آیدا الهی و معصومه آمدی

آیدا الهی
آیدا الهی فروردین‌ماه 1363 در مشهد متولد شد. او که در سال 1383 زمانی که دانشجوی رشته مهندسی کشاورزی صنایع غذایی بود، در پی سانحه‌ای دچار آسیب‌ نخاعی شده و از تحصیل بازماند، با این حال در سال 1388 توانست تحصیلات خود را به صورت غیر حضوری و این بار در رشته مترجمی زبان انگلیسی از سر بگیرد؛ در حال حاضر او در رشته «مطالعات ترجمه» در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده است و ترجمه چند کتاب با عناوین «داستانی فراموش ناشدنی» و «اعترافات یک مادر» و «داستان عشقی ناگفته» نوشته لَری لیبی را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد. اگر چه ترجمه در زمینه معلولیت و غنا بخشیدن به کمیّت آثار در این زمینه از دغدغه‌های اصلی اوست، ترجمه چند اثر برجسته ادبی نیز از جمله کارهای پیش روی اوست که در آینده وارد بازار کتاب خواهد شد.
مأخذ
ماهنامه الکترونیکی پیک توانا، شماره 7، ص22.

معصومه آمدی
معصومه آمدی در مهرماه 1360 متولد شد و اکنون ساکن زیباشهر استان قزوین است. از 14 سالگی متوجه علائم بیماری دیستروفی عضلانی شد و با مراجعه به پزشکان نوع و درصد پیشرفت آن قطعی شد. دیستروفی یک بیماری خاموش است که در ابتدا با خستگی معمولی آغاز می‌شود و خودش را نشان می‌دهد، اما کم‌کم با ضعف در همه عضلات خود را بیشتر نشان می‌دهد.
معصومه پس از چهار سال درمان اینکه متوجه شد درمان قطعی امکان‌پذیر نیست و باید با این بیماری کنار آمده و با آن زندگی کند. از این‌رو شروع به کار و تلاش می‌کند، به طوری که اکنون کارشناس ترجمه و کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل و علوم سیاسی است و درصدد است فردی مؤثر و سودمند برای جامعه باشد. در سال 1387 با کانون توانا آشنا شد و همکاری با این مؤسسه را آغاز کرد. همچنین به ترجمه کتاب روی آورد و تاکنون چند عنوان کتاب ترجمه و بعضی از آنها را منتشر کرده است.
همکاری‌های علمی و فرهنگی مختلف با کانون توانا داشته است، از جمله راه‌اندازی سایت انگلیسی، راه‌اندازی و فعال‌سازی بخش بین‌الملل، فعال‌سازی ارتباط با سازمان ملل، همکاری با مجله پیک توانا.
مأخذ
ماهنامه الکترونیکی پیک توانا، ش7، ص 10ـ11.

ابوالفضل کشاورز پاشایی
ابوالفضل کشاورز پاشایی در 1386 متولد شد او در شهرستان اقبالیه در استان قزوین زندگی می‌کند. او مادرزاد دارای معلولیت و اختلالات حرکتی است و مجبور است از ویلچر استفاده کند. اما به طراحی گلیم و بافت گلیم علاقه‌مند شده و تاکنون آثاری را خلق کرده است.
او با کانون توانا همکاری دارد و در فعالیت‌های هنری مثل گروه تئاتر و گروه سرود، شرکت فعالیت دارد.

مأخذ
ماهنامه الکترونیکی پیک توانا، شماره 7، ص21.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.