تخت خوابت را مرتب کن

تخت خوابت را مرتب کن: کارهای کوچکی که می‌توانند زندگی و حتی دنیای شما را تغییر دهند، ویلیام هری مک ریون، ترجمه زهرا بهرامی، انتشارات توانمندان، 1400، 82 ص.

Make your bed: little things that can change your life and maybe the world , ISBN: 978-622-6216-78-4

از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

موضوع (ها):
راه و رسم زندگی
Conduct of life
ایالات متحده. نیروی دریایی. یگان ویژه

مشاهده صفحات اولیه کتاب

متن پشت جلد کتاب:
قدرت امید درس مهمی است که طی سفرهایم به دور دنیا آموخته‌ام. قدرت یک فرد، مانند واشنگتن، لینکلن، کینگ، ماندلا و حتی یک دختر جوان اهل پاکستان به نام ملاله، همگی از امید سرچشمه می‌گیرد. یک فرد می‌تواند دنیا را با امید دادن به سایرین تغییر دهد. اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید وقتی تا گلو در گل و لای هستید آواز بخوانید. جنسیت، مذهب، شغل و نژاد هیچ کدام مهم نیست، مشکلاتمان در این دنیا مشابهند و درس‌هایی که برای عبور از این مشکلات و حرکت به سمت جلو یاد می‌گیریم برای همه به طور برابر کاربرد دارند.

انتشارات توانمندان
ناشر تخصصی معلولیت و معلولان
تلفن: ۰۲۵۳۲۹۱۳۴۵۲ (ساعت ۸ الی ۱۷) ؛ تلگرام، واتساپ: ۰۹۳۹۸۳۷۳۴۳۵
آدرس: قم، بلوار محمد امین، خیابان گلستان، کوچه۱۱، پلاک۴، دفتر فرهنگ معلولین
ایمیل: info@handicapcenter.com

درباره نویسنده
ژنرال ویلیام مک ریون (بازنشسته نیروی دریایی ایالات متحده) به‌گونه‌ای عالی در نیروی دریایی خدمت کرد. در سی و هفت سال خدمت خود به عنوان نیروی دریایی ویژه در هر سطحی دستور گرفته است. به عنوان ژنرال چهار ستاره، آخرین وظیفه او فرماندهی همه نیروهای عملیات ویژه آمریکا بود. در حال حاضر او رئیس دانشگاه تگزاس است.

مقدمه
در ۱۷ می سال ۲۰۱۴ من به سخنرانی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه تگزاس در آستین مفتخر شدم، با این‌که خودم فارغ‌التحصیل همین دانشگاه بودم، اما دلواپس بودم که یک ژنرال نظامی، که تخصص او بیشتر در جنگ تعریف شده است احتمالا نتواند مخاطب مشتاقی را در بین دانشجویان دانشگاه پیدا کند. ولی در کمال تعجب فارغ‌التحصیلان از سخنرانی‌ام استقبال کردند.
ده درسی که من از آموزش‌های نیروی دریایی آموخته بودم، که اساس سخنرانی من نیز بود، به نظر می‌رسید درخواست تجدید نظر جهانی داشت. آن‌ها درس‌های ساده‌ای بودند که با بیش‌تر آموزش‌های نیروی دریایی، رقابت می‌کردند. اما این درس‌ها صرف نظر از این‌که شما چه کسی هستید یا چه حرفه‌ای دارید برای مقابله با چالش‌های زندگی بسیار اهمیت دارند.
طی سه سال گذشته، بسیاری از افراد در خیابان جلوی مرا گرفته‌اند تا داستان‌ زندگی‌شان را برای من تعریف کنند: این‌که چطور با کوسه‌ها جنگیدند و عقب‌نشینی نکردند؟ چگونه آن‌ها زنگ نزدند، یا چگونه مرتب کردن هر روز تختشان به آن‌ها کمک کرده تا از دوران سخت گذر کنند. اکثر آن‌ها می‌خواستند درباره این که چطور این ده درس زندگی من را شکل داد و درباره افرادی که مشوق من در مسیر زندگی بودند بدانند.
این کتاب کوچک یک کوشش برای انجام این کار است. هر فصل اطلاعاتی راجع به آموزه‌های فردی و نیز داستان کوتاهی درباره اشخاصی که با نظم، استقامت، شجاعت و شرافتشان به من الهام بخشیدند آمده است. امیدوارم از مطالعه این کتاب لذت ببرید.

فهرست
درباره نویسنده 6
مقدمه 9
فصل اول: روز خود را با وظایفی که کامل شده است شروع کن! 11
فصل دوم: تو تنهایی از پسش برنمی‌آیی 17
فصل سوم: تنها وسعت قلب تو مهم است 23
فصل چهارم: زندگی منصفانه نیست، به راهت ادامه بده 31
فصل پنجم: شکست تو را قوی‌تر می‌سازد 35
فصل ششم: باید شجاعت زیادی داشته باشی 43
فصل هفتم: در برابر زورگوها بایست 49
فصل هشتم: در موقعیت درست قرار بگیر 53
فصل نهم: به مردم امید بده 59
فصل دهم: هیچ وقت تسلیم نشو 65
سخنرانی جشن فارغ‌التحصیلی دانشگاه تگزاس 71

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *