گزارش غرفه توانمندان، ۵ و ۶ اردیبهشت

غرفه چه خبر؟!
پنجشنبه و جمعه ۵ و ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

محمد نوری

* پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۹۸ روز دوم سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بود.

مصاحبه با رادیو
اول صبح خبرنگار رادیو فرهنگ آمد و درباره فعالیت‌های دفتر فرهنگ معلولین و انتشارات توانمندان و کتاب هایی که در این غرفه عرضه شده مصاحبه انجام شد.

بروشور و پوستر
بروشور و پوستر زیبایی طراحی و چاپ شد و برای توزیع بین مراجعه کنندگان و علاقه مندان به موضوعات معلولیت امروز به غرفه بردیم.

مهناز صوفی
خانم مهناز صوفی سویری دارای معلولیت جسمی حرکتی و نویسنده کتاب رمان “عشق آهنی” چند ساعت در غرفه حضور داشت و کتاب اش را برای مراجعه کنندگان امضاء می کرد.

رضا محمودی
آقای رضا محمودی از اساتید و پیشکسوتان جامعه ناشنوایان آمد و گفت من افتخاری چند روز می‌آیم و در غرفه می‌مانم.

مجید سرایی
آقای مجید سرایی نابینا و خبرنگار روزنامه ایران سپید برای بازدید به غرفه آمد و مصاحبه‌ای با خانم مهناز صوفی درباره مشکلات مناسب سازی ایندوره نمایشگاه انجام داد.

گفت‌وگو ایران اینترنشنال با صادق سمیعی
کتاب‌سرا از ناشران فعال و قدیمی است که مدیریتش بر عهده آقای صادق سمیعی است. کانال تلویزیونی ایران اینترنشنال با او گفت‌وگویی امروز داشت که می‌آورم:
درباره آمار ناشران گفت، حدود ۱۹۰۰ ناشر داخلی آمده‌اند که ۹۸۱ ناشر در بخش عمومی هستند؛ یعنی این بخش بیشترین ناشران را در خود جای داده است. بعد از این ناشران کودک و نوجوان بیشترین آمار را دارند.
در بخش خارجی، ناشران عرب بیشترند.
امسال چین مهمان ویژه است و امروز مراسم تکریم از چین بود که حدود سیصد نفر چینی آمده بودند و در غرفه چین تجمع داشتند. سفیر چین و وزیر فرهنگ و ارشاد آمده بودند؛ و گفته شد کتاب‌های زیادی هر سال از چین به فارسی و بالعکس ترجمه و چاپ می‌شود. از آلمان، اتریش، افغانستان و نیز سازمان ملل غرفه دارند.

** جمعه ۶ اردیبهشت ۹۸ روز سوم سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بود.

حیدرزاده از آلمان
آقای حیدرزاده که در آلمان زندگی می کند و فعالیت هایی در زمینه معلولیت انجام میدهد و با انتشارات گوتنبرگ همکاری دارد برای دریافت چند جلد از کتاب عشق آهنی به غرفه آمد و با نویسنده کتاب خانم مهناز صوفی عکس یادگاری انداختند.

صادق عباسی
آقای صادق عباسی نابینا و فعال در چاپ و نشر خط بریل و کتاب صوتی همراه همسر محترمشان برای بازدید به غرفه آمد. با ایشان مفصل درباره کتاب های مورد نیاز جامعه نابینایان به خط بریل و تولید کتاب های متنی توسط انجمن ها و مراکز بحث و تبادل نظر شد.

مهدیه رستگار
خانم مهدیه رستگار دارای معلولیت جسمی حرکتی از فعالان مجازی و فعال در رادیو اینترنتی همراه دوستش برای بازدید به غرفه آمد. چند عنوان کتاب کودک سیده حمیده مومنی که توسط انتشارات توانمندان منتشر شده را بررسی کرد و به نظرش چاپ و انتشار روزافزون کتاب کودک با موضوع معلولیت اتفاق خیلی خوب و مطلوبی است.

حضور انتشارات توانمندان در ۳۲ نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *