مکانیک نابینا در عراق که مشتری‌ ها برای مهارتش صف می‌ کشند

مکانیک نابینا در عراق که مشتری‌ ها برای مهارتش صف می‌ کشند

تصاویری از مکانیک نابینا و ماهر اهل عراق که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده در فضای مجازی منتشر شده است.
به گزارش ایران سپید به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصطفی عزیز جوان نابینا عراقی یک مکانیک ماهر اهل عراق است که افراد بسیاری به او مراجعه می کنند. داستان او از آن جایی شروع شد که یک مشتری از او خواست تا موتور اتومبیلش را تعمیر کند و موتور را با دست تکان دهد و سریع متوجه شود که برای رفع نقص باید چه کاری انجام دهد.
مصطفی ۳۵ ساله که از بدو تولد دچار نقص بینایی شده است، از خانه‌اش در بغداد، جایی که یک کارگاه تعمیرات را افتتاح کرد، می‌گوید: “برخی از مردم متحیر می‌شوند و دیگران باور نمی‌کنند تا اینکه با چشم خود ببینند. “
پدرش، مکانیک اتومبیل بود، او که این مهارت را به او آموخت و علاقه به تعمیر اتومبیل را هنگامی که عزیز، پسر بچه‌ای کوچک بود به او منتقل کرد و سال به سال مهارت‌های او رشد کرد تا جایی که اکنون در منطقه مشهور شده است.
عزیز گفت که نابینایان با چالش‌های زیادی روبرو هستند و توضیح داد که نبود زیرساخت‌های کافی ادامه تحصیل را برای او دشوار می‌کند.
او می‌گوید این موفقیتش به عنوان یک مکانیک اتومبیل بود که به او اعتماد به نفس داد تا رویا‌های بزرگ را ببیند و امروز دیپلم موسیقی دارد، در یک گروه موسیقی عضو است و دروس معارف اسلامی را برای افراد معلول تدریس می‌کند.
تعمیر اتومبیل همچنین به او کمک کرد تا افراد را بشناسد، با افرادی از زمینه‌های مختلف روابط دوستانه برقرار کند و در محافل اجتماعی شرکت کند در حالی که پیش از این، چنین کارهایی را انجام نمی‌داد.
رویای عزیز در تأمین درآمد خانواده و چتر ایمنی برای فرزندانش متوقف نمی‌شود بلکه او می‌خواهد در دراز مدت، شرایط معلولان عراق را بهبود بخشد و آن‌ها را به آرزو کردن و رسیدن به آن‌ها ترغیب کند.

منبع: سایت روزنامه ایران سپید، 7 مهر 1399

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.