درگذشت حاج اکبر محمدزاده

درگذشت حاج اکبر محمدزاده

دفتر فرهنگ معلولین

حاج اکبر محمدزاده در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ به رحمت خدا پیوست. او با اینکه نابینای مطلق مادرزاد بود ولی در شهر سیروان از استان ایلام بسیار فعال و کوشا بود. مؤسسه‌ای به نام مؤسسه خیریه محبان ولی عصر (عج) تأسیس کرد و با زیر پوشش آوردن خانواده‌های افراد آسیب دیده به آنان رسیدگی می‌کرد؛ نیز با برگزاری کلاس‌های مهارت‌آموزی و نیز آموزش‌های فرهنگی و مذهبی تلاش می‌کرد، فرهنگ‌سازی کند و با افزایش مهارت‌ها و تجارب افراد دارای معلولیت به جامعه هدف سامان دهد.
مرحوم محمدزاده با داشته‌های بسیار اندک ولی با تدبیر توانسته بود به خودکفایی برسد و نیازهایش را خودش تأمین نماید.
دفتر فرهنگ معلولین در سال ۱۳۹۶ از او دعوت کرد تا به شهر قم تشریف بیاورد و چند ساعت با او گفت‌وگو شد. این دفتر در تلاش بود تا پس از تکمیل این گفت‌وگوها، او را به عنوان الگویی برای اشتغال روستایی معلولان مطرح کند. او سال‌ها مستقل زندگی کرد و تجربه موفقی برای خودکفایی مالی و اقتصادی معلولان را عیناً عرضه کرده بود.
صدا و سیمای سراسری جمهوری اسلامی ایران چند بار با او گفت‌وگو داشت و او را به عنوان کارآفرین موفق معرفی کرد. نیز شبکه استان ایلام بارها فیلم‌هایی از او پخش کرد.
اما اهمیت مرحوم محمدزاده فقط در کارآفرینی نبود بلکه یک کنشگر مدنی و مددکار اجتماعی بود و توانست با تکیه بر کمک‌های مردمی، چندین مسجد، حسینیه، پل و جاده احداث کند. خانواده‌های بی‌بضاعت و آسیب‌مند را تحت پوشش گرفته و آخر هر ماه به سراغ آنها می‌رفت و به نیازهای آنها رسیدگی می‌نمود.
در کارش اخلاص داشت، مردم را از اعماق وجودش دوست می‌داشت و نیز مردم به او علاقه داشتند و توانسته بود با اتکاء بر همین سرمایه مردمی، اقدامات بسیاری در منطقه سیروان انجام دهد.
روحش شاد و یادش گرامی.

بازدید اکبر محمدزاده روشندل پر تلاش از دفتر فرهنگ معلولین، ۲۹ آبان ۱۳۹۶

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *