روایت زندگی خواهران معلول ابرکوهی از زبان یک خبرنگار

روایت زندگی خواهران معلول ابرکوهی از زبان یک خبرنگار

زندگی سمیه و زینب راجی، دو خواهر معلول اما هنرمند ابرکوهی توسط یک خبرنگار به رشته تحریر درآمد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، این روزها که ابرکوه خود را برای نامزدی پایتخت کتاب ایران مهیا می‌کند، نویسندگان این شهرستان نیز پرکارتر از همیشه در عرصه نویسندگی کتاب گام برداشته و آثار فاخری از آنان به چاپ رسیده و منتشر می‌شود.
در همین راستا خبرنگاری که در عرصه تحریر و تألیف کتاب نیز دستی بر آتش داشته و پیش‌ازاین با ارائه آثاری همچون «فرشته یا آدمی»، «نیک‌بخت»، «یک هفته در جهنم» و «شهر یار» در حوزه دفاع مقدس قلم فرسایی کرده است، در آخرین اثر خود و برای اولین بار در کشور، زندگی دو خواهر معلول را مکتوب کرده است.
رئیس اداره بهزیستی دراین‌باره اظهار کرد: کتاب مذکور پیرامون زندگی زینب و سمیه دو فرزند معلول خانواده راجی است. خواهران راجی در روستای اسفندآباد ابرکوه زندگی می‌کنند و علی‌رغم وجود معلولیت در ناحیه دست، پا و چشم، «امید» را نیرومحرکه خود قرار داده و اجازه ندادند این نواقص جسمی سدّ راه پیشرفت آنان شده و ناامیدی بر آنان مسلط شود.
زهره اکرمی تصریح کرد: این کتاب که ویراستاری آن به پایان رسیده و در مرحله چاپ است، اولین کتاب در حوزه توجه به معلولان در استان یزد است که مردم را با زندگی این افراد آشنا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در کتاب نامبرده به دوران کودکی، محدودیت‌ها و آرزوهای این دو خواهر توانمند پرداخته شده است، افزود: بیان موفقیت‌ها و زندگی سراسر امید این دو خواهر می‌تواند برای خوانندگان جذاب و درس‌آموز باشد و نگاه آن‌ها را به بخش بزرگی از جامعه تغییر دهد.
در ادامه نویسنده کتاب فوق خاطرنشان کرد: تاکنون کتاب‌های معدودی به‌صورت کلی و جمعی به معلولان موفق ایران و جهان پرداخته‌اند و یا تعداد محدودی از نویسندگان معلول و موفق اقدام به انتشار زندگی‌نامه‌های خود کرده‌اند؛ اما با تحقیقات صورت گرفته، نوشتن کتابی به این سبک و شیوه برای اولین بار است که در کشور منتشر می‌شود.
رحیم میرعظیم که سابقه بیش از ۲۰ سال کار خبری را نیز در کارنامه خود دارد، ابراز کرد: کاراکترهای این کتاب سمیه و زینب هستند که با داشتن ۲ سال تفاوت سنی، برای یکدیگر بهترین دوست، مونس، همدم و خواهر هستند، آنان بدون گذراندن حتی یک دوره آموزشی، توانایی‌های ذاتی و استعداد نهانی را که خداوند در وجودشان نهاده بود را شکوفا کردند.
وی اذعان کرد: خواهر بزرگ‌تر سمیه است که از ناحیه دو دست و دو پا و همچنین چشم دچار معلولیت بوده و درعین‌حال هنرمند و نقاشی توانا به سبک رنگ‌روغن است، زینب نیز که خواهر کوچک‌تر اوست، از ناحیه دست‌وپا مشکل دارد و به‌سختی راه می‌رود؛ اما در هنر معرق خود را ثابت کرده و آثار او در کنار نقاشی‌های خواهرش، نمایشگاهی از امید، توکل و عشق به خالق، ایمان و اراده را به زیباترین شکل آن ترسیم کرده است.

منبع: فارس، ۲۶ آبان ۱۳۹۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *