جشنواره کشوری تئاتر معلولان «آفتاب زاگرس» در مشهد آغاز شد

جشنواره کشوری تئاتر معلولان «آفتاب زاگرس» در مشهد آغاز شد

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: مرحله پایانی و اختتامیه جشنواره کشوری تئاتر افراد دارای معلولیت ویژه گروه «آفتاب زاگرس» به‌صورت آنلاین و به مدت ۴ روز در مشهد برگزار می‌شود.
گروه توانشهر شهرآرانیوز | حمیدرضا پوریوسف، مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی درخصوص برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره کشوری تئاتر افراد دارای معلولیت اظهارداشت: افراد دارای معلولیت با توانایی‌هایی که در عرصه‌های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی، تحصیلی دارند به جامعه نشان دادند که معلولین با تمام محدودیت‌هایی که دارند می‌توانند افرادی توانمند و موفق در جامعه باشند.
وی افزود: جشنواره کشوری تئاتر هر ساله در چهار گروه منطقه آفتاب، زاگرس، کویر و خلیج فارس ویژه افراد دارای معلولیت برگزار می‌شود که خراسان رضوی در گروه کویر قرار دارد، اما امسال جشنواره به دو گروه منطقه آفتاب و زاگرس و منطقه کویر خلیج فارس تقسیم شد که هر گروه نیمی از استان‌های کشور را در بر می‌گیرند.
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی تصریح کرد:با توجه به شیوع ویروس کرونا مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر به تعویق افتاد و مراسم اختتامیه این جشنواره از تاریخ ۱۳ الی ۱۶ مردادماه در سالن تئاتر شهر مشهد برگزار می‌شود ضمن اینکه نمایش فیلم‌ها برای داوران نیز از ۱۳ الی ۱۵ مرداد ماه در مجتمع فرهنگی آفتاب ولایت انجام می‌شود.
پوریوسف عنوان کرد: استان‌های اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، قم، کردستان، لرستان، کرمانشاه، مرکزی و همدان در گروه «آفتاب زاگرس» قرار دارند که داوری‌ها و نحوه گزینش آثار برتر، مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به صورت انلاین برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ۱۶۳ اثر به جشنواره ارسال شده که ۵۷ اثر به مرحله بازبینی رسید و در نهایت ۳۰ اثر برگزیده شدند که ۹ اثر در فضای خیابانی، ۹ اثر در فضای صحنه‌ای و ۱۲ اثر تئاتر کودک و نوجوان است.
پوریوسف با بیان این مطلب که اساتید گرانقدراعلمی، جانفدا، حاتمی نژاد، دکتر کاکاسلطانی، روحی، جشنی، دکتر قطب الدین صادقی، برهانی مرند و خانم‌ها صبری و جدیکار آثار این جشنواره را در بخش‌های مختلف داوری کردند افزود: در بخش صحنه‌ای بزرگسال ۷۸ شرکت کننده، خیابانی ۷۵ نفر، بخش کودک و نوجوان ۸۲ شرکت کننده در مرحله پایانی نفرات شرکت خواهند داشت.
منبع: سایت شهرآرا نیوز، 13 مرداد 1399

آغاز مرحله پایانی جشنواره کشوری تئاتر معلولان در مشهد
مرحله پایانی جشنواره کشوری “تئاتر افراد دارای معلولیت” در قالب اجرا‌های برخط (آنلاین) نمایش در فضای مجازی، روز دوشنبه در مشهد آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی در این باره گفت: جشنواره کشوری تئاتر هرآغاز مرحله پایانی جشنواره کشوری تئاتر معلولان در مشهد ساله در چهار گروه منطقه با اسامی “آفتاب، زاگرس، کویر و خلیج فارس” ویژه افراد دارای معلولیت برگزار می‌شود.
حمیدرضا پوریوسف با بیان اینکه امسال جشنواره به دو گروه منطقه “آفتاب زاگرس و کویر خلیج فارس” تقسیم شد که هر گروه نیمی از استان‌های کشور را در بر می‌گیرند افزود: خراسان رضوی در “گروه منطقه کویر” این فهرست جای دارد.
به گفته وی، استان‌های اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، قم، کردستان، لرستان، کرمانشاه، مرکزی و همدان هم در گروه “آفتاب زاگرس” جای دارند.
این مسوول اضافه کرد: شمار آثار ارائه شده به جشنواره کشوری تئاتر معلولان ۱۶۳ اثر است که ۵۷ اثر از بین آنها به مرحله بازبینی رسید و در نهایت ۳۰ اثر برگزیده شدند.
پوریوسف با بیان اینکه این آثار شامل ۹ اثر در فضای خیابانی، ۹ اثر در فضای صحنه‌ای و ۱۲ اثر تئاتر کودک و نوجوان هستند، افزود: جشنواره کشوری تئاتر معلولان در بخش صحنه‌ای بزرگسال ۷۸نفر، در بخش خیابانی ۷۵نفر و در بخش کودک و نوجوان ۸۲نفر شرکت‌کننده دارد.
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی همچنین اعلام کرد: کار داوری و گزینش آثار برتر، مراسم پایانی و اهدای جوایز این گروه امروز به صورت آنلاین آغاز شده است.
بخاطر شیوع دوباره کرونا، مراسم پایانی جشنواره تئاتر معلولان امسال طی روز‌های ۱۳تا۱۶ مرداد در سالن تئاتر شهر مشهد برگزار می‌شود و نمایش فیلم‌های این جشنواره نیز برای داوران از همین تاریخ در مجتمع فرهنگی آفتاب ولایت مشهد آغاز شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *