2 کتاب جدید از انتشارات دفتر فرهنگ معلولین

دو عنوان کتاب جدید از انتشارات دفتر فرهنگ معلولین منتشر شد

بررسی‌های اجتماعی و فرهنگی برای بهزیستی معلولان، منصور شادکام و حسین سراوانی، انتشارات توانمندان و دفتر فرهنگ معلولین و انجمن نابینایان ایران، ۱۳۹۹، ۳۱۴ ص.
امروزه نیاز یک فرد دارای معلولیت منحصر به مسائل توانبخشی نمی‌باشد. با پیشرفت و گسترش شهرنشینی و تغییر پی در پی سبک‌های زندگی، نیازهای معلولین به فراخور این تغییرات از گستردگی وتنوع مختلفی برخوردار می‌گردد. تقریباً با زندگی تمام دیجتال فاصله زیادی نداریم و گسترش و نقش آفرینی رسانه‌های مجازی امری نیست که از آن غافل شد. مقالات این مجموعه از طریق تحقیقات میدانی درباره واقعیت‌های جامعه ایرانی همچنین به روش اسنادی و کتابخانه‌ای تهیه شده و از منابع قرآن و آموزه‌های دینی، جهان مدرن و تاریخ ایران استفاده شده است.

کرونا و معلولیت، به اهتمام علی نوری، انتشارات توانمندان، ۱۳۹۹، ۴۳۹ ص.
بیماری جدید کرونا هر چند مخرب و مهلک است و آسیب‌های بسیار داشته، اما در بسیاری از زمینه‌ها درس آموز بوده و موجب شده بسیاری از مدیران تا مردم عادی، ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود را بشناسند. این کتاب مجموعه‌ای از دیدگاه‌های کارشناسان درباره ابعاد کرونا است و شامل این موضوعات است:
ـ بررسی جنبه‌های حقوقی، اجتماعی، پزشکی و آسیب شناسی کرونا توسط معلولان
ـ خاطرات افراد دارای معلولیت که مبتلا به کرونا بوده‌اند یا خاطرات آنان درباره دیگران
ـ بررسی مسائل کرونا توسط مدیران مراکز ویژه معلولان
ـ دیدگاه‌های مدیران سازمان‌های دولتی درباره کرونا
ـ نوشته‌های هنرمندان در قالب داستان، شعر و متن ادبی
همه مطالب در سه فصل تنظیم شده است. فصل اول وضعیت کرونا در ایران را بررسی می‌کند؛ فصل دوم شعر و ادب است و فصل سوم وضعیت کرونا در دیگر کشورها را بررسی می‌کند.

توضیحات بیشتر درباره کتاب ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *