برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم «دست های توانا» در گیلان

برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم «دست های توانا» در گیلان

ایسنا/گیلان مدیرکل بهزیستی گیلان از برگزاری جشنواره استانی عکس و فیلم موبایلی «دست های توانا» خبر داد و گفت: فراخوان این جشنواره همزمان با دهه فجر منتشر می شود.
حسین نحوی نژاد در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری جشنواره استانی عکس و فیلم موبایلی خبر داد و اظهار کرد: نخستین جشنواره عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه ای «دست های توانا» با محوریت مشکلات، موانع و توانمندی های معلولان از سوی روابط عمومی اداره کل بهزیستی گیلان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه عموم مردم و توانخواهان سراسر استان می توانند با ارسال اثر تولید شده با گوشی تلفن همراه در این جشنواره شرکت کنند، افزود: فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی در جامعه معلولان، آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری، طلاق و اعتیاد، کودکان کار و خیابان، مناسب سازی معابر عمومی و تردد در خیابان ها، مشکلات ناشی از معلولیت ها(بینایی، شنوایی، جسمی – حرکتی و اعصاب و روان) و سالمندی، فرهنگ سازی در حمایت از معلولان و توانخواهان و مشکلات اجتماعی، اقتصادی، ورزشی، هنری و آموزشی مرتبط با معلولان از جمله موضوعات تولید آثار است.
مدیرکل بهزیستی گیلان هدف از برگزاری جشنواره مذکور را سوق دادن افکار عمومی جهت تفکر بیشتر به مشکلات موجود در جامعه معلولان دانست و تصریح کرد: این جشنواره از یکسو به موانع موجود در برقراری ارتباطات و فعالیت های مفید و حضور خوب معلولان در جامعه می پردازد و از سوی دیگر به ظهور و نمایش دادن توانمندی های جامعه معلولان کمک می کند.
نحوی نژاد، افزایش اعتماد به نفس، انگیزه و خودباوری و انتقال دقیق مشکلات و موانع از دیدگاه معلولان را یکی از دستاوردهای جشنواره مذکور دانست و گفت: به دنبال تولید محتوای خوب و موثر برای شناساندن جامع معلولان به آحاد مردم از طریق برپایی نمایشگاه های عکس های به دست آمده و انتشار فیلم های کوتاه ۱۰۰ ثانیه ای تاثیرگذار در فضای مجازی کشور هستیم.
وی با بیان اینکه شرکت در جشنواره «دست های توانا» محدودیت سنی ندارد، خاطرنشان کرد: این جشنواره در دو بخش آزاد و ویژه معلولان و در قالب های مستند، داستان، تجربی و پویانمایی برگزار می شود.
مدیرکل بهزیستی گیلان از انتشار فراخوان ارسال آثار به جشنواره همزمان با ایام الله دهه فجر ۹۸ خبر داد و اضافه کرد: آخرین مهلت ارسال آثار پایان اردیبهشت ماه ۹۹ بوده و اختتامیه ۲۰ لغایت ۲۲ خردادماه برگزار می شود.

منبع: ایسنا، 9 بهمن 1398

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *