اعتبارات بهزیستی و معلولان در لایحه بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان است

به گزارش ایلنا، مرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه در دواکنش به خبر ایلنا با عنوان « افزایش ۳۹۴ میلیارد تومانی بودجه بهزیستی ناکافی است/ تنها ۱۸.۵ درصد از اعتبار مورد نیاز معلولان در بودجه دیده شد» با تصحیح مطلب منتشر شده اعلام کرد:
اعتبارات بهزیستی و معلولان در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان است
به استناد بند الف ماده هفت قانون برنامه ششم توسعه لوایح بودجه سالانه باتوجه به تحولات و شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تهیه و تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود. همچنین در بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۹ تأکید شده است که باتوجه به شرایط اقتصاد کلان کشور در سال ۱۳۹۹ لازم است کلیه دستگاه‌های اجرایی در جهت تسریع در اجرای اصلاحات ساختاری بودجه و تحقق سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی، بودجه پیشنهادی خود را با رعایت انضباط مالی و حذف فرایندها و هزینه‌های غیرضرور و ارتقای بهره‌وری ارائه نمایند.
اعتبار لحاظ شده برای سازمان بهزیستی کشور در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به شرح ذیل است:

  1. ردیف ۱۳۱۵۰۰

۳۱٫۲۱۱٫۶۱۳ میلیون ریال

  1. ردیف ۱۳۱۵۱۰

۱۳٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال

  1. از محل اعتبار ردیف ۲۵ جدول
  1. ٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال
  1. از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره ۱۶ لایحه بودجه بابت اشتغال حمایتی مددجویان
  1. ٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال
  1. ٫۲۱۱٫۶۱۳ میلیون ریال

به عبارت دیگر در سال ۱۳۹۹ مبلغ ۹۰۲۱ میلیارد تومان بابت ارائه خدمات بیمه‌ای، حمایتی و توانبخشی به جامعه هدف سازمان بهزیستی کشور پیش‌بینی شده است که اعتبار نسبتاً مناسبی است. لذا در تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ رویکرد حاکم تامین اعتبار، خدمات قانونی با اولویت‌ بالانظیر حق پرستاری معلولین ضایعه نخاعی، یارانه نگهداری معلولان شدید و خیلی شدید، توانبخشی جسمی و روانی معلولان و مواردی از این قبیل بوده است.

منبع: ایلنا، ۲۰ آذر ۱۳۹۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *