زنان توانمند

زنان توانمند
راهنمای زنان برای رسیدن به زندگی سعادتمند

دفتر فرهنگ معلولین

خانم لوئیز ال. هی متولد 1926 نویسنده توانا و خطیبی است که علاوه بر شغل معلمی به پژوهش و تألیف کتاب هم اهتمام داشته و آثارش به 35 زبان در جهان ترجمه و بارها رتبه و جایزه دریافت کرده است. اوتجاربش درباره روش توانمندسازی زنان را در یک کتاب جمع‌آوری کرد. این اثر بعداً در ایران ترجمه و منتشر شد:
زنان توانمند: راهنمای زنان برای رسیدن به زندگی سعادتمند، لوئیز ال. هی، ترجمه مینا اعظامی، تهران، انتشارات صورتگر، چاپ اول: 1379؛ چاپ سیزدهم: 1397، 129ص.

این کتاب درصدد است به زنان کمک کند به توان واقعی خویش پی ببرند و با اتکاء بر شیوه‌های مدرن توانایی‌های خود را بازیابی کنند. توانمند شدن زنان و غلبه آنان بر ضعف‌ها تأثیر مثبت و پیامدهای طولانی بر جامعه هدف خواهد داشت.
این کتاب شامل یازده فصل است:
کارهای ضروری‌ و زیاد زنان؛ تبلیغات و عزت نفش زنان؛ انتخاب افکار و باورهای مثبت (در این فصل چگونه غلبه بر ترس و افکار خرافی و روش پیدا کردن اعتماد به نفس را بررسی کرده است)؛ رابطه با خود (بررسی درون مایه‌ها مثل عشق و مهر و محبت که لازم است کشف و تقویت گردد)؛ مادر بودن و عزت نفس؛ تمایلات جنسی؛ آزارهای جنسی؛ بالا رفتن سن و کیفیت زندگی؛ ایجاد آینده مالی قابل اعتماد؛ حمایت زنان از زنان.
*.م.ن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *