قهرمان‌هایی که با محدودیت کنار می‌آیند

قهرمان‌هایی که با محدودیت کنار می‌آیند

گروه استان‌ها ـ این گزارش روایت زندگی معلولی است که با محدودیت کنار آمده و مسافرت هزار فرسنگش را با یک قدم و با توکل به خداوند آغاز کرده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، معلولیت و معلول بودن همیشه تصویریتار در جامعه است، تعارف که نداریم باید خیلی وقت‌ها حرف‌ها را رک و راست و بدون هیچ اغراقی زد.
بله افراد معلول در جامعه تصویری تاری هستند که هرازگاهی اگر مناسبتی باشد به سراغ آن‌ها می‌رویم و فراموش می‌کنیم که این افراد هم همچون سایر افراد جامعه، با وجود تمام مشکلات زندگی می‌کنند.
گاها فراموش می‌کنیم که معنای زندگی را در همین معلولان می‌توان درک کرد که برای رسیدن به خواسته‌هایشان، همواره با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.
گاها ذهنیتی که از افراد دارای معلولیت در جامعه می‌شود، شاید ذهنیت مناسبی نباشد چراکه بسیاری از این افراد با وجود محدودیت جسمی، توانستند پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری سپری کنند.
روایت زندگی زینب کلهر وکیل پایۀ یک دادگستری، روایت زیبای زندگی یک کارآفرین 37 ساله موفقی است که با وجود معلولیت جسمی، برای رسیدن به زیباترین نقطۀ زندگیش، به خداوند متعال تکیه کرده و به گفته خودش امروز به نقطه‌ و جایگاهی رسیده است که شاید آروزی خیلی‌ها باشد.
این جوان موفق معلول که دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق است، خستگی را بی معنی می‌داند و معتقد است انسان برای رسیدن به رشد و پیشرفت و آرزوها، باید با مشکلات بجنگد؛ وی با تکیه بر شعار«مسافرت هزار فرسنگ با یک قدم آغاز می شود» لحظه‌ای از تلاش برنداشته است.
این جوان موفق در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین می‌گوید: تقریبا 10 سال است که در حوزۀ وکالت فعالیت دارم و از سال 89 توانستم پروانۀ پایه یک را بگیرم و به عنوان وکیل پایۀ دادگستری فعالیت خود را آغاز و دفتر وکالتم را دایر کنم.
وی بیان می‌کند: در ابتدای آغاز فعالیتم، بیشتر موضوعات دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده را دنبال می‌کردم اما با گذشت زمان و با نیازسنجی، این فعالیت‌ها گسترش یافت.
کلهر عنوان می‌کند: تقریبا از سال 92 باتوجه به نیازسنجی برخی از شرکت‌ها، وارد فعالیت در حوزۀ شرکت‌ها شده و فعالیت خود را در این زمینه آغاز کردم؛ این فعالیت‌ها تا امروز ادامه داشته است و خوشبختانه موفق شدیم با حضور کادر مجرب و آموزش دیده، اعتماد سه هزار شرکت را جلب کنیم و خدماتی را به آنها ارائه دهیم.
معلول کارآفرین و موفق قزوینی ادامه می‌دهد: در این مجموعه تمام تلاش ما این بوده که تمام نیازهای شرکت‌ها را از صفر تا صد از جمله ثبت شرکت، ثبت صورت جلسات، برند، اختراع، طرح، دریافت کارت بازرگانی، رتبه بندی شرکت‌ها، تایید صلاحیت پیمانکاری، دریافت جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، و نیازهای شرکت را تامین می‌کنیم.
وی می‌گوید: در موضوعات حقوقی همچون تنظیم قراردادها، ارائه مشاوره حقوقی و انجام امور داوری و قبول دعاوی حقوقی و کیفری نیز فعالیت‌هایی با همکاری وکلای مجرب دنبال می‌شود.

انتقاد داستان قزوین از قوانین ناکارآمد در مسیر تولید / تولیدکنندگان از ‌بانک‌ها گله‌مند شده‌اند‌
این جوان موفق قزوینی، مسافت هزارفرسنگش را گویا با عزم راسخ آغاز کرده و به لحاظ اقتصادی نیز به نقطه‌ای رسیده است که علاوه بر تأمین سرمایه و پول شخصی، اشتغالزایی برای جوانان دیگری داشته باشد.
وی ادامه می‌دهد: خوشبختانه در 10 سال فعالیتی که در حوزۀ وکالت داشتم، با تأسیس یک شرکت، توانستم جوانان دیگری را در آن استخدام کنم؛ آغاز به کار ما در ابتدای فعالیت شرکت، با یک نفر نیرو بود که همزمان با گسترش فعالیت‌ها، تعداد نیروها نیز افزایش یافت و در حال حاضر 7 الی 8 نیرو با ما همکاری دارند و از مزایای بیمه و حقوق بهره‌مند هستند.

*توکل به خداوند، انگیزه‌ای برای رشد و پیشرفتم بود
از قدیم درست گفته‌اند که شجاعت پدر موفقیت است، چراکه دل شیر و شجاعی می‌خواهد که مسیر سختی را برای رسیدن به موفقیت در زندگی طی کنی؛ هرچند این جوان موفق و کارآفرین با سختی‌های بسیاری در زندگی همراه بوده اما عزمش را برای رسیدن به اهدافش جزم کرده بود.
وی عنوان می‌کند: مشکلات بسیاری همچون بی مهری‌ها، موانع و محدودیت‌ها و دلسردی‌هایی در مسیر زندگیم وجود داشت اما باتوکل به خداوند توانستم مسیرم را برای رسیدن به اهدافم ادامه دهم و هرجا که ناامید می شدم از خداوند درخواست می‌کردم امیدهنده مسیرم باشد.
جوان موفق معلول تصریح می‌کند: خانواده‌ام نیز در این مسیر به لحاظ روحی و روانی حمایتم کرد؛ با آرامشی که داشتم با توکل به خداوند توانسم این مسیر را طی کنم و امروز در جایگاهی قرار گرفتم که شاید برخی افراد آرزوی آن را داشته باشند.
کلهر اضافه می‌کند: بزرگترین، اولین و آخرین حامیم باوجود تمام مشکلات در زندگیم، خداوند بوده است؛ گاها انسان مسیری را انتخاب می‌کند که سخت است و از ادامه مسیر باز می‌ماند اما زمانی که از خداوند کمک خواستم، موانعی را از مسیر زندگیم برداشته شد که برایم دور از باور بود.
این جوان یادآور می‌شود: قطعا شروع کردن هر فعالیتی در ابتدای کار، سختی‌هایی مخصوص خود را دارد و باتوجه به شرایط موجود جامعه نیز شروع یک کاری سخت و طاقت فرسا است اما شعار«مسافرت هزار فرسنگ با یک قدم آغاز می شود» را به عنوان سرلوحه زندگی خود قرار دهیم قطعا موفق خواهیم شد.
وی ضمن توصیه‌هایی به جوانان امروزی مطرح می‌کند: به جوانان امروزی توصیه دارم اگر واقعا طالب پیشرفت خود هستند کارشان را شروع و در مسیر رشد حرکت کنند که قطعا هیچ پیشرفت و موفقیت بدون مشکلات حاصل نخواهد شد و این طبیعت یک کار موفق است.
کلهر خاطرنشان می‌شود: مشکلی که شاید جوانان امروزی با آن روبه باشند عدم توانایی تحمل سختی‌ها و مشکلات است و صبور نبودن آنها را از ادامه مسیر باز می دارد اما اگر این جوانان پشتکار و همت لازم را داشته باشند، قطعا مشکلات هموار خواهد شد.

منبع: تسنیم، 28 تیر 1399

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *