تولید آزمایشی ویلچر همتراز با استانداردهای جهانی در قزوین

تولید آزمایشی ویلچر همتراز با استانداردهای جهانی در قزوین

آئین رونمایی از ویلچر تولیدی گروه بهداشتی فیروز و کانون توانا با حضوراعضای هیأت‌مدیره شبکه ملی تشکل‌های غیردولتی معلولان جسمی‌حرکتی کشور برگزار شد.
به گزارش پیک‌توانا؛ مدیرعامل گروه بهداشتی فیروزو بنیانگذار کانون توانا فلسفه تولید این محصول را در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان خود دانست و گفت: این ویلچر هم‌تراز با بهترین‌ نمونه‌های خارجی و مبتنی بر دانش فنی روز است که توسط گروه مهندسان مجموعه فیروز تولید شده است.
سید محمد موسوی افزود: تامین لوازم توانبخشی برای افراد دارای معلولیت هزینه‌های بالایی دارد و بیشتر معلولان به‌ویژه در شرایط سخت‌کنونی قادر به تهیه محصولات با کیفیت نیستند وهمین موضوع مسئولیت ما را در راستای تولید ویلچر و آمادگی برای ورود به این عرصه افزایش داد.
به گفته رئیس هیأت‌مدیره شبکه ملی تشکل‌های معلولان جسمی‌حرکتی کشور، قیمت لوازم توانبخشی وارداتی گران و خارج از توان معلولان است و لوازم توانبخشی تولید داخل هم متاسفانه فاقد کیفیت لازم بوده و موجب افزایش شدت معلولیت یا حتی ایجاد معلولیت‌های ثانویه در افراد می‌شود.
موسوی با اشاره به کیفیت قابل قبول ویلچر تولید شده ، ادامه داد: زیرساختهای لازم برای تولید و قالبهای این نمونه از ویلچر در حال حاضر آماده است و از نظر فنی مشکلی برای تولید این محصول وجود ندارد و درحال‌حاضر در تعداد محدود و بصورت آزمایشی تولید شده و مصمم هستیم تا پس از گذر از مراحل تست اولیه، محصول نهائی را با نازل‌ترین قیمت به دست مصرف‌کنندگان داخلی برسانیم.
این فعال حوزه معلولان کشور در ادامه با ابراز خوشحالی از به‌بار نشستن زحمات یک‌ساله سازمان خود برای تولید ویلچر سبک و با کیفیت، از مجموعه مدیران و کارکنان سازمان خود برای داشتن جهان‌بینی الهی و اینکه خود را خادم معلولان دانسته و در این مسیر خواسته‌های خود را فراموش کرده‌اند، قدردانی کرد.

تولید ویلچر قدمی بزرگ در بهبود کیفیت لوازم توانبخشی است
مدیر فنی تولید کارگاه تخصصی ویلچر نیز در این آئین، تولید این محصول را قدم بزرگی در زمینه بهبود بخشیدن به کیفیت لوازم توانبخشی مورد نیاز معلولان خواند و گفت: این اقدام در شرایط فعلی که شدیداً با مشکلات اقتصادی و. تحریم‌ها مواجه هستیم ، بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است.
وی در تشریح مشخصات فنی صندلی چرخ‌دار تولیدی افزود : این ویلچر الگویی از یک نمونه آلمانی است، دارای قابلیت تنظیم ارتفاع، جداکردن چرخ‌ها، دسته‌ها و سایر قطعات است و تنها ۱۶کیلوگرم وزن دارد که برای حمل‌ونقل معلولان بسیار سبک و کاربردی است.
در خاتمه گفتنی است از سال ۱۳۸۰ تاکنون رویکرد مدیران گروه بهداشتی فیروز و کانون توانا مبتنی بر توانمندسازی معلولان بوده و در حال حاضر بیش از ۷۰۰ فرد دارای معلولیت جسمی– حرکتی ، نابینا و ناشنوا در این دو مرکز مشغول به کار هستند.
منبع: سایت کانون معلولین توانا، 24 خرداد 1399

ساخت صندلی چرخ‌دار تخصصی برای معلولان در شرکت فیروز
عضو هیئت رئیسه شبکه ملی سازمان‌های غیردولتی معلولان جسمی و حرکتی از ساخت صندلی چرخ‌دار تخصصی از سوی شرکت بهداشتی فیروز خبر داد.
علی صمدی جوان/شهرآرانیوز، نساء خوش‌نیت دراین‌باره گفت: اولین جلسه شبکه ملی سازمان‌های غیردولتی معلولان کشور از زمان شیوع کرونا به میزبانی شرکت بهداشتی فیروز برگزار شد.
وی ادامه داد: علت انتخاب این شرکت برای برگزاری جلسه، شرایط منحصربه‌فرد اشتغال افراد معلول در آن است که تقریبا ۹۰ درصد کارکنان آن را هم‌نوعان ما تشکیل می‌دهند و در شرایطی که معلولان با بیکاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند، این شرکت تمام کارکنان معلول خود را زیر پوشش بیمه قرار داده است.
خوش‌نیت به مصوبات جدید این جلسه اشاره کرد و افزود: باتوجه‌به وقفه‌ای که کرونا در وظایف ما ایجاد کرده بود، جلسه براساس بررسی آخرین نظر‌های حاضران و هم‌افزایی برای طرح‌های سال ۹۹ برگزار شد.

رونمایی از صندلی چرخ‌دار تخصصی شرکت فیروز
رئیس انجمن ضایعات نخاعی خراسان رضوی از ساخت صندلی چرخ‌دار تخصصی شرکت فیروز خبر داد و گفت: این محصول در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت تولید شده است و با آنکه رسالت کاری آنان ساخت چنین محصولی نبوده است، اما به ضرورت و نیاز جامعه هدف و البته کیفیت پایین محصولات داخلی و قیمت بالای محصولات خارجی، چنین وسیله‌ای ساخته شده است.
ساخت صندلی چرخ‌دار تخصصی برای معلولان در شرکت فیروز
خوش‌نیت درباره مشخصات ظاهری و فنی این محصول گفت: این صندلی چرخ‌دار الگویی از نمونه آلمانی است و دارای امکان تنظیم ارتفاع، جداکردن چرخ‌ها، دسته‌ها و سایر قطعات است و تنها ۱۶ کیلوگرم وزن دارد که برای حمل‌ونقل معلولان بسیار سبک و کاربردی است.
منبع: سایت روزنامه شهرآرا، 25 خرداد 1399

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *