حافظان و قاریان بین‌المللی نابینای قرآن کریم

حافظان و قاریان بین‌المللی نابینای قرآن کریم

روز جمعه ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ فرهیختگان قرآنی نابینا که در مسابقات بین‌المللی قرآن امسال (سومین دوره مسابقات قرآن نابینایان در سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم) نقش اساسی داشتند مهمان دفتر فرهنگ معلولین در قم بودند.
به همت اداره کل امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور جمعی از نابینایان که از کشورهای مختلف در مسابقات بین‌المللی شرکت کرده‌اند روز جمعه ۲۳ فروردین به قم تشریف آوردند و در قم علاوه به زیارت حضرت معصومه به دفتر فرهنگ معلولین آمدند.
چند اجرا در دفتر داشتند آقای جوهرچی حافظ بین‌المللی از سیستان و بلوچستان و آقای فلاح از استان یزد و چند تن دیگر اجراهای جذاب و با صداهای بسیار عالی داشتند. پس از این اجراها، آیت الله محمدعلی کوشا به عنوان نماینده آیت الله سید جواد شهرستانی سخنرانی کرد و از اینکه جناب آقای شهرستانی نتوانسته در جمع حضور داشته باشند (چون در این روزها به دلیل شرایط سیل و مشکلات مختلف سرشان واقعاً شلوغ است) سلام ایشان را به افراد حاضر رساند.
نیز ایشان درباره فعالیت‌های دفتر فرهنگ معلولین برای معلولین و نابینایان به ویژه خدمات درباره موضوعات قرآنی صحبت کرد. و گفت دفتر فرهنگ معلولین اقدامات فراوان قرآنی در کارنامه‌اش دارد مثل: چاپ و نشر قرآن کریم به خط بریل، برگزاری مسابقات قرآنی برای ناشنوایان، برگزاری قرآن‌‌کده معلولان در مصلای امام خمینی در ایام ماه مبارک رمضان و نمایشگاه بین المللی قرآن، تألیف و نشر کتب ضروری و موردنیاز درباره موضوعات قرآنی مثل بررسی و مصحف با خط بریل.

اسامی برخی از مهمانان به شرح زیر است:
عبدالغفور جوهرچی (ایرانی)، مسعود حسن‌آبادی (ایرانی)، عباس فلاح (ایرانی)، سید مرتضی نیکزاد (ایرانی)، محمد شیروانی (ایرانی)، مجید مشایخی (ایرانی)، صادق عباسی (ایرانی)، قاسم صباح نوری (عراق)، السید المحمدی السید (مصر)، محمد عبدعلی کماشی (عراق)، محمدعبدالله (نیجر)، یعقوب کولی بالی (ساحل عاج)، محمد عباس (توگو)، محمد الجبال (لبنان)، محمد تمیم (افغانستان) و نور الحق (هندوستان)
این افراد در حفظ و قرائت پس از شرکت در چند آزمون و کسب درجه اول به مسابقات جهانی راه یافته‌اند.

در پایان آقای محمد نوری(مدیرعامل دفتر فرهنگ معلولین)، با خیر مقدم از مهمانان قرآنی، حضور آنان در این دفتر را موجب خیر و برکت دانست و سلام جناب آیت الله شهرستانی نماینده تام الاختیار آیت الله العظمی سید علی سیستانی را به آنان ابلاغ کرد و گفت: قطعاً قلب حاج آقا شهرستانی اینجاست و بسیار علاقه داشت در جمع شما حاضر باشد اما خودتان شرایط کشور را می‌بینید سیل در چندین استان جریان دارد و ایشان برای رسیدگی به امور مختلف افرادی که زندگی خود را از دست داده یا خسارت دیده‌اند در تلاش است، از این‌رو نتوانستند در جمع شما حاضر باشند و رسیدگی به امور عمومی مردم را اولویت دیدند.
نیز از معاونت فرهنگی بهزیستی تشکر کرد که در خدمت به قاریان و حافظان قرآنی تلاش چشمگیر داشته‌اند.
در ادامه نماز جماعت و نهار همگان در کنار یک سفره انجام شد و ساعت ۱۴ عازم تهران گردیدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *