واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی؛ انتخابی مناسب برای جامعه معلولان

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی
انتخابی مناسب برای جامعه معلولان

کارمندان، مدیران، توانیابان، زنان خانه دار و بسیاری از افرادی که با کمبود وقت مواجهند و در عین حال علاقه‌مند به ادامه تحصیل هستند، انتخاب اولشان تحصیل مجازی در بیش از 400 رشته در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد است. واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد با فراهم آوردن زیرساخت‌های فنی و طراحی سامانه های گوناگون توانسته است امکان تحصیل کاملا الکترونیکی را برای متقاضیان مهیا کند. به علاوه 25 درصد تخفیف شهریه ثابت می توانید از 60 درصد وام شهریه یکساله نیز بهره مند شوید.

مقدمه
واحد الکترونیکی به عنوان بزرگترین دانشگاه مجازی کشور، زیر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می شود. این واحددانشگاهی با تلاش‌های خستگی ناپذیر بسیاری از متخصصان، اساتید و نخبگان در سال 1384 تاسیس شد و فعالیت های خود را با دوره کارشناسی فناوری اطلاعات در سال 1386 آغاز کرد. در حال حاضر واحد الکترونیکی در بیش از 400 رشته تحصیلی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، مشغول آموزش و تربیت دانشجو است. همچنین برترین اساتید و نخبگان علمی ایران در این واحد مشغول به تدریس هستند.
هم اکنون بیش از 15000 دانشجو از ایران و ملیت‌های مختلف در واحد الکترونیکی مشغول به تحصیل هستند و حدود 20000نفر نیز ازین واحد دانشگاهی فارغ التحصیل شده اند. بسیاری از دانشجویان از کشورهای دیگر، تحصیل در واحدالکترونیکی را به دلایل مختلف از جمله هزینه پایین و اعتبار مدرک انتخاب می کنند. عموم دانشجویان بین المللی این دانشگاه، در غرب آسیا ساکن هستند. همچنین تعدادی از دانشجویان ایرانی و غیرایرانی ساکن در هلند، آلمان، فرانسه، کانادا، امریکا، ایتالیا و …. نیز در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

چرا واحد الکترونیکی؟
چرا ثبت‌نام در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی، به صرفه‌ترین راه برای ادامه تحصیل است؟
1- صفر تا صد ثبت‌نام در این دانشگاه به صورت غیر حضوری است.
2- تحصیل در این واحد به صورت کاملا الکترونیکی، آنلاین و مدرن است. شما دیگر نگران دیر رسیدن سرکلاس درس و غیبت های احتمالی نیستید و می توانید به دور از آلودگی هوا و ترافیک در آرامش کامل به تحصیل باکیفیت بیاندیشید.
3- کلیه فرآیندهای اداری، آموزشی، پژوهشی و تحصیلی از طریق سامانه های اینترنتی انجام می‌شود.
4- امور مربوط به انتخاب واحد، حضور در کلاس، تصویب پروپوزال، فارغ التحصیلی، رزرو جلسه دفاع و… از طریق اینترنت با کمترین حجم و بالاترین کیفیت صورت می‌گیرد.
5- یکی از مزیتهای رقابتی واحدالکترونیکی حذف زوائد غیرکاربردی، آموزشی در مباحث درسی اساتید است. اساسا شما آنچه در محیط کسب و کار و زندگی بدان نیاز دارید هسته اصلی مباحث آموزشی اساتید را در بر می گیرد.
6- شما می توانید در یکی از 40 رشته مقطع “کارشناسی بدون آزمون” و از بین بیش از 300 رشته مقطع “کارشناسی ارشد با آزمون” به تحصیل بپردازید.
به دلیل الکترونیکی بودن دانشگاه و عدم نیاز به حضور فیزیکی اساتید و دانشجویان در کلاس، اساتید برجسته از اقصی نقاط دنیا به جمع استادان برجسته این دانشگاه پیوسته‌اند. اعضای هیات‌علمی واحد الکترونیکی، مجدانه به دنبال رشد روز افزون کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشجویان هستند.
کارکنان ما نیز در تلاشند تا شرایط درس خواندن باکیفیت در این واحد دانشگاهی را تسهیل نمایند. احترام و تکریم جامعه علمی، دانشجویان و اساتید جزو اصول و استاندارهای اخلاقی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به حساب می آید.

ردیف نام رشته های کارشناسی پیوسته بدون آزمون الکترونیکی
زبان و ادبیات فارسی – مترجمی زبان فرانسه – مترجمی زبان آلمانی – زبان و ادبیات ارمنی- فلسفه و حکمت اسلامی – علوم قرآن و حدیث – ادیان و عرفان – فقه و مبانی حقوق اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی – جامعه شناسی – مددکاری اجتماعی – روزنامه نگاری – علوم تربیتی – روانشناسی – تاریخ – مدیریت دولتی – حسابداری – مهندسی کامپیوتر – اقتصاد – برنامه ریزی اجتماعی و تعاون – زبان شناسی – آموزش زبان انگلیسی – زبان فرانسه – ادبی – زبان و ادبیات انگلیسی – زبان و ادبیات آلمانی – علوم ارتباطات اجتماعی – علوم سیاسی – مدیریت بازرگانی – مدیریت صنعتی – مدیریت مالی – مشاوره مدیریت بیمه – زبان و ادبیات عربی – مردم شناسی – روابط عمومی – مدیریت امور گمرکی – مدیریت کسب و کارهای کوچك.

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی توانسته به اهداف بزرگی دست یابد که اهم آن عبارت است از:
• برقراری عدالت آموزشی و تحقق شعار “آموزش برای همه”
• همگام با فناوری روز دنیا در ترویج تحصیل آنلاین و با کیفیت
• افزایش کیفیت یادگیری دانشجویان و پژوهشگران و ارائه دروس براساس نیازهای روز بازار کار
• فراهم آوردن دسترسی آسان به اطلاعات و پایگاه‌های معتبر علمی
• کاهش هزینه های تحصیل از طریق توسعه آموزش مجازی
• امکان اتصال و تعامل دانشجویان با متخصصان و دانشمندان بین المللی

شيوه تحصيل
برگزاری کلاس: برگزاری کلاس در واحد الکترونیکی به صورت کاملا آنلاین و غیرحضوری است. کلاس‌ها راس ساعت اعلام شده، آغاز می شود. دانشجو می تواند در هر نقطه ای، از طریق تلفن همراه، تبلت، لب تاب و رایانه خود، به کلاس متصل شوند.
استفاده از محتوای کلاس: در صورتی که دانشجو در آن ساعت امکان حضور آنلاین در کلاس نداشته باشد، می تواند از فایل های ضبط شده کلاس، استفاده کند. فایل‌های ضبط شده تا پایان تحصیل در آرشیو صفحه دانشجو، موجود می باشد.
منابع درسی: اساتید به فراخور شیوه تحصیل، منابع آموزشی را به دانشجو اعلام می کند. کتاب، پی دی اف و فایلهای آموزشی در کلاس به دانشجو معرفی می گردد و در صورت نیاز، فایل های آن در سامانه مدیریت یادگیری، بارگذاری می شود.
امتحانات: امتحانات در 39 حوزه امتحانی مختلف در اقصی نقاط ایران برگزار می‌گردد. دانشجویان پیش از آغاز امتحانات، می توانند حوزه امتحانی خود را انتخاب کنند. دانشجویان ساکن در خارج از ایران نیز، در صورت امکان، می توانند در کنسولگری ایران، شعب دانشگاه آزاد و یا مدارس فارسی زبان وابسته به جمهوری اسلامی ایران، در جلسه امتحان شرکت نمایند.
نمرات: نمرات امتحانی، از طریق سامانه های واحد الکترونیکی اعلام می‌گردد.
پایان نامه: در صورتی که دانشجو در ایران ساکن باشد، جلسه پایان نامه در تهران برگزار می گردد. دانشجویان در زمان دفاع، از طریق سامانه رزرو جلسه دفاع، ساعت و مکان را انتخاب می نمایند. در صورتی که دانشجو خارج از ایران باشد، جلسه دفاع به صورت آنلاین و با هماهنگی دانشگاه برگزار می‌گردد.
فارغ التحصیلی: فرآیند فارغ التحصیلی بدون نیاز به حضور دانشجو و به صورت غیرحضوری انجام می شود. دانشجو از طریق سامانه تسویه حساب در جریان پیشرفت امور قرار می گیرد.

آدرس ساختمان های واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی
ساختمان شماره یک: تهران- ساختمان شماره یک: تهران- شهرک غرب، میدان صنعت، بلوار خوردین، خیابان بوستان، خیابان مهستان، پلاک 19، واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی
بخشهای مستقر در ساختمان شماره یک: ریاست ، معاونت فني، معاونت اداری و مالی، رسانه و برندينگ)

ساختمان شماره دو: تهران، خیابان پاسداران، نیستان نهم، نبش خیابان رام، پلاک ۵
بخش های مستقر در ساختمان شماره دو: )دانشکده ها، معاونت آموزشی، معاونت پژوهش، کارگزینی هیات علمی، دبیرخانه)

ساختمان شماره سه: تهران، خیابان پاسداران، نیستان نهم، پلاک ۲
این ساختمان جهت انجام جلسات دفاع و برگزاری امتحانات مورد استفاده قرار می گیرد.

راه های ارتباطی:

شماره تماس: 42863000-021

آدرس سایت:   http://iauec.ac.ir

https://eitaa.com/iauec
ایتا

https://ble.im/iauec
بله

https://soroush.com/iaue
سروش

@Iauec.ac.ir
اینستاگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *