نامزدهای جایزه اتحادیه ناشران بین‌الملل

نامزدهای جایزه اتحادیه ناشران بین‌الملل/ مراسم در نمایشگاه فرانکفورت برگزار می‌شود

اتحادیه ناشران بین الملل نامزدهای دریافت جایزه خود را در دو حوزه ناشران و ابتکارات نامزدهای جایزه ناشران جایگزین را اعلام کرده است.
نامزدهای جایزه اتحادیه ناشران بین‌الملل/ مراسم در نمایشگاه فرانکفورت برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، امسال قرار است اتحادیه ناشران بین‌الملل (IPA) جایزه‌ای ویژه را به ناشران کتاب‌های فرمت‌های غیرچاپی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعطا کند که عنوان آن کنسرسیوم کتاب‌های جایگزین (ABC) نامگذاری شد است.
اتحادیه ناشران بین الملل (IPA) سازمانی غیردولتی و خیریه متشکل از ناشران بسیاری از کشورهای جهان است که در سال 1896 با هدف مبارزه با سانسور و حمایت از ناشران کشورهای مختلف جهان تاسیس شد. دفتر مرکزی این سازمان در شهر پاریس فرانسه واقع شده است و در سال‌های گذشته تلاش اصلی خود را برای حفظ حقوق مولفین در جهان متمرکز کرده است.
این اتحادیه در دو حوزه ناشران و ابتکارات نامزدهای جایزه ناشران جایگزین را اعلام کرده است که در حوزه ناشران خانه انتشاراتی آنانسی از کشور کانادا، گروه انتشاراتی تیلوراندفرانسیس از بریتانیا و انتشارات دانشگاه میشیگان اعلام شده است.
در حوزه ناشران خلاق و ابتکاری بنیاد دورینا نویل کشور برزیل به خاطر انتشار کتاب‌هایی برای نابینایان، شبکه ملی انتشارات کشور کانادا برای خدمات کتابخانه‌ای خاص، مرکز سائو مای از کشور ویتنام برای کتاب‌های ویژه نابینایان و کمیته استیرینگ کشور فرانسه به خاطر انتشار کتاب‌های الکترونیک برای افراد معلول به‌عنوان نامزدهای دریافت این جایزه اعلام شده‌‌اند.
سال گذشته انتشارات مک‌میلان کشور آمریکا برنده حوزه ناشران و انتشارات بنیاد لیا کشور ایتالیا توانستند این جایزه را کسب کنند.

منبع: ایبنا، 13 شهریور 1400

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *