روایت «آقای ویلچر» از کمک به معلولان در روزهای کرونایی

مهمان دومین قسمت «فرمول یک» عنوان کرد؛
اول دنبال شهرت بودم اما الان به آرامش خودم و آسایش مردم فکر می‌کنم
روایت «آقای ویلچر» از کمک به معلولان در روزهای کرونایی

اول دنبال شهرت بودم اما الان به آرامش خودم و آسایش مردم فکر می‌کنم/ روایت «آقای ویلچر» از کمک به معلولان در روزهای کرونایی
نیکوکار فعال در حوزه کمک به معلولان که به «آقای ویلچر» معروف است در برنامه تلویزیونی «فرمول یک» از آخرین فعالیت‌های خود گفت.
به گزارش خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، رضا رمضانی که با فعالیت در زمنیه تهیه و توزیع ویلچر برای نیازمندان شناخته می‌شود، شب گذشته مهمان دومین قسمت از برنامه «فرمول یک»بود. برنامه‌ای که با اجرای سیدعلی ضیا ویژه معرفی چهره های برتر مردمی است و از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
رمضانی در ابتدای این برنامه گفت: از اول اردیبهشت ماه بعد از تمام‌شدن منع سفرها تا آخر اردیبهشت ۲۶سفر رفتم. در این مدت وضعیت معلولانمان بد بود. مردم معرفی می کردند در شهرستان ها و خودم در اوج کرونا با یک گوشی تک و تنها می رفتم. هر شهر پنج ویلچر بردم. امروز بهتر از قبل کار می‌کنم.
اوافزود: قبلا اصلاً فکرش را نمی کردم بخواهم به شهرستان ها بروم. الان حاضرم بگویم جز چهارشهر کل ایران را رفته ام. تبریز، قم، اصفهان، سیستان و بلوچستان و خیلی شهرهای دیگر ویلچر مجانی برای کسانی که توان خرید ویلچر ندارند برده‌ام.
رمضانی بیان کرد: دو سالی می‌شود که این کار را انجام می دهم. مردم خودشان معرفی می کنند و تحقیق می کنم اگرمورد تأیید بود می روم. اگر دروغ نگویم اول که این کار را شروع کردم دنبال شهرت بودم اما الان دیگر نه. الان بیشتر آرامش هستم. اول برای آرامش خودم وبعد برای مردم.
وی افزود:در زمان کرونا یک چیزی را درک کردم. در چند هفته ای که همه قرنطینه بودیم می توانستیم حال یک معلول که توانایی خرید یک ویلچر را ندارد درک کنیم. او در خانه افتاده است و ما که در قرنطینه بودیم حوصه مان سر می رفت و خبرها را بالا و پایین می کردیم و باز عصبی بودیم. الان می شود حال معلولان را درک کرد که به خاطر نداشتن ویلچری که حکم پا را برایش دارد در خانه مانده اند.
او در پایان گفت: روزی که برای اولین بار به برنامه فرمول یک دعوت شدم گفتم ۳۲۰ ویلچر تا الان هدیه داده‌ام. بازتاب این برنامه اینطور بوده است که تعداد ویلچرهایمان به ۶۴۰ ویلچر رسیده است. با کمک های مردم که برایشان جالب بود چرا ویلچر؟ از این کار خوششان آمد و بازتاب زیادی داشت.
«فرمول یک» ویژه معرفی چهره های برتر مردمی این هفته پنجم، ششم و هفتم مرداد و همچنین از ۱۲ تا ۱۸ مرداد حوالی ساعت ۲۳ با تهیه کنندگی و اجرای سیدعلی ضیا به مدت یک ساعت و نیم روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

منبع: خبرگزاری آنا، 7 مرداد 1399

1 پاسخ
  1. صابری
    صابری گفته:

    وقت بخیر ، برای تماس با آقای ویلچر چه راهی وجود دارد؟ لطفا راهنمایی کنید ممنونم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *