اولین دوره آموزشی قصه‌گویی ویژه کم‌بینایان و نابینایان در یزد برگزار شد

اولین دوره آموزشی قصه‌گویی ویژه کم‌بینایان و نابینایان در یزد برگزار شد

نخستین دوره آموزشی قصه‌گویی ویژه اعضای کم‌بینا و نابینای یزد با هدف استعدادیابی و آموزش مهارت‌های ارتباطی از طریق قصه‌گویی، با مشارکت انجمن تخصصی قصه‌گویان سروش در کتابخانه امام علی (ع) یزد برگزار شد.
به گزارش ایران سپید نخستین دوره آموزشی قصه‌گویی ویژه اعضای کم‌بینا و نابینای یزد با هدف استعدادیابی و آموزش مهارت‌های ارتباطی از طریق قصه‌گویی، با مشارکت انجمن تخصصی قصه‌گویان سروش ۲ و ۳ بهمن ماه در کتابخانه امام علی (ع) یزد برگزار شد. در این دوره دو روزه، ۱۵ نفر از اعضای کم‌بینا و نابینای کتابخانه حضور داشتند و با تکنیک‌های قصه‌گویی و شیوه‌های ارتباط با دیگران از طریق قصه و داستان، آشنا شدند.
مهدی آرایی، مدرس دوره و داور جشنواره‌های بین‌المللی قصه‌گویی در روز نخست این دوره آموزشی به تعریف قصه و قصه‌گویی و بیان اهداف قصه‌گویی پرداخت و «بیان» و «لحن» را یکی از ابزارهای مهم در ارائه داستان و جذب مخاطب دانست.
در روز دوم این دوره آموزشی نیز مباحث تخصصی در خصوص زبان بدن در قصه‌گویی و شناخت متن خوب و جذاب، به عنوان دو عنصر اصلی و لازم در قصه‌گویی مطرح شد.
در بخش پایانی کارگاه آموزشی، چند تن از نابینایان به اجرای قصه‌های منتخب خود پرداختند و روشندلان شرکت کننده در این دوره نیز به صورت عملی با تکنیک‌های قصه‌گویی و چگونگی ارتباط با مخاطب در حین بیان قصه آشنا شدند.

منبع: سایت نهادکتابخانه های عمومی، 7 بهمن 1398

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *