“راهنمای توانش” در دو جلد منتشر شد

راهنمای توانش

دفتر فرهنگ معلولین

کتاب سودمندی در دو جلد شامل اطلاعات منتشر شده در روزنامه ایران (صفحه توانش) با مشخصات زیر منتشر شد:
راهنمای توانش: گزارش‌ها، گفت‌وگو، مقالات و اخبار (صفحه توانش روزنامه ایران، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ تا ۶ آبان ۱۳۹۷)،به اهتمام اباذر نصراصفهانی، ۲ جلد، انتشارات توانمندان و دفتر فرهنگ معلولین، ۱۳۹۷، ۶۸۷ ص.
جلد اول: گزارش‌ها، ۳۵۱ صفحه.
جلد دوم: گفت‌وگوها، مقالات و اخبار، ۳۳۶ صفحه.

جلد اول شامل یکصد گزارش است که در فاصله ۳۰ اردیبهشت ۹۵ تا ۶ آبان ۹۷ در صفحه توانش روزنامه ایران منتشر شده است. اطلاعات این گزارش‌ها در دو فصل اطلاعات مأخذشناسی و دوم متن‌های گزارش‌ها آمده است.
جلد دوم شامل سه فصل، فصل نخست مشتمل بر متن و اطلاعات ۴۶ مصاحبه است؛ فصل دوم شامل متن و اطلاعات ۶۷ مقاله است؛ فصل سوم شامل ۸۵ خبر است که در ۳۰ اردیبهشت ۹۵ تا ۶ آبان ۹۷ در صفحه توانش روزنامه ایران منتشر شده است.
اهمیت این کتاب در این است که دسترسی به اطلاعات و متون هر آنچه در صفحه توانش روزنامه ایران طی ۲۹ ماه در سال‌های ۹۵ تا ۹۷ درباره مسائل معلولان و موضوعات ویژه معلولیت منتشر شده، آسان و سریع شده است. پژوهشگران، نویسندگان و حتی افراد عادی که می‌خواهند بدانند مسائل و موضوعات مطرح در جامعه معلولان چیست به راحتی می‌توانند به این دو جلد مراجعه و به خواسته خود برسند. البته خوب بود این کتاب نمایه موضوعی هم می‌داشت تا یافتن موضوعات هم آسان می‌گردید.
منابع مرجع نقش اساسی در پیشرفت فرهنگ دارد و تأثیر آن در سرنوشت جامعه معلولان حتمی است.

اطلاعات بیشتر و روش تهیه کتاب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *