مهرناز بهرامی

مهرناز بهرامی

دفتر فرهنگ معلولین

ساکن زاهدان
متولد 1372
معلولیت جسمی ـ حرکتی

مهرناز بهرامی، متولد 1372، 27 ساله از بانوان دارای معلولیت است که در عرصه نقاشی و خلق تابلوهای زیبا مشهور شده است. درباره او مطلبی در پیک توانا الکترونیک، شماره اول منتشر شده است:
وقتی می‌گوییم نقاشی، اولین چیزی که به ذهنمان خطور می‌کند ترکیبی از رنگ‌هایی است که به زیبایی در یک بوم قرار می‌گیرند. در واقع هنر نقاشی با استفاده از رنگ معنا پیدا می‌کند. از رنگ به عنوان روح نقاشی می‌توان استفاده
کرد، رنگ یک ماده جادویی است که به اشکال مختلف به وجود می‌آید، از رنگ‌های متفاوت در هنر نقاشی می‌توان در درک بهتر مفاهیم نقاشی استفاده کرد.
از بُعد دیگر، نقاشی در واقع هنر به تصویر کشیدن مفاهیم مختلف است حال این هنر چه با دست کشیده شود و چه با دهان و چه با پا مهم نیست بلکه مهم این است آثاری ارزشمند خلق شود و بیننده را محو تماشای اثر خود کند.
ما در ایران با افراد بسیاری روبه‌رو می‌شویم که با وجود معلولیت از هنرمندان خوب کشورمان هستند از جمله مهرناز بهرامی که خالق نقاشی‌های بسیار زیبا با موضوعات عمیق و مفهومی است.
مهرناز از همان کودکی نقاشی می‌کند و در بزرگسالی این کار را به طور جدی ادامه می‌دهد.
او دارای معلولیت جسمی-حرکتی و ساکن زاهدان است.
این هنرمند ۲۷ ساله موفق به خلق تابلوهایی بسیار زیبا و هنرمندانه‌ای شده است که توانسته سالانه بسیاری از افراد را به خود جلب کند.
هر کدام از نقاشی‌های او به نوعی بیانگر ایده و احساسات درونی‌اش است که با ذوق و شم هنری فراوان آنها را ترسیم کرده است. خلاقیت بسیار زیاد، دید دقیق هنری، شناخت خوب از رنگ‌ها، آشنایی با تمامی ابزارهای نقاشی، صبر و
پشتکار از جمله مواردی است که او به عنوان یک نقاش خالق دارد.
او اولین فرزند خانواده است و برای اثبات خود به اطرافیان و خانواده، با فروش نقاشی‌هایش توانسته است به استقلال مالی و رضایت از خود دست پیدا کند.
حضور در نمایشگاه‌های تهران و زاهدان و همچنین شرکت در مسابقات پارالمپیک معلولین ژاپن ۲۰۲۰ از افتخارات اوست.
مهرناز زندگی را همانند یک نقاشی تصور می‌کند و می‌گوید زندگی‌ات را خودت نقاشی کن با هر رنگی که خودت آن را می‌پسندی اگر رنگ‌های تیره به کار ببری زندگی‌ات نیز تیره خواهد بود پس سعی کن رنگ‌های شاد و روشن انتخاب کنی تا زندگی‌ات آن طور که دوست داری به چشمت زیبا نمایان شود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.