شود و گفت‌وگو و تصمیم‌گیری در زمینه همکاری‌های مشترک داشته باشند. به نظر می‌رسد اگر این دو بانک در سطح کلان و سپس در سطح مدیران میانی ارتباط داشته باشند، هر دو فعال‌تر خواهند شد.

*.ا.ن.ا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.