کمک هزینه ۲۰ درصدی برای مراکز توانبخشی

کمک هزینه ۲۰ درصدی برای مراکز توانبخشی

دفتر فرهنگ معلولین

آقای شریعتمداری وزیر کار در جمع خبرنگاران پس از جلسه هیئت دولت درباره مصوبه دولت مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی برای مراکز توانبخشی خبر داد. این مطلب را خبرگزاری ایرنا در ۶ شهریور ۱۳۹۸ پوشش داد. اما لازم است تذکر دهیم که:
چندین سال است بهزیستی و دولت، فقط مراکز توانبخشی را می‌شناسند و برای بودجه و تأمین نیازهای آنها تلاش می‌کنند؛ گویا مراکز دیگر وجود ندارند.
این همه مراکز و انجمن‌های اطلاع‌رسانی، مراکز تولید و انتشار کتاب، مراکز فرهنگی، مراکز آموزشی در شهرهای مختلف فعالیت دارند و طی سال‌ها دولتی‌ها حتی یک بار لفظی و با زبان هم از آنها تشکر نکرده‌اند چه برسد به اینکه بودجه به آنها بدهند و نیازهای آنها را تأمین کنند.
رئیس بهزیستی و معاونان او فقط و فقط مراکز توانبخشی را بودجه می‌دهند و تأمین می‌کنند و کوچکترین توجهی به مراکز دیگر ندارند. درست برعکس کشورهای پیشرفته که به مراکز فرهنگی بیشتر توجه می‌کنند تا از طریق فرهنگ‌سازی، مشکلات را از ریشه سامان‌دهی کنند. *.م.ن

کمک هزینه مراکز نگهداری از معلولان و توانبخشی ۲۰ درصد افزایش یافت
تهران- ایرنا- وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی گفت: هیات دولت در جلسه امروز (چهارشنبه) افزایش ۲۰ درصدی یارانه کمک هزینه سازمان بهزیستی برای مراکزی که از معلولان نگهداری می‌کنند و مراکز توانبخشی را تایید کرد.
«محمد شریعتمداری» در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه هیات دولت، مصوبات مجلس شورای اسلامی در ردیف ۱۳۱۵۰۰ بودجه کل کشور که موضوع کمک‌های یارانه‌ای سازمان بهزیستی مراکز شبانه روزی و مراکز روزانه توانبخشی با ۲۰ درصد افزایش مطرح شد.
وی افزود: این افزایش ۲۰ درصدی در جلسه تایید و مقرر شد که در اختیار این مراکز قرار گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همچنین کمک هزینه مراکزی که از خانواده‌های معلول نگهداری می‌کنند نیز ۲۰ درصد افزایش یافت و امیدواریم این پرداخت‌ها به سرعت توسط خزانه داری کشور پرداخت شود.
وی در ادامه قهرمانی تیم اعزامی ملی مهارت به مسابقات جهانی کازان روسیه را تبریک گفت و افزود: فقط ۱۰ نفر در ۱۰ رشته اعزام شدند و در پنج رشته سفیران مهارت ایران مقام آوردند.
شریعتمداری گفت: با یک نقره و دو مدال برنز و دو دیپلم افتخار امتیار ۱۷ را کسب کردند و در ردیف ۱۵ قرار گرفتند و توانستند رده کشور را ۲۴ مرتبه ارتقا دهند.
منبع: ایرنا، ۶ شهریور ۱۳۹۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *