ابتلای ۱۷۱۷ نفر از مددجویان بهزیستی به کرونا

وحید قبادی دانا روز دوشنبه با بیان این مطلب افزود: این هزار و ۷۱۷ نفر از معلولان جسمی و ذهنی، افراد دارای اختلال روانی مزمن، سالمندان، معتادان و فرزندان نگهداری شده در مراکز بودند.
وی خاطرنشان کرد: از این هزار و ۷۱۷ نفر مبتلا به کرونا، ۷۵۳ نفر تحت درمان هستند، ۸۲۰ نفر بهبود یافته اند و ترخیص شدند و ۱۴۴ نفر جان خود را از دست دادند که اغلب از سالمندان بودند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: خوشبختانه هیچ مورد مرگ و میر بین فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست نداشتیم.
قبادی دانا با یادآوری نگهداری از ۷۰ هزار مددجو در مراکز شبانه روزی افزود: اولین بخشنامه بهداشتی کرونا از سوی بهزیستی از پنجم بهمن ماه سال گذشته صادر شد. صدور ۸۰ دستورالعمل بهداشتی، ایجاد ایزولاسیون و قرنطینه و اعمال محدودیت تردد ملاقات شوندگان و محدودیت پذیرش، موارد ابتلا در مراکز شبانه روزی بهزیستی را در مقایسه با سایر کشورها بسیار کاهش داد.
وی ادامه داد: ورود ویروس کرونا به مراکز شبانه روزی از طریق پرسنل بدون علامت بوده است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: تمام مراکز شبانه روزی از سوی خیریه ها و بخش غیردولتی اداره می‌شود و سازمان بهزیستی کشور بر آن‌ها نظارت دارد و ماهانه ۹۴۵ هزار تومان به ازای هر نفر به این مراکز یارانه پرداخت می کند.
قبادی دانا خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۳ هزار مرکز غیر دولتی، ۱۵ هزار مرکز مهدکودک، سه هزار و ۳۰۰ مرکز مشاوره و روانشناسی و دو هزار و ۵۳۱ مرکز شبانه روزی نگهداری معلولان، سالمندان، بیماران روان مزمن و معتادان در کشور فعالیت دارند. ۲۶ هزار فرزند نیز در مراکز شبه خانواده نگهداری می شوند.

منبع: ایرنا، 30 تیر 1399

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *