برگزاری همایش جهانی «حقوق معلولان در اسلام» در کانادا

برگزاری همایش جهانی «حقوق معلولان در اسلام» در کانادا

همایش جهانی «حقوق معلولان در اسلام» به همت موسسه اسلامی کانادایی « برای حمایت از معلولان» برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الالوکة، موسسه اسلامی کانادایی «برای حمایت از معلولان» اعلام کرد: نخستین همایش جهانی درباره «حقوق معلولان و اسلام »28 مرداد 1399( مطابق با 18 آگوست 2020) برگزار می شود.
این موسسه در برگزاری این همایش با مرکز مطالعات دینی کانادا و موسسه اسلامی شهر تورنتو و موسسه تحقیقات و مطالعات اسلامی کانادا به نام «یقین» همکاری می کند.
هدف برگزارکنندگان این همایش ارتقاء درک معلولیت و ناتوانی در اسلام، نیازهای مسلمانان دارای معلولیت در چارچوب اسلامی و مسئولیت جوامع اسلامی در حمایت از افراد معلول است.
برگزارکنندگان این همایش اعلام کردند: قوانین و حقوق معلولان در اسلام روشن است. اما ما از کمبود مطالعه در این زمینه رنج می بریم و این مسئله باعث می شود که تصورات اشتباهی درباره معلولان در داخل جوامع اسلامی شکل گیرد.
این موسسه از کسانی که برای شرکت در این همایش علاقه دارند، دعوت کرد که تحقیقات و پژوهش های خود را تا 15 ژوئیه ارسال کنند.
امیدواریم در این همایش دانشگاهیان و دانشمندان مسلمان فرصت ها و چالش های پیش روی مسلمانان را که معلول دارند، بررسی کنند.
گفتنی است، این موسسه اسلامی را مسلمانان معلول در کانادا تاسیس کردند و خدمات و کمک های خود را در اختیار مسلمانان معلول در همه شهرهای کانادا قرار می دهند.

منبع: سایت شبستان، 18 تیر 1399

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *