آغاز فعالیت رسمی شبکه ملی معلولان جسمی‌حرکتی

مدیرعامل شبکه ملی معلولان خبر داد: آغاز فعالیت رسمی شبکه ملی معلولان جسمی‌حرکتی

مدیرعامل شبکه ملی معلولان جسمی‌حرکتی کشور از آغاز فعالیت رسمی این شبکه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شبکه ملی معلولان جسمی‌حرکتی؛ سید اکبر حسینی بیان کرد: پس از تاسیس و انتشار روزنامه رسمی شبکه ملی تشکل‌های غیردولتی معلولان جسمی‌حرکتی کشور، این شبکه با برگزاری جلسه هیات مدیره شبکه رسما فعالیت خود را آغاز کرد.
حسینی با اشاره به برگزاری این جلسه با حضور مدیرعامل و تمامی هفت عضو هیات مدیره گفت: این جلسه دو دستور کار متفاوت شامل ضرورت شناخت واقعیت‌های جامعه و تبیین استراتژی‌ها و همچنین اتخاذ تصمیمات اولیه در خصوص اولویت‌های شبکه ملی در برداشت.
وی که عضو هیات‌مدیره کانون معلولین توانا نیز است ادامه داد: در بخش اول این جلسه ریاست هیات مدیره شبکه با تاکید بر ضرورت شناخت واقعیت‌های جامعه؛ مواردی چون انطباق فکری میان مدیران، تبیین استراتژی‌ها، هماهنگی و ایجاد وحدت رویه هیات مدیره شبکه ملی در پیگیری موضوعات مختلف معلولان را یک ضرورت دانست.
حسینی همچنین تصریح کرد: اعضای هیات مدیره در این نشست در خصوص اولویت‌ها، برنامه و بودجه شبکه ملی، خرید و آماده‌سازی یک مکان مستقل برای دفتر شبکه در تهران هم‌اندیشی کرده و راه‌اندازی سایت و کانال‌های ارتباط‌جمعی در راستای اطلاع‌رسانی موثر به جامعه هدف را از مهمترین اولویت‌ها برشمردند.
به گفته این مسئول بررسی تطبیق مجوزهای سمن‌های معلولین دارای مجوز از سازمان بهزیستی و روش اخذ مجوز این سمن‌ها از وزارت کشور، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها
از دیگر تصمیمات این جلسه بود.
حسینی اذعان کرد: در پایان این جلسه پس از بحث و تبادل نظر و تحلیل شرایط روز معلولان در کشور، مقرر شد اولویت‌های کاری شبکه ملی با توجه به اهداف و روش‌های اجرائی اساسنامه، بصورت مدون در دستور کار هیات مدیره قرار گیرد.
وی در ادامه افزود: بر اساس اولویت‌های شبکه ملی، آموزش و پژوهش با هدف ارتقای سطح علمی و عملی سمن‌های عضو، مطالبه گری و دفاع از حقوق معلولان از کلیه سازمان‌های مربوطه به‌ویژه سازمان بهزیستی، نظارت بر اجرای قوانین مربوط به افراد دارای معلولیت به‌خصوص قانون حمایت از حقوق معلولان، حضور فعال رسانه‌ای و مطبوعاتی موثر با هدف مطالبه‌گری، معرفی شبکه و انعکاس توانمندی‌های سمن‌ها، موضع‌گیری موثر شبکه ملی در رویدادهای مختلف و موضوعات روز معلولان با هدف آگاه‌سازی و حمایت از جامعه هدف شبکه ملی از جمله سیاست‌ها در تدوین استراتژی‌های بلندمدت شبکه ملی خواهد بود.
گفتنی است بر اساس انتخابات صورت گرفته در ۲۴ مهرماه سال جاری آقایان سیدمحمدموسوی، رحمان دلاوری، حبیب‌اله بلوریان و خانم‌ها شمسی طالبی، محبوبه خلوق، خیرالنسا خوش‌نیت و رامک حیدری به‌عنوان اعضای هیئت مدیره و سیداکبر حسینی به‌عنوان مدیرعامل شبکه انتخاب شدند که هریک به مدت سه سال در این سمت فعالیت خواهند داشت.

منبع: سایت کانون معلولین توانا، 20 بهمن 1398

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *