هیئت مدیره و بازرسان “شبکه ملی سمن های معلولان جسمی حرکتی” مجوز وزارت کشور مشخص شدند

هیئت مدیره و بازرسان “شبکه ملی سمن‌های معلولان جسمی حرکتی” مجوز وزارت کشور مشخص شدند

با برگزاری مجمع هیئت‌موسس شبکه ملی سمن‌های معلولان جسمی حرکتی ایران، اعضای هیئت‌مدیره و بازرسان این شبکه مشخص شدند.
به گزارش پیک توانا؛ با برگزاری مجمع هیئت‌موسس شبکه ملی سمن‌های معلولان جسمی حرکتی ایران در محل هتل المپیک پایتخت، اعضای هیئت‌مدیره و بازرسان این شبکه مشخص شدند.
بر این اساس؛ از ۴۴ رای اخذ شده با یک رای سفید؛ سیدمحمد موسوی با ۳۷ رای، رحمان دلاوری با ۳۰ رای، محبوبه خلوق ۲۸ رای، حبیب‌اله بلوریان ۲۳ رای، رامک حیدری ۱۸ رای، خیرالنسا خوش‌نیت ۱۷ رای و شمس طالبی ۱۲ رای به هیئت‌مدیره شبکه ملی راه یافتند و غلامرضا بروجی با ۱۲ رای و محمد باقری با ۱۱ رای اعضای علی‌البدل هیئت‌مدیره شدند.
همچنین فاطمه نظری با ۲۵ رای و محمد احمدی با ۱۵ رای
به عنوان بازرس انتخاب شدند و مجتبی قربانی ۱۴ نیز بازرس علی‌البدل شد.
گفتنی است؛ به دلیل یکسان بودن تعداد آرای آقای غلامرضا بروجی و خانم شمس طالبی با ۱۲ رای در بخش نامزدهای هیئت‌مدیره در ردیف هفتم و همچنین آقایان محمد باقری و مهران غلامی مقدم در ردیف هشتم با ۱۱ رای، در این بخش‌ها رای‌گیری مجدد انجام و نتیجه آن نهایی شد.

هیئت‌رئیسه و مدیرعامل شبکه ملی انتخاب شدند
در نخستین جلسه رسمی هیئت‌مدیره شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران اعضای هیئت‌رییسه و مدیرعامل این شبکه انتخاب شدند.
به گزارش پیک توانا؛ نخستین جلسه رسمی هیئت‌مدیره شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران در هتل المپیک تهران برگزار شد.
در این جلسه که انتخاب هیئت‌رییسه از محورهای اصلی آن بود، سیدمحمد موسوی به اتفاق آرای اعضا به عنوان رئیس هیئت‌مدیره و رحمان دلاوری با اکثریت آرا به عنوان نایب‌رئیس انتخاب شد؛ ضمن اینکه اعضای حاضر، برای جایگاه خزانه‌دار محبوبه خلوق را انتخاب کردند.
در جلسه نخست هیئت‌مدیره همچنین اعضا به بررسی شرایط احراز جایگاه مدیرعامل شبکه پرداختند و مقرر شد تا زمان انتخاب مدیرعامل، یک نفر به طور موقت برای این جایگاه انتخاب و در این مدت شرح وظایف و حدود اختیارات مدیرعامل نیز دقیق مشخص شود.
به این ترتیب سید اکبر حسینی برای تصدی جایگاه مدیرعامل شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران انتخاب شد.
مقرر شد طبقه یکم ساختمان مرکزی شرکت فیروز واقع در فلکه دوم صادقیه در تهران به عنوان دفتر شبکه انتخاب شود که برای تردد افراد دارای معلولیت، مناسب‌سازی‌شده نیز هست.
بر اساس این گزارش؛ اعضای هیئت‌مدیره در جلسه یاد شده، حق عضویت شبکه ملی را برای سمن‌ها به مبلغ سالانه ۳ میلیون ریال تعیین کردند.

برگزاری انتخابات شورای مرکزی و هیئت‌مدیره «شبکه ملی سازمانهای مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت جسمی-حرکتی ایران»
اساسنامه اولین «شبکه ملی سازمان‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت جسمی-حرکتی ایران» در ۳ فصل، ۴۶ ماده و ۴۳ تبصره در تاریخ نهم شهریور ۹۸ به تصویب هیئت موسس این شبکه رسیده است.
همچنین این اساسنامه به رویت کارشناسان وزارت کشور رسیده و ایرادات آن مرتغع شده است.
انتخابات شورای مرکزی و هیئت‌مدیره «شبکه ملی سازمان‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت جسمی-حرکتی ایران» چهارشنبه آتی با حضور ۵۸ سازمان مردم‌نهاد از سراسر کشور در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است شبکه ملی معلولان جسمی حرکتی با اعلام فراخوان و دعوت از تمام تشکل‌های فعال کشور در حوزه معلولان جسمی و حرکتی به زودی انتخابات این شبکه را برگزار خواهد کرد.
ششمین نشست تخصصی بررسی اساسنامه اولین شبکه‌های معلولان جسمی‌حرکتی با حضور محمودکاری، مدیرعامل انجمن ندای معلولین ایران، اصغرشیرزادی، مدیرعامل انجمن تخصصی معلولین، حامد رزازی، مدیرعامل انجمن توانا آمل، بهروز مروتی، مدیر کمپین پیگیری قانون جامع حمایت از معلولان، سیداکبرحسینی، عضو هیأت مدیره کانون توانا، مرضیه کریمی، مدیر روابط عمومی کانون توانا و رقیه بابایی، سردبیر پیک‌توانا در دفتر مرکزی گروه بهداشتی فیروز برگزار شد.
گفتنی است ۲۹ نفر از مدیران تشکل‌ها داوطلب شرکت در انتخابات هیات مدیره اولین شبکه ملی تشکل‌های جسمی‌حرکتی هستند.

تشکیلات‌دهی به شبکه ملی لازمه اثربخشی آن است
رئیس هیئت‌مدیره شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران؛ سازمان‌بخشی و تشکیلات‌دهی به شبکه را لازمه اثربخشی آن دانست.
به گزارش پیک توانا؛ سیدمحمد موسوی در نخستین جلسه رسمی هیئت‌مدیره شبکه ملی که در هتل المپیک برگزار شد، اظهار کرد: شبکه ملی جایگاه قانونی دارد و یکی از اهداف آن تلاش برای بهبود شرایط معلولان بر مدار قانون است.
موسوی بر ضرورت استفاده از حداکثر ظرفیت‌ها به منظور اختصاص بودجه حوزه معلولان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و فزود: به موازات این اولویت باید یقین دانست که خدمت به افراد دارای معلولیت یک امتیاز است و شبکه به عنوان یک تشکیلات، ابزار خدمت محسوب می‌شود؛ بنابر این باید اعضای هیئت‌مدیره برای خدمت به معلولان اهتمام کنند.
او سازمان‌بخشی و تشکیلات‌دهی به شبکه از طریق برنامه‌ریزی و تشکیل زیرمجموعه‌هایی مانند کمیسیون‌ها و کمیته‌ها را لازمه تشکیلاتی کردن شبکه و اثربخشی آن دانست.

مناسب‌سازی از مهم‌ترین مطالبات معلولان است
مدیرعامل مجتمع خیریه توانبخشی آموزشی رعد کرج مناسب‌سازی را لز مهم‌ترین مطالبات معلولان جسمس‌حرکتی دانست.
به گزارش پیک توانا غلامرضا احمدی در مجمع انتخابات اولین شبکه ملی سازمانهای مردم نهاد افراد دارای معلولیت جسمی _ حرکتی ایران گفت : مجتمع رعد از زمان تاسیس تاکنون به صورت شبانه روزی خدمات مطلوبی را در راستای اشتغال و جایگاه افراد دارای معلولیت برنامه ریزی و اجرایی کرده است.
وی افزود: مهمترین مطالبه افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی در ایران موضوع مناسب سازی فضای شهری و حمل و نقل عمومی است.
احمدی با بیان این نکته که ۱۳۰۷ نفر در مجتمع رعد عضویت دارند خاطرنشان کرد : تا کنون ۳۷۰ دوره مختلف در راستای آموزش به افراد دارای معلولیت در مجتمع رعد برگزار شده که طی آن به بیش از ۴ هزار نفر آموزش صورت گرفته است.

توانمندسازی معلولان مهم‌ترین هدف شبکه ملی است
نماینده جمعیت توان یابان همدان در مجمع انتخابات اولین شبکه ملی سازمان های مردم نهاد افراد دارای معلولیت جسمی _ حرکتی ایران اظهار کرد : هدف اصلی و کلی شبکه ملی معلولان افزایش توانمندی و ایجاد شرایط برابر و یکسان در تمام زمینه های علمی، فرهنگی و ورزشی است.
به گزارش پیک‌توانا؛ امیر نوروزی در این مجمع بیان کرد: در قالب شبکه ملی افراد دارای معلولیت باید به دنبال برابری بود ، برابری در زمینه آموزشی ، فرهنگی ، هنری و ورزشی مطالبه تمام افراد دارای معلولیت است که با توجه و برنامه ریزی باید در جهت آن حرکت کرد .
وی با اشاره به این نکته که جمعیت توان یابان همدان تنها سازمان مردم نهاد همدان در حوزه معلولان است، گفت : اشتغال معلولان مهم ترین اولویتی است که باید در راستای تحقق به آن گام برداشت.

رادمنش: پیگیری بازنشستگی پیش از موعد معلولان ضرورت دارد
مدیرعامل جامعه معلولان استان یزد بیان کرد: پیگیری بازنشستگی پیش از موعد معلولان ضرورت دارد
به گزارش پیک توانا ؛ محمد حسین رادمنش در مجمع انتخابات اولین شبکه ملی سازمان های مردم نهاد افراد دارای معلولیت جسمی _ حرکتی ایران اظهار داشت : پیگیری بازنشستگی پیش از موعد افراد دارای معلولیت از مواردی‌ است که باید مورد مطالبه جامعه معلولان قرار گیرد.
وی افزود : به منظور توانمند سازی افراد دارای معلولیت و همچنین فراهم کردن بستر مناسب حضور معلولان در جامعه اولین طرح گردشگری ویژه افراد دارای معلولیت در یزد را مورد بررسی و پیگیری قرار داده ایم.
وی مطرح کرد : جامعه معلولان استان یزد در طول فعالیت خود در حوزه افراد دارای معلولیت طرح ها و برنامه های بسیاری را در راستای توانمندسازی معلولان صورت داده است که ساخت واحد مسکونی و مجتمع مددکاری از جمله آنها است .

خوش‌نیت: قانون جامع حمایت از معلولان زمینه‌ساز عدالت‌اجتماعی است
نماینده انجمن خیریه حمایت از معلولان ضایعه نخاعی خراسان رضوی اجرای قانون جامع حمایت از معلولان را زمینه بهبود شرایط آنان و گسترش عدالت اجتماعی دانست.
به گزارش پیک توانا؛ خیرالنسا خوش‌نیت در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت ایران اظهار کرد: نخستین و تنها انجمن حمایت از معلولان ضایعه نخاعی استان خود هستیم و به سختی توانستیم آن را ثبت کنیم.
او با بیان اینکه جامعه همواره به معلولان برچسب زده است، افزود: در صورت اصلاح نگاه جامعه به معلولان، می‌توان شرایط بهتری برای آنان رقم زد.
خوش‌نیت اجرای قانون حمایت از معلولان را زمینه‌ساز بهبود شرایط این افراد عنوان و بیان کرد: تحقق این امر منجر به عدالت اجتماعی می‌شود.

همدانی‌پور: تحکیم شبکه ملی سمن‌های معلولان، نیازمند استقرار هیات‌مدیره است
مدیرعامل انجمن حمایت از معلولین خوزستان تحکیم بنای شبکه ملی سمن‌های معلولان را مستلزم وجود هیئت‌مدیره قوی و مستقر در محل دفتر مرکزی است.
به گزارش پیک توانا؛ احمد همدانی‌پور در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت ایران اظهار کرد: نخستین مدیرعامل سمن‌های بهزیستی کشور هستم و سه هدف ویژه را در انجمن حامی به صورت آموزش، اشتغال و درمان در قالب طرح و برنامه پیگیری می‌کنیم.
او افزود: برنامه‌های شبکه ملی در سطح کشور و به صورت جامع خواهد بود و لازم است منتخبان وقت بگذارند و با توجه به حضور نامزدهای پیگیر، از ادامه حضور خود انصراف می‌دهم، چه اینکه معتقدم مدیرانی می‌توانند موفق شوند که در محل خدمت حضور داشته باشند تا بتوانند زمان بیشتری به کار اختصاص دهند.

تغییر نگرش جامعه به معلولان، مهم‌ترین هدف شبکه ملی باشد
نماینده انجمن ضایعه نخاعی امام علی(ع) رودبار فرهنگسازی برای تغییر نگاه جامعه به معلولان و شناساندن توانمندی‌های این افراد را شایسته‌ترین هدف برای شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت ایران دانست.
به گزارش پیک توانا؛ محمد باقری در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت ایران اظهار کرد: شایسته‌ترین هدف این شبکه باید فرهنگسازی در جامعه و شناساندن توانمندی جامعه معلولان است.
او افزود: پیگیری برای اجرایی شدن قانون جامع حمایت از معلولان باید از دیگر اهداف شبکه ملی سمن‌های معلولان باشد و پرسشگری از جامعه و مسئولان به نفع معلولان باید در راس امور این شبکه قرار گیرد.
باقری ادامه داد: نبود ما در هیئت‌دولت از خلاهای مهم است که در این راستا باید یک عضو قدرتمند در هیئت‌دولت برای پیگیری امور مربوط به بهبود شرایط معلولان داشته باشیم.

شهرکی: ارتقای کرامت انسانی معلولان در جامعه ضروری است
مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره جامعه معلولین استان چهارمحال و بختیاری؛ کرامت و معرفی توانمندی معلولان را ضروری دانست.
به گزارش پیک توانا؛ فریدون اسکندری شهرکی در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران اظهار کرد: رساندن معلولان به کرامت انسانی و مطرح شدن آنان در جامعه یک ضرورت است.
او افزود: در زنان تولدم پدر ۵۰ ساله‌ای داشتم و تلاش کردم به هر طریقی خود را در جامعه مطرح کنم که در زمینه تحصیل، اشتغال و فعالیت اداری این هدف را پیگیری کردم.
اسکندری ادامه داد: در صورت انتخاب شدن در شبکه ملی نیز این اهداف را برای افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی، در حدود اختیارات پیگیری می‌کنم.

جعفری: رفع موانع تبعیضی، فرهنگی و قانونی معلولان ضروری است
عضو شورای هماهنگی امور معلولین مهاجر افغانستانی مقیم مشهد و عضو موسسه معلولین باور سبز بر ضرورت رفع موانع تبعیضی، فرهنگی و قانونی برای معلولان تاکید کرد.
به گزارش پیک توانا؛ محمدحسین جعفری در نشست مجمع شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران اظهار کرد: شورای متبوع ما نخستین شورای دارای مجوز رسمی از ورارت کشور برای معلولین افغانستانی است و موسسه باور سبز هم در بخش‌های مختلف بهداشت، اشتغال، فرهنگی و نظایر آن فعالیت دارد.
او افزود: بهزیستی تا مدتی پیش از این، حتی حاضر به صدور کارت مهاجرت معلولان نمی‌شد و حتی از این مزیت نیز بی‌بهره بودیم.
عبدی ادامه داد: امید است در شبکه ملی سمن‌ها از این معلولان حمایت و از توان آنان استفاده کرد؛ چه اینکه اگر از ظرفیت‌های پناهندگان استفاده می‌شد امروز نخبگان افغان به اروپا مهاجرت نمی‌کردند.
او با بیان اینکه ویلچر معلولان موجب اراده آنان و نابینایی آنان عامل بصیرت این افراد و ناشنوایی آنان عاملی برای رساندن فریادهای جمعی آنان به بشریت است، بر ضرورت رفع موانع تبعیضی، فرهنگی و قانونی برای معلولان تاکید کرد.

کاربخش: شبکه ملی فرصتی برای پیگیری اجرای قانون جامع است
رئیس جامعه معلولین زرند کرمان شبکه ملی سمن‌های معلولان را فرصت و ظرفیتی برای پیگیری اجرای قانون جامع حمایت از معلولان عنوان کرد.
به گزارش پیک توانا؛ مجید کاربخش در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معولیت جسمی حرکتی ایران اظهار کرد: هدف از حضور در مجمع پیگیری امور معلولان از جمله مسکن، رفاه و امور گردشی و مذهبی آنان با همفکری دیگر موسسات و تلاش برای ارتقای سطح زندگی آنان است.
او با بیان اینکه نمایندگان معلولان در شبکه ملی می توانند این موضوعات را پیگیری کنند، افزود: با پیگیری این شبکه می توان اجرایی شدن قانون جامع حمایت از معلولان را پیگیری کرد؛ چه اینکه اکنون قانون یاد شده در دولت اجرا نمی شود و به عنوان مثال برای نیروهای شرکتی که باید ساعت کار آنان کاهش می‌یافت این اقدام صورت نگرفته است.

قدم‌زاده: جزء خانواده بزرگ معلولان می‌دانم
مدیرعامل انجمن مهر معلولین چرام در مجمع انتخابات اولین شبکه ملی سازمان های مردم نهاد افراد دارای معلولیت جسمی _ حرکتی ایران اظهار داشت : از سال ۱۳۸۵ در خدمت جامعه معلولان ایران بوده و خود را جزو خانواده بزرگ معلولان کشور می‌دانم که باید برای مطالبات آن برنامه ریزی کرد.
به گزارش پیک‌توانا؛ شعله قدم‌زاده افزود : باید به طور جد از سیاست زدگی و سیاسی شدن انجمن های معلولین جلوگیری به عمل آید چرا که تاکنون سیاست زدگی باعث پس رفت های بسیاری در حوزه معلولان کشور شده است.
وی ادامه داد: به منظور ارائه خدمات به جامعه هدف و برای توانمندسازی معلولان برنامه های بسیاری توسط سازمان مردم نهاد مهر معلولین چرام اجرایی شده که تلاش برای اشتغال زایی از مهم ترین اهداف آن بوده است.
وی گفت : ایجاد اشتغال پایدار می تواند بسیاری از مشکلات حوزه معلولان را برطرف کند بنابراین برنامه ریزی این راستا می تواند یکی از اولویت های شبکه ملی معلولان جسمی _ حرکتی قرار گیرد.

دلاوری: مجمع شبکه ملی، دارای اساسنامه جامعی است
مدیرعامل انجمن شهرستان دلیجان در مجمع انتخابات شبکه ملی سازمان های مردم نهاد افراد دارای معلولیت جسمی _ حرکتی ایران اظهار داشت : خوشبختانه با زحمت ها و تلاش‌های اعضا اساس نامه جامع و کاملی طراحی و تدوین شده است.
به گزارش پیک‌توانا؛ رحمان دلاوری افزود: در طول سال‌های گذشته کمتر مراسمی بوده که افراد دارای معلولیت بدون وابستگی به سایرین آن را برگزار کرده و برای خودشان تصمیم بگیرند که این مهم امروز توسط این جمع محقق گشته است.
وی ادامه داد : قانون تکلیف را برای شبکه ملی معلولان مشخص کرده که این تکلیف پیگیری اجرای قانون حمایت از معلولان است بنابراین همه اعضا باید در این راستا گام بردارند.
دلاوری مطرح کرد : قانون بسیار مناسبی در حوزه افراد دارای معلولیت در کشور داریم ولی متاسفانه خیلی از بندهای آن تا کنون اجرایی نشده که باید مورد مطالبه قرار گیرد .

در زمان انتخابات نباید زمینه سوءاستفاده از معلولان فراهم شود
مدیرعامل ضایعات نخایی نوید بروجرد لرستان در مجمع انتخابات اولین شبکه ملی سازمان های مردم نهاد افراد دارای معلولیت جسمی _ حرکتی ایران اظهار داشت : نباید اجازه داد که در زمان انتخابات فضایی برای سوءاستفاده شود
به گزارش پیک‌تواتا؛ غلامرضا بروجی ادامخه داد: مناسب سازی فضای شهری و اماکن عمومی یکی از جدی ترین اولویت های معلولان جسمی و حرکتی است که باید به آن توجه ویژه شود.
وی افزود : تشکیل تیم سیار پزشکی و ویزیت در منزل برای افراد دارای معلولیت از جمله اقداماتی بوده که به منظور ارائه خدمات درمانی توسط انجمن ضایعه نخایی نوید طرح و اجرایی شده گفتم است.
وی ادامه داد: اگر می خواهیم صدای جامعه معلولان و مطالبات آنها به گوش مسئولان و مردم برسد باید تلاش کنیم تا شبکه ملی منسجم را تشکیل دهیم.
بروجی تاکید کرد: شبکه ملی معلولان ایران باید برای مصوبات خود یک ضمانت اجرایی داشته باشد اگر اینگونه نباشد قصه پر غصه معلولان را پایانی نخواهد بود.
وی ادامه داد: در حالی در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم که ممکن است خیلی از جریان ها و گروه ها به سراغ جامعه معلولان بیایند ولی نباید زمینه سو استفاده از جامعه معلولان را برای هیچ کس فراهم کرد بلکه باید از این فرصت جهت مطالبه گری استفاده کرد.

برخی از متولیان از عدم آگاهی معلولان نسبت به قانون سوءاستفاده می‌کنند
بنیانگذار کانون معلولین توانا تاکید کرد: برخی از متولیان از عدم آگاهی معلولان نسبت به قانون سوءاستفاده می‌کنند
سید محمد موسوی در مجمع انتخابات اولین شبکه ملی سازمانهای مردم نهاد افراد دارای معلولیت که پیش از ظهر امروز در هتل المپیک تهران برگزار شد، اظهار داشت : افراد دارای معلولیت و نهاد های مردمی وابسته به آنها سال ها این درد دل را داشتند که چرا در کنار یکدیگر جمع نیستند.
وی ادامه داد : شبکه ملی معلولان باید همه افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی را در بر بگیرد نه اینکه صرفا مجمع‌ها را به هم‌ متصل کند، بنابراین همه باید بتوانند از پتانسیل این شبکه استفاده کنند و از کارشناسان خوبی در آن بهره گیری شود.
این کارآفرین برتر کشور در زمینه اشتغال‌آفرینی معلولان خاطرنشان کرد: جامعه معلولان باید مطالبه گر باشد و قانون جامع معلولان را بشناسد و نسبت به آن مطالبه داشته باشد، امروز نه اراده دولت ها در اینجا جایی دارد و نه دولتی ها در میان ما حضور دارند که این مهم در جای خود دستاورد بسیار بزرگی است.
مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز افزود: ما مخالف دولت ها نیستیم بلکه مطالبه گر حقوق خود هستیم و حقوق خود را برابر قوانین پیگیری می‌کنیم .
موسوی اضافه کرد: سال هاست دولت ها، سازمان های مردم نهاد وابسته به معلولان را از پیشرفت باز داشته اند، آنهایی که متولی هستند برای خودشان تصمیم می گیرند و اکنون نوبت ما است که خودمان تصمیم گیرنده باشیم .
این فعال حوزه معلولان کشور مطرح کرد: سال هاست که متولیان حوزه معلولان از عدم آگاهی افراد داری معلولیت نسبت به مطالباتشان سواستفاده می کنند به عنوان مثال سعی می کنند شبکه ملی معلولان را تحت نظر وزارت کشور ایجاد کنند و شب قبل مجمع به دوستان ما تماس گرفته می شود که در آن نشست شرکت نکنند.

از ظرفیت بانوان در شبکه ملی استفاده شود
مدیرعامل موسسه توان گستر برنا در مجمع هیئت موسس شبکه ملی سازمان های مردم نهاد افراد دارای معلولیت جسمی _ حرکتی ایران اظهار داشت : مجموعه و جریانی می تواند پایدار باشد که در آن از تمام اقشار حضور داشته باشند .
به گزارش پیک‌توانا؛ محبوبه خلوق با بیان این مطلب افزود: باید در شبکه ملی معلولان از ظرفیت بانوان نیز استفاده شود ، زمان آن فرا رسیده که با هم یکصدا و همدل شویم و در راستای مطالبه گری حقوق معلولان گام برداریم .
وی ادامه داد : در طول سال های گذشته سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه معلولین به صورت انفرادی اقدامات بسیاری موثری را انجام داده اند ولی امروز زمان آن رسیده که به صورت منسجم و هماهنگ با هم گام برداریم .

شبکه ملی تجمیع‌کننده اقدامات سمن‌هاست
مدیرعامل موسسه رعد الیگودرز از شبکه ملی سمن‌های معلولان جسمی حرکتی به عنوان تجمیع‌کننده اقدامات سمن‌ها یاد کرد.
به گزارش پیک توانا؛ فاطمه نظری در نشست هیئت‌موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران اظهار کرد: کارشناس روانشناسی و فعال حوزه معلولیت به مدت ۱۵ سال هستم.
او افزود: فعالیت سمن ها به دلیل مشخص بودن جامعه هدف، مشابه است و هر کس به نوبه خود پیگیری‌ها و برنامه‌هایی داشته است.
نظری ادامه داد: گردهمایی‌ها سبب همدلی بیشتر می‌شود و امید است در قالب این شبکه بتوان به اهداف خود و تجمیع فعالیت‌ها با بهره گیری از خرد جمعی در راستای ارتقای کمیت و کیفیت زندگی معلولان دست یافت.

یکصد معلول اردبیلی در بخش صنعت اشتغال دارند
مدیرعامل انجمن معلولین جسمی حرکتی اردبیل گفت: با پیگیری ابن انجمن توانستیم زمینه جذب یکصد نفر از معلولان اردبیل را در بخش صنعت فراهم کنیم.
به گزارش پیک توانا؛ نوروز امانی در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران اظهار کرد: ۱۳ سال عضو هیئت‌مدیره، عضو نظام مهندسی و دارای سابقه تدریس در دانشگاه هستم و از اقدامات ما در انجمن جذب ۷۰۰ نفر از معلولین به عنوان سرمایه اجتماعی بوده است.
او افزود: توانستیم جایگاه مشاور استاندار و مشاور شهردار در امور معلولین را تصویب کردیم و با رایزنی‌های صورت گرفته زمینه جذب یک‌صد معلول در بخش صنعت را فراهم کردیم.
امانی ساخت مسکن برای معلولین از طریق مشارکت را از دیگر اقدامات انجمن متبوع خود خواند و ادامه داد: اگر این مجمع به شکل پارلمان بود محدود به هفت نفر هیئت مدیره نمی‌شد و نمایندگانی از تمام استانها وجود داشتند که می‌توانستند علاوه بر فعالیت در استانهای خود، در سطح کشوری نیز برای حل مشکلات معلولان، متحد و پیگیر شوند.
این نامزد با اشاره به در پیش بودن آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی اضافه کرد: باید تحقق اشتغال سه درصدی معلولان در دستگاه‌ها از طریق آزمون استخدامی را پیگیری کنیم.
امانی همچنین خواستار پیگیری مسکن مهر شهرستانی در قالب شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت ایران شد.

۲۲۰ معلول در انجمن معلولین اراک عضویت دارند
مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از معلولین آسیب نخاعی اراک با تاکید بر ضرورت بهبود شرایط معلولان؛ از عضویت ۲۲۰ معلول آسیب نخاعی در این انجمن خبر داد.
به گزارش پیک توانا؛ طالبی در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت ایران اظهار کرد: این انجمن ۲۲۰ عضو دارد و ۱۵ سال در آن فعالیت داشته‌ام که یک مرکز تخصصی با دستگاه‌های مناسب است.
او با بیان اینکه به خانه تمام معلولان مراجعه‌کننده به انجمن مراجعه کرده‌ایم، افزود: در راستای بهبود شرایط معلولان با دستگاه‌های مختلف تعامل و حیز کارگاه‌هایی را برگزار کرده‌ایم.

یادگار: سعی ما ارائه خدمات مطلوب به معلولان است
مدیرعامل کانون معلولان شهرستان بروجرد در مجمع انتخابات اولین شبکه ملی سازمان های مردم نهاد افراد دارای معلولیت جسمی _ حرکتی ایران اظهار داشت : پیش از دو هزار فرد دارای معلولیت در کانون معلولان شهرستان بروجرد عضو هستند.
به گزارش پیک‌توانا: امین یادگار با بیان این مطلب افزود: سعی ما این است که بتوانیم خدمات مطلوبی را برای معلولان فراهم کنیم .
وی گفت : تاکنون توانسته ایم بیش از ۱۹۲ واحد مسکن مهر و اشتغال مستقیم بیش از ۵۰ نفر را فراهم کنیم این در حالی است که به واسطه فعالیت های کانون معلولین بیش از ۲۰۰ شغل غیر مستقیم نیز برای افراد دارای معلولیت به وجود آمده است.

شبکه سمن‌های معلولان پیگیر حمایت از معلولان نخاعی باشد
مدیرعامل و نایب‌رئیس انجمن حمایت از معلولین شکیب شهرستان خرم‌آباد گفت: شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت ایران می‌تواند پیگیر قانون مدونی برای حمایت از معلولان ضایعه نخاعی باشد.
به گزارش پیک توانا؛ سعید یگانه‌فر در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت ایران اظهار کرد: این انجمن از ۱۸ سال پیش فعال است و توانستم از این طریق تحربه ۴۰ ساله معلولیت خود را در اختیار معلولین قرار دهم.
او افزود: رئیس هیئت‌مدیره مسکن مهر معلولان بودم و مجری طرح توانمندسازی معلولین آسیب‌نخاعی لرستان هستم.
یگانه فر اظهار امیدواری کرد؛ با تشکیل این شبکه قانون مدونی برای حمایت از معلولان ضایعه نخاعی داشته و قوانین موجود را اجرا کنیم.

هزارو۷۵۰ نفر در انجمن دیستروفی ایران عضویت دارند
نماینده انجمن حمایت از معلولان دیستروفی ایران از عضویت یک‌هزار و ۷۵۰ نفر از سراسر کشور در این انجمن خبر داد.
به گزارش پیک توانا؛ رامک حیدری در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت ایران اظهار کرد: یک هزار و ۷۵۰ عضو بیمار دیستروفی در سراسر ایران داریم که نیازهای ویژه‌ای دارند و علاوه بر تمام عوارض معلولیت، نیازهای ویژه هم برای جلوگیری از بیماریها دارند که تحت حمایت دولتی نیست.
او حمایت از این بیماران از جمله در تست‌های ژنتیک از اقدامات انجمن متبوع خود نام برد و افزود: پیگیری طرح تحصیل کودکان دارای معلولیت از دیگر اقدامات ما به شمار می‌رود و برای طرح معلولین و سوانح نیز با هلال احمر وارد تعامل شده‌ایم.
حیدری با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی برای حضور معلولان در جامعه، پیشنهاد کرد کمپین‌های حمایت از حقوق معلولین از طریق شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت انجام شود.

در حوزه معلولان کار زمین مانده زیاد است
نماینده جامعه خیرین حامی جامعه معلولین خراسان شمالی گفت: با وجود همه تلاش‌های حوزه افراد دارای معلولیت، به نسبت کارهای باقیمانده می‌توان گفت کار چندانی در این زمینه صورت نگرفته و هنوز کار زمین‌مانده زیاد است
به گزارش پیک توانا؛ حبیب‌اله بلوریان در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران اظهار کرد: مدرس دانشگاه و مشاور شهردار و رئیس هیئت ورزشهای جانبازان و معلولین شهرستان و عضو کمیته مناسب‌سازی استانداری خراسان شمالی هستم و از ارتباطاتی که با برخی نمایندگان دارم می‌توانم به نفع معلولان بهره بگیرم.
او با بیان اینکه کار چندانی در حوزه معلولان انجام نشده است، افزود: در صورت انتخاب شدن، هر جا نیاز بود به نفع معلولان مذاکره و مبارزه می‌کنم و در غیر این صورت هم تلاش خود را برای حدمت به عنوان یک پیاده‌نظام به کار می‌گیرم.

همدلی رمز بهبود شرایط معلولان است
نماینده انجمن معلولین توانای آمل گفت: زمان آن فرا رسیده که خود معلولان برابی خود کاری انجام دهند و لازمه آن همدلی است.
به گزارش پیک توانا؛ مهران غلامی مقدم در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران اظهار کرد: تلاش برای احقاق حقوق معلولین و توسعه شرایط رفاه آنان از اهداف من برای نامزدی در انتخابات است.
او افزود: معلولین زیادی در شرایط بسیار دشواری هستند و امید است بتوانیم خدمتی انجام دهیم.
او افزود: زمان آن فرا رسیده که خود معلولان برابی خود کاری انجام دهند و لازمه آن همدلی است.
سطح‌بندی برای معلولان را از اشتباهات عنوان و بیان کرد: باید این اشتباه را رفع کنبم تا بتوانیم به آنان خدمات بیشتری بدهیم.

شبکه ملی معلولان با همدلی به توسعه خواهد رسید
مدیر جامعه معلولین خیراندیش تالش گفت: شبکه ملی معلولان تنها در کنار یکدلی و همرنگی میتواند به نتیجه منسجم و توسعه پایدار دست یافت
به گزارش پیک‌توانا؛ مجتبی قربانی در مجمع انتخابات اولین شبکه ملی معلولان جسمی‌حرکتی بیان کرد: ما به واسطه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای ارائه خدمات به جامعه معلولان توانسته‌ایم ۱۹۲ واحد مسکونی را آماده و تحویل جامعه معلولان تالش بدهیم.
وی گفت: برگزاری کمپین‌های پیشگیری از بروز معلولیت و همچنین اجرای طرح توانمند سازی افراد از جمله برنامه هایی بوده که در راستای ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت سعی کردیم به آن برسیم.
وی با بیان این مطلب که شبکه ملی معلولان تنها در کنار یکدلی و همرنگی میتواند به نتیجه منسجم و توسعه پایدار دست یافت، ادامه داد: به پاس تمام خدمات و زحمات آقای موسوی برای جامعه معلولان کشور تمام قد می‌ایستم .

شهرستان بهارستان، ظرفیت اشتغال معلولان در صنعت دارد
نماینده انجمن معلولین نشاط شهرستان بهارستان گفت: این شهرستان با داشتن سه شهرک صنعتی ظرفیت اشتغالزایی برای معلولان را دارد.
به گزارش پیک توانا؛ غلامرضا محمدی در نشست مجمع هیئت موسس شبکه ملی سمن‌های افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران گفت: هدف از فعالیت خدمت به معلولین در هر عرصه‌ای است تا در صورت انتخاب شدن تاثیرگذار بوده و خادم معلولان باشم و در غیر این صورت هم خدمتگزار آنان خواهم بود.
او افزود: شهرستان بهارستان دارای سه شهرک صنعتی است و ظرفیت بالایی دارد که در صورت فعالیت صنعتی می‌توان زمینه اشتغال معلولان را در این شهرستان فراهم کرد.

منبع: رقیه بابایی، سایت کانون معلولین توانا، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *