خلاقیت یک زن و مرد کرجی در ساخت لباس ایستادن معلولان جسمی حرکتی

خلاقیت یک زن و مرد کرجی در ساخت لباس ایستادن معلولان جسمی حرکتی

گروه استانها- یک زن و مرد کرجی برای راه رفتن معلولان جسمی حرکتی لباس ویژه ای طراحی و تولید کردند که مشکل راه رفتن معلولان را حل می‌کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج،معلولان جسمی حرکتی بخشی از جامعه معلولان در کشورمان هستند که نیاز به راه رفتن برای ایجاد روحیه در بین این کودکان بیش از پیش احساس می‌شود.
در برخی از کشورها برای راه رفتن کودکان معلول جسمی حرکتی لباس های مخصوصی طراحی شده است،در کرج نیز یک زوج هنرمند و خلاق در این زمینه فعالیتهای انجام دادند که منجر به تولید این لباس برای معلولان جسمی حرکتی شده است.
بهاره آذر یکی از فعالانی که وقت خود را در راه کمک به کودکان معلول صرف می‌کند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با بیان اینکه با همسرم یک مرکز توانبخشی و یک مدرسه برای معلولان جسمی حرکتی، انجمن برای حمایت از حقوق کودکان داشتیم و بعد از آن یک کارگاه تولیدی حمایتی زدیم، اظهارداشت: این کارگاه در واقع برای اشتغالزایی این افراد معلول است.
وی با بیان اینکه مجوزها را از بهزیستی و آموزش و پرورش استثنایی دریافت کرده ایم، افزود: هدف ما طبق قانون جامع حمایت از حقوق معلول و توانمند سازی آنها است.
رئیس کارگاه تولیدی آفتاب سبز با اشاره به اینکه اکثر معلوللان در کارگاه‌های که 113 مورد است در کشور به کارهای عمومی مشغول هستند، بیان کرد: فعالیت‌هایی که معلولان در این کارگاه‌ها انجام می‌دهند شامل بافت حصیر، گلیم، تولید فیلتر است، همیشه آرزوی ما این بود که این افراد کاری در شان خود داشته باشند.
وی با بیان اینکه لباس تولید شده در کارگاه تولیدی ما لباسی است که در دنیا وجود دارد، عنوان کرد: این لباس به ایستادن معلولین جسمی حرکتی و بهبود وضعیت در عملکردشان کمک می‌کند.
آذر با عنوان اینکه این لباس بار و فشار را از روی درمانگران برم‌یدارد، تصریح کرد: این لباس در سال 96 در کشور ثبت اختراع شد که در کارگاه ما بتواند شغل پایدار برای معلولینی که اینجا مشغول به کار هستند باشد.
رئیس کارگاه تولیدی آفتاب سبز با بیان اینکه در کشور 114 مرکز جسمی، حرکتی وجود دارد، خاطر نشان کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا تلاش شد که این لباس تولید و بین تمامی این مراکز توزیع شود.
وی با عنوان اینکه اکنون ما برای تمامی مراکز جسمی حرکتی کل ایران و تمام مدارس جسمی حرکتی این لباس‌ها تولید شده است که به آنها اهداء می شود، گفت: هزینه تمام شده این لباس یک میلیون و نیم است.

منبع: تسنیم، 18 تیر 1399

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *