رونمایی از کتاب، سایت و نرم افزار آموزش نماز ویژه ناشنوایان

نشست رونمایی از کتاب، سایت و نرم افزار تبلیغی ویژه ناشنوایان

در مراسمی از کتاب، سایت و نرم افزار آموزش نماز ویژه ناشنوایان که به همت موسسه آوای علم و ایمان مهرورزان دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم انتشار یافته رونمایی شد.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در سخنرانی که به صورت ویدیویی انجام شد گفت:سازمان بهزیستی یک نهاد مهم و خدمتگزار در جمهوری اسلامی است که مسئولیت سنگینی را در سه حوزه تامین بهداشت روانی، کمک به تامین سلامت جسمانی و رفاه و کمک به رشد معنوی و دینی امداد پذیران این سازمان دارد. رشد معنوی و اخلاقی برای همه و در تمام سنین ضرورت دارد.
زرهانی در ادامه گفت:در انسانیت تفاوتی بین ابنا بشر نیست و بهزیستی و دفتر تبلیغات با توجه به این موضوع کتابی را در موضوع آموزش نماز برای ناشنوایان تالیف کرده است و ان شاالله در آینده در ابعاد وسیع تری در ارتقا معنوی مددجویان کار‌هایی خواهد کرد و ستاد اقامه نماز در پیشبرد این امر مهم در کنار این عزیزان خواهد بود.
نجف پور نماینده انجمن ناشنوایان ایران در این مراسم گفت:ما ناشنوایان افرادی هستیم که مثل بقیه در ایران زندگی می‌کنیم و متاسفانه مردم و مسئولین توجه کافی به ارتقا سطح زندگی این قشر از جامعه ندارند .
نماینده ناشنوایان ایران در ادامه گفت:امیدواریم این گونه کار‌ها تبدیل به یک اصل در جامعه ایران باشد تا مردم بیش از پیش با زبان اشاره آشنا شوند.
دکتر نوری مسئول دفتر فرهنگ معلولین آیت الله سیستانی گفت:ناشنوایان سرمایه‌های ملی هستند و تحقیقات نشان داده است که در انواع زمینه‌ها مانند هنر و تئاتر می توانند موثر و فعال باشند.
نوری در ادامه گفت:توجه به معلولین در آموزه‌های اسلامی و تشیع بسیار تاکید شده و قم با توجه به وجود حوزه علمیه می‌تواند در انتشار کتاب برای ناشنوایان فعالیت‌های موثری داشته باشد و ۲۰۰ میلیون فارسی زبان دنیا را از ایران خوراک فکری بدهیم.
مقدم خواه معاون توان بخشی بهزیستی قم در این مراسم گفت:اداره بهزیستی استان قم ۴۴۰۰ ناشنوا و کم شنوا را تحت پوشش خود دارد و کمک‌های مختلفی از جمله مالی و توان بخشی را برای ایشان انجام میدهد و تلاش بهزیستی بر این است تا در کنار کمک‌های دولتی از موسساتی مانند مهرورزان نیز جهت کمک به معلولین استفاده ببرد.
منبع: سایت باشگاه خبرنگاران جوان، 20 اسفند 1399

فهرست برنامه ها جلسه رونمایی از کتاب (آموزش نماز مخصوص ناشنوایان)
1- اجرای سرود ناشنوایان (سرود جمهوری اسلامی ایران)
2- خیر مقدم به مهمانان توسط سرگروه تبلیغ تخصصی اسماع الاصم و رییس هییت مدیره موسسه آوای علم و ایمان مهرورزان – آقای محمد فراهانی
3- سخنرانی قایم مقام ستاد اقامه نماز کشور (آقای دکتر زرحانی به صورت وبینار)
4- سخنرانی نماینده ناشنوایان ایران ( نماینده انجمن ناشنوایان ایران آقای نجف پور – کم شنوا )
5- سخنرانی نماینده معلولین ایران (مدیر دفتر فرهنگ معلولین – تحت اشراف دفتر حضرت آیت الله سیستانی – آقای دکتر نوری)
6- اجرای سرود ناشنوایان
7- سخنرانی آقای دکتر مقدم خواه (معاونت توانبخشی بهزیستی استان قم)
8- سخنرانی نماینده سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور (رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان قم – آقای آقا کوچکی)
9- سخنرانی مولف کتاب
10- سخنرانی آقای دکتر جعفری مدیر کل تبلیغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
رونمایی از اولین کتاب نماز ناشنوایان با عنوان (آموزش نماز مخصوص ناشنوایان) به همراه لوح فشرده نماز خاموش مورد حمایت دفتر تبلیغات و همچنین سایت موسسه مهرورزان

           

           

در طی مراسمی صورت گرفت؛
رونمایی از کتاب، سایت و نرم افزار تبلیغی ویژه ناشنوایان
در مراسمی از کتاب، سایت و نرم افزار آموزش نماز ویژه ناشنوایان که به همت موسسه آوای علم و ایمان مهرورزان و با همکاری اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم انتشار یافته رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار بلاغ، مراسم رونمایی از کتاب، سایت و نرم افزار تبلیغی ویژه ناشنوایان که به همت موسسه آوای علم و ایمان مهرورزان و با همکاری اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در سالن شیخ طوسی ستاد دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین فراهانی مدیر عامل موسسه آوای علم و ایمان مهرورزان ضمن خیر مقدم به مهمانان جلسه، گزارشی از خدمات و فعالیتهای فرهنگی و آموزشی موسسه اعم ازآموزش زبان اشاره، تربیت استاد زبان اشاره، تربیت مبلغین مذهبی مسلط به زبان اشاره، تولید انواع کتاب ونرم افزار آموزشی، دینی و فرهنگی ویژه ناشنوایان و اعزام ناشنوایان به اردوهای فرهنگی زیارتی ارائه نمود.
وی در خصوص اینکه ناشنوایان امکان خواندن کتاب‌ها را دارند، چرا کتاب‌های ویژه آنها منتشر می‌شود؟ بیان کرد: این تصور وجود دارد کتاب‌هایی که به زبان فارسی منتشر می‌شود را ناشنوایان می‌توانند بخوانند و بفهمند اما این تصور اشتباه است. این کتاب‌ها باید به زبان ناشنوایان مناسب‌سازی شود و این مسئله‌ای است که جامعه ناشنوایان را از مطالعه کتاب دور کرده است.
حجت الاسلام فراهانی از تلاش برای انتشار کتاب آموزش نماز به ناشنوایان سخن گفت و اظهار داشت: کتاب “آموزش نماز” که در این جلسه از آن رونمایی خواهد شد اولین کتاب آموزشی نماز با زبان اشاره در کشور می باشد که دو سوره حمد و توحید و بقیه کلمات نماز به صورت مصور با کمک خود ناشنوایان در قالب کتاب تدوین شده است البته تمام کتاب‌هایی که چاپ می‌شود فیلم اشاره هم دارند و مؤلفان احکام را به صورت زبان اشاره بیان می‌کنند و فیلم‌ها ضبط می‌شود و کتاب‌‌ها به کمک بارکد با محتوای فیلمی به ناشنوایان ارائه می‌شود.

مسئول دفتر فرهنگ معلولین آیت الله سیستانی بیان کرد:
توجه به معلولین از آموزه‌های اسلامی و تشیع می باشد
دکتر نوری مسئول دفتر فرهنگ معلولین آیت الله سیستانی، در مراسم رونمایی از کتاب، سایت و نرم افزار تبلیغی ویژه ناشنوایان گفت: توجه به معلولین از آموزه‌های اسلامی و تشیع می باشد.
به گزارش خبرنگار بلاغ، دکتر نوری مسئول دفتر فرهنگ معلولین آیت الله سیستانی در مراسم رونمایی از کتاب، سایت و نرم افزار تبلیغی ویژه ناشنوایان که به همت موسسه آوای علم و ایمان مهرورزان و با همکاری اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم در سالن شیخ طوسی ستاد دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد گفت: ناشنوایان سرمایه‌های ملی هستند و تحقیقات نشان داده است که در انواع زمینه‌ها مانند هنر و تئاتر می توانند موثر و فعال باشند.
مسئول دفتر فرهنگ معلولین آیت الله سیستانی در ادامه مطالب خود اظهار داشت: توجه به معلولین در آموزه‌های اسلامی و تشیع بسیار تاکید شده و قم با توجه به وجود حوزه علمیه می‌تواند در انتشار کتاب برای ناشنوایان فعالیت‌های موثری داشته باشد.
در ادامه این جلسه آقای زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در سخنرانی که به صورت ویدیویی انجام شد بیان کرد: سازمان بهزیستی یک نهاد مهم و خدمتگزار در جمهوری اسلامی است که مسئولیت سنگینی را در سه حوزه تامین بهداشت روانی، کمک به تامین سلامت جسمانی و رفاه و کمک به رشد معنوی و دینی امداد پذیران این سازمان دارد. رشد معنوی و اخلاقی برای همه و در تمام سنین ضرورت دارد.
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ادامه گفت: در انسانیت تفاوتی بین ابنا بشر نیست و بهزیستی و دفتر تبلیغات اسلامی با توجه به این موضوع، کتابی را در موضوع آموزش نماز برای ناشنوایان تالیف کرده است و ان شاالله در آینده در ابعاد وسیع تری در ارتقا معنوی مددجویان کار‌هایی خواهد کرد و ستاد اقامه نماز در پیشبرد این امر مهم در کنار این عزیزان خواهد بود.
همچنین آقای علیرضا نجف پور نائب رئیس هیئت انجمن خانواده ناشنوایان ایران در این مراسم بیان کرد: ما ناشنوایان افرادی هستیم که مثل بقیه در ایران زندگی می‌کنیم و متاسفانه مردم و مسئولین توجه کافی به ارتقا سطح زندگی این قشر از جامعه ندارند.
نائب رئیس هیئت انجمن خانواده ناشنوایان ایران در ادامه مطالب خود اظهار داشت: امیدواریم این گونه کار‌ها تبدیل به یک اصل در جامعه ایران باشد تا مردم بیش از پیش با زبان اشاره آشنا شوند.
منبع: سایت بلاغ، 24 اسفند 1399

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *