هیچگاه معلولیت مانع رسیدن به موفقیت نمی شود

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی:
هیچگاه معلولیت مانع رسیدن به موفقیت نمی شود

شفقنا- نمایندگان معلمان نابینا وناشنوای کشور با حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی با دیدارکردند.
به گزارش شفقنا، دکتر بهزاد اشتری بعنوان نماینده ملی معلمان ناشنوا و خانم رشنو رئیس گروه دانش آموزان با مشکلات حسی و حرکتی (نابینا و ناشنوا) هدف گردهمایی را برای حل مشکلات دانش آموزان ناشنوا عنوان کردند.
در ادامه این نشست خانم رشنو در ابتدا سطح توانمندی و تحصیلات عالیه فرهنگیان ناشنوا در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد و کارشناسی را تشریح کرد.
همچنین دراین دیدار دکتر بهزاد اشتری که در مقطع دکترای حرفه ای مشغول تحصیل است قدرت توانمندی فرهنگیان را نیز برشمرد.
وی برلزوم راه اندازی کتابخانه تخصصی برای رفع محدودیت گروه ناشنوایان تاکید کرد و گفت :دسترسی گروه ناشنوایان به کتابخانه ضروری است و در صورت امکان محلی برای ایجاد کتابخانه تخصصی ناشنوایان و نهادهای مرتبط راه اندازی شود.
نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی با بیان اینکه معلولیت از حکمت خداوند سرچشمه گرفته بیان داشت : اگر خداوند یک نعمت از بنده خود بگیرد مسلما با نعمت های چند برابر او را بهره مند می سازد.
وی فرهنگیان ناشنوا را نخبه خطاب کرد و ادامه داد: هر بنده ای با هر نوع معلولیت یقینا با اراده خویش و با یاری خداوند به هدف و موفقیت خود می رسد و هیچگاه معلولیت مانع رسیدن به موفقیت او نمی شود.
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی با بیان اینکه ترویج زبان اشاره ناشنوا، تاثیر مثبت ویژه ای در زمینه ارتباط اجتماعی و سطح کیفی تحصیلات ناشنوایان دارد،اظهار داشت: توانمندی ناشنوایان تاثیر مثبت و خوبی بر روی جامعه دارد.
نماینده تام الاختیارحضرت آیت الله العظمی سیستانی تاسیس کتابخانه تخصصی را مهم برشمرد و با توجه به انگیزه مذهبی فرهنگیان، اقدام به ایجاد زبان اشاره درتولید کتاب های تخصصی برای ناشنوایان در حوزه احکام و عقاید را مورد تاکید قرار داد.
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی همچنین به راه اندازی نرم افزاری برای ضبط آموزش احکام بصورت زبان اشاره تاکید کرد.
منبع، سایت شفقنا، ۵ اسفند ۱۳۹۷

معلولیت مانع رسیدن به موفقیت نیست
دفتر فرهنگ معلولین
چهارم اسفند ۹۷ گروهی از فرهنگیان ناشنوا با حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی ملاقات داشتند. خبرگزاری شفقنا این دیدار را پوشش داد و گزارشی در این باره منتشر کرد.
البته به دلیل اینکه ناشنوایان بودند، گزارشی مکتوب جامع درباره این جلسه منتشر نکره‌اند. معمولاً ناشنوایان از جلسات و نشست‌ها فقط عکس یا گزارش مختصر منتشر می‌کنند.
جناب آقای شهرستانی همواره دلسوز و پشتیبان همه معلولان و از جمله ناشنوایان بوده‌اند. برای مخارج سه روز نشست همین فرهنگیان هم توصیه فرمودند و تأمین مبلغ آن را دستور فرمودند. در این جلسه هم نکات مهمی فرموده‌اند از جمله درباره زبان اشاره، اهمیت کتابخانه تخصصی، تولید کتاب به زبان اشاره و تولید و نشر کتاب احکام نکات سودمند و راهبردی فرمودند.
امید است ناشنوایان حاضر در این جلسه صرفاً به یک جلسه اکتفا نکرده و این توصیه‌های ایشان را جامه عمل بپوشانند و تا سال آینده و جلسه بعد چند تولید و چند پروژه اجرا کرده و سال ۹۸ با دست پر خدمت حاج آقا شهرستانی برسند.
البته دفتر فرهنگ معلولین زیرنظر جناب آقای شهرستانی در زمینه همه معلولین تلاش می‌کند و هر ماه چند عنوان کتاب تولید و منتشر کرده، بانک جامع اطلاعات معلولان، کتابخانه تخصصی معلولان، آرشیو فیلم، عکس، کتاب بریل، کتب الکترونیک و کتاب صوتی راه‌اندازی کرده است.
اما نیازمندی‌های ناشنوایان و معلولان بسیار زیاد است و ضرورت دارد صرفاً حرف و سخن را کنار گذاشت و عملاً آستین همت را بالا زد و با تلاش و استفاده از تجارب موجود به رفع کمبودها پرداخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *