استارت آپ «توانیتو» در مجتمع رعد رونمایی شد

استارت آپ «توانیتو» در مجتمع رعد رونمایی شد

مراسم رونمایی استارت آپ «توانیتو» با حضور منصوره پناهی مدیرعامل مجتمع رعد،دکتر علی کاظمی نماینده مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بودجه، دکتر ذوالفقار یزدان‌مهر معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات، شاهین طبری،رئیس هیات مدیره شرکت چارگون، مهندس منصور برجیان مدیرعامل انجمن آفرینش‌های هنری معلولان ایران، حسین جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان ایران و جمعی از مدیران و فعالان فضای مجازی کشور در سالن همایش رعد برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی مجتمع رعد؛ «توانیتو» سامانه ارائه خدمات در منزل یا محل کار فردی است که نیاز به خدمات دارد. استفاده از این سامانه کار راحتی‌کافی‌ست در این سایت ثبت‌نام کرده، خدمات موردنظرتان را جست‌وجو و آن را رزرو کنید. سپس کار تمام است. در زمان مناسب خدمات را با کیفیت بالا دریافت خواهید کرد.
وحید رجبلو در مراسم رونمایی توانیتو به بیان داستان زندگی خود پرداخت و گفت: من چند سالی کار با کامپیوتر را انجام دادم تا اینکه در اتاقم خدمات کامپیوتری راه انداختم. در این میان مادر و برادرم مجید همیشه همراهم بودند. به مادرم کار با کامپیوتر را یاد داده بودم. طوری که او بافتنی را آنلاین آموزش می‌داد و گاهی هم به کمک من می‌آمد. این‌طور بود که در محله همه ما را شناختند و اگر کاری داشتند برای ما می‌آوردند. سپس سایت توانیتو را راه انداختم که خدمات را به خانه آورد. این سایت در ابتدا نامش همیار مهر بود و با استقبال خوبی مواجه شد.
وحید رجبلو هدف خود از راه‌اندازی توانیتو را مناسب‌سازی جامعه برای افراد دارای معلولیت عنوان کرد و افزود: خدمات توانیتو به معلولان محدود نمی‌شود. این سامانه امکان اشتغال و درآمدزایی برای ارائه‌دهندگان خدمات را نیز فراهم می‌کند. این افراد می‌توانند با ثبت‌نام در این سایت و تشکیل پرونده، خدمات خود را به توان­یابان ارائه کنند. وی یک پزشک را مثال می‌زند که می‌تواند ساعاتی از روزش را به ارائه خدمات به توان‌یابان اختصاص دهد. و در نهایت گفت که توانیتو از کمک شرکت‌ها و افرادی که بتوانند در این مسیر به جامعه توان‌یابان خدمت کنند، استقبال می‌کند.
منصوره پناهی مدیرعامل مجتمع رعد با اشاره به تحول در کسب و کارهای دوران جدید، افزود: از آنجا که کسب و کار در عصر جدید تابع تفکر، ارتباطات و خلاقیت است و تفاوت‌های بسیاری با دوران کشاورزی و صنعت از لحاظ توانایی فیزیکی به وجود آمده است، بنابراین زمینه مناسب برای اشتغال اشخاصی همچون آقای وحید رجبلو فراهم است.
سارا حلم‌زاده، مدیر محصول توانیتو نیز در این مراسم خدمات و نحوه کارکرد توانیتو را شرح داد و افزود: توانیتو در فاز اول، خدمات اساسی مانند پزشکی، فیزیوتراپی، وکالت و آرایشگری را ارائه می‌دهد. پس از ورود به سایت و ثبت‌نام به‌عنوان توان یاب، می‌توانید خدمات مورد نیاز خود را درخواست و آن را در محل خود دریافت کنید این خدمات را پایه‌ای برای توانمندسازی و حضور بیشتر افراد معلول در جامعه قلمداد کرد.
منبع: سایت مجتمع رعد، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

استارت آپ «توانیتو» توسط یک توانیاب در مجتمع رعد رونمایی شد
خبرگزاری ایرنا- استارت آپ توانیتو در مجتمع رعد افتتاح و رونمایی شد. در این سامانه افراد با نیازهای خاص مثل توانیابان و سالمندان خدمات درمانی و عمومی متناسب با شرایط جسمی خود می گیرند.
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، «توانیتو» در واقع سامانه ارائه خدمات در منزل یا محل کار فردی است که نیاز به خدمات دارد. استفاده از این سامانه کار راحتی است. کافی است در این سایت ثبت نام کرده، خدمات موردنظرتان را جست و جو و آن را رزرو کنید. سپس کار تمام است. در زمان مناسب خدمات را با کیفیت بالا دریافت خواهید کرد.
وحید رجبلو، بنیانگذار این استارت آپ است و امروز وقت رونمایی از طرحی است که سال ها برای آن زحمت کشیده است. وحید ۹۸ درصد معلولیت دارد و با بیماری (اس.ام.ای) متولد شده است. بیماری که همه بدن این پسر جوان را در بر گرفته و عضلات او را درگیر خودش کرده است.
خانواده وحید برای درمان بیماری اش تلاش بسیاری کرده اند اما هزینه های بالای درمان باعث شد او نتواند فرایند درمان را به خوبی طی کند. در نتیجه به خاطر رشد بیماری اش از تحصیل نیز بازماند و وظیفه آموزش او را مادر و خواهرش برعهده گرفتند.
همه چیز اما از وقتی شروع شد که وحید موفق به خرید یک کامپیوتر و پرینتر شد و ادامه آفیس و ورد را هم یاد گرفت. در این میان برادران و خواهرانش به کمک او آمدند. آنها تکالیف مدرسه دوستانشان را برای وحید می آوردند و در ازای آن پول می گرفتند.
وحید می گوید: من چند سال این کار را انجام دادم تا اینکه در اتاقم خدمات کامپیوتری راه انداختم. در این میان مادر و برادرم مجید همیشه همراهم بودند. به مادرم کار با کامپیوتر را یاد داده بودم. طوری که او بافتنی را آنلاین آموزش می داد و گاهی هم به کمک من می آمد. اینطور بود که در محله همه ما را شناختند و اگر کاری داشتند برای ما می آوردند.
در ادامه با پیشرفت بیماری، وحید نتوانست به کارش ادامه بدهد و به فکر کاری دیگر افتاد. او آموزش های فضای وب را که به صورت رایگان بود یاد گرفت و به مرور زمان با فضای وب آشنا شد و از طریق یکی از دوستانش برنامه ریزی را در طول یکسال آموزش دید. بعدها او توانست یک سایت راه اندازی کند. همین موضوع دری شد تا مسیر جدیدی برای درآمدزایی داشته باشد. یعنی طراحی سایت.
او آنقدر در این کار غرق شده بود که پس از مدتی به کسب و کار آنلاین روی آورد. سال ۹۳ او متوجه شد که می تواند کسب و کاری آنلاین آغاز و اداره کند.
وی می گوید: سایتی راه انداختم که خدمات را به خانه آورد. این سایت در ابتدا نامش همیار مهر بود و با استقبال خوبی مواجه شد. در این میان خانمی که ام اس داشت ۳ میلیون تومان برای کمک برای گسترش سایت به من داد.
حالا سایت او ۵۰۰ عضو گرفته بود و با شرکت در رویداد توان تک با استقبال مخاطبان روبرو شد.
رجبلو می گوید: فهمیدم که می توانم سایت را بزرگتر کنم. بعد از مدتی اسم سایت را به توانیتو تغییر دادم. این سایت در ازای خدماتی که ارائه می دهد، هزینه دریافت می کند.
حالا امروز به طور رسمی و در مجتمع رعد از سایت توانیتو در مجتمع رعد رونمایی شد. حالا توانیتو تعدادی نیرو و اسپانسر دارد و بیشتر در حوزه سلامت به مشتریان خود خدمات می دهد. اَپ این سایت هم راه اندازی شده و کابران می توانند روی گوشی خود دانلود کرده و از آن استفاده کنند.
این سایت به صورت واسطه میان سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان قرار گرفته و آنها را به هم ارتباط می دهد، اما پیش از هرچیز آنها از صحت مدارک خدمات دهندگان مطلع شده و از آنها تضمین می گیرند که خدمات را درست و بدون هیچ نقصی ارائه بدهند.
خدماتی مثل کاردرمانی یا فیزیوتراپی بخشی از خدمات توانیتو است. جامعه هدف فقط توانیابان نیستند بلکه افراد دیگر نیز در صورت نیاز می توانند از خدمات آن بهره بگیرند. هر دو گروه خدمات دهنده و گیرنده در سایت ثبت نام کرده و سپس با هماهنگی های نیروهای توانیتو این خدمات ارائه می شود و آنها در ازای آن سود یا حق عضویت را می گیرند.
پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام روزهای هفته، صحت سنجی مدارک خدمات دهنده ها و گرفتن تضمین های موردنیاز از آنها جهت ارائه خدمات با کیفیت، پرداخت آنلاین با امکان بازگشت وجه در صورت عدم رضایت یا نقص خدمات بخشی از خدمات سامانه توانیتو است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *