سیاست های تفرقه افکنانه میان گروه های معلولان را به شدت محکوم می کنیم

سیاست های تفرقه افکنانه میان گروه های معلولان را به شدت محکوم می کنیم

نشست مشترک اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شبکه های ملی ناشنوایان و معلولان جسمی حرکتی با دستور کار بررسی اقدامات سازمان بهزیستی کشور در ایجاد سمن های موازی تحت عنوان “شبکه ملی” ، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ، در این جلسه پس از استماع گزارش اقدامات دو ساله شبکه ملی ناشنوایان از زبان احسان شاهوردی مدیرعامل شبکه موصوف ، نتایج نشست ها و مکاتبات متعدد این شبکه با مدیران سابق و کنونی سازمان بهزیستی کشور مورد بررسی و بازنگری قرار گرفت.
در این نشست رئیس هیئت مدیره شبکه ملی تشکل های غیردولتی معلولان جسمی حرکتی کشور ضمن تمجید از برخی حرکت های ارزشمند سازمان بهزیستی ، با ابراز نگرانی از عدم پذیرش مشارکت گروه های ملی در یاری رسانی به جامعه هدف سازمان، این نگرش را حاصل نگرانی های برخی مدیران یا بعضی مشاورین سازمان از دستیابی صاحب نظران در قالب شبکه های ملی به کرسی های دفاع از حقوق معلولان ارزیابی نمود که به زعم وی نتیجه این تفکر، تضعیف قانون حمایت از حقوق معلولان خواهد بود که دستاورد سال ها رنج ، خون دل و مطالبه معلولان کشور است.
سیدمحمدموسوی ضمن تاکید بر ضرورت وحدت میان سمن های معلولان و فعالان اجتماعی در مطالبه گری به روش های قانونی ، اقدامات سازمان بهزیستی را – سهوا یا عمدا- موجب اختلاف میان معلولان و در نتیجه کاهش استقلال شبکه های ملی و منشا تفرقه افکنی میان گروه های معلولان اعلام نمود.
در این جلسه مشترک مدیران هر دو شبکه ملی که پروانه فعالیت خود را از وزارت کشور دریافت نموده اند ، با بررسی دقیق و ریشه یابی علل موضع گیری اخیر سازمان بهزیستی در قبال شبکه های ملی و آسیب شناسی نتایج مخرب آن در میان گروه های حامی افراد دارای معلولیت ، اقداماتی از این دست را مخالف با اصل استقلال گروه های مردمی و مغایر با منش مدیران در سازمان های خدماتی و حمایتی ارزیابی نمودند.
همچنین مدیران شبکه های ملی ناشنوایان و معلولان جسمی حرکتی کشور با اتفاق نظر کامل ، ضمن محکوم نمودن عملکرد سازمان بهزیستی کشور در صدور مجوز به منظور تاسیس سمن های ملی تحت نام ” شبکه ملی” آنرا کاملا سلیقه ای ، مغایر با اصول قانونی و نادیده انگاشتن صریح مصوبات هیئت وزیران در تاسیس شبکه ها برشمردند.
در پایان این نشست مقرر گردید طی مکاتبه ای رسمی یا نشستی مشترک با مدیران و معاونین سازمان بهزیستی ، آسیب­های اینگونه تصمیمات بازگو و در صورت عدم حصول نتیجه مطلوب ، موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری گردد.
روابط عمومی
شبکه ملی تشکلهای غیردولتی معلولان جسمی حرکتی کشور

منبع: سایت کانون معلولین توانا، 21 بهمن 1398

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *