انتخابات شبکه ملی تشکل های مردم نهاد افراد دارای معلولیت

سرانجام انتخابات شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت برگزار شد

نمایندگان کشوری منتخب در این انتخابات، جهت عضویت در «ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‏‌سازی کشور » و حضور در«کمیته نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان »معرفی می شوند.
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل، “شبکه ملی تشکل های غیردولتی افراد دارای معلولیت” صبح امروز با حضور در ساختمان ستاد سازمان بهزیستی کشور تشکیل جلسه داد.
این جلسه پس از معرفی منتخبین استانی در گروه‏های معلولین جسمی حرکتی، ذهنی و اعصاب و روان و … و با هدف برگزاری انتخابات کشوری ؛با حضور نمایندگان حوزۀ توانبخشی، دفتر مدیریت عملکرد و حراست سازمان بهزیستی تشکیل شد.
حاضرین جلسه به منظور معرفی “نمایندگان کشوری” جهت عضویت در ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‏سازی کشور و حضور درکمیته نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان؛در رای گیری شرکت کردند.
حسین نحوی‌نژاد” معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در این جلسه بر ضرورت همراهی و همکاری تشکل های غیر دولتی افراد دارای معلولیت برای اجرای هر چه بهتر قانون و لزوم ادامه سیاست های بهزیستی در مشارکت فعالانه انجمن ها در پیگیری حقوق معلولان تاکید کرد و افزود: نقش تعیین کننده تشکل های غیر دولتی در دستیابی به اهداف قانون حمایت از حقوق معلولان و نظارت بر اجرای صحیح قانون دوشادش سازمان بهزیستی بر کسی پوشیده نیست و البته به نقد منصفانه این گروه ها از عملکرد بهزیستی نیازمندیم.
منبع: سایت بهزیستی، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

گفتنی است در این انتخابات نمایندگانی از طیف‌های نابینایان، ناشنوایان، بیماران اعصاب و روان، معلولان ذهنی و جسمی-حرکتی که پیش‌تر توسط اداره کل بهزیستی استان‌ها معرفی شده بودند انتخاب و با عضویت در هیأت مدیره طیف‌ معلولیت مربوطه عضو شبکه ملی تشکل‌های معلولان شدند.
لازم به ذکر است افراد منتخب در این انتخابات باید با تشکیل جلسات مربوطه ظرف دو هفته آتی یک نفر را به‌عنوان نماینده طیف خود به سازمان بهزیستی کشور معرفی کنند.
همچنین نمایندگان کشوری معلولان برای عضویت در «ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‏‌سازی کشور » و حضور در«کمیته نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان » از این اعضای این شبکه معرفی خواهند شد.
این شبکه به‌منظور ضرورت همراهی و همکاری تشکل‌های غیر دولتی معلولان برای اجرای هر چه بهتر قانون جامع حمایت از معلولین و مشارکت فعالانه سازمان‌های مردم‌نهاد تشکیل شده و نقش تعیین کننده این تشکل‌ها را به منصه ظهور خواهد گذاشت.
در این انتخابات سیدمحمد موسوی، سیدشورش دلپسند، محمدعلی افشاری، مهدی قنبری، حبیب‌اله بلوریان، کامران عاروان و علی‌همت محمودنژاد به‌عنوان هیأت مدیره طیف معلولان جسمی- حرکتی انتخاب شدند.
همچنین از گروه معلولان کم‌توان ذهنی جبار رشنوادی ‌نژاد، پوراندخت بنیادی، سعید ابراهیمی‌مقدم، رضا خوشنود، زهرا آذری، فردین رشیدی و علی حاجیوند اعضای هیأت مدیره ا تشکیل خواهند داد.
از گروه بیماران اعصاب و روان هیوا شاه‌ویسی، طیبه دهباشی‌زاده، مهدی دهقان، صدیقه دهنایی، عباس‌علی اشرف‌خانی، مهرداد خوانساری و عباس عزیزی به عضویت در هیأت مدیره این طیف درآمدند.
گفتنی است گروه نابینایان و ناشنوایان نیز به دلیل داشتن شبکه‌های سراسری نیاز به تشکیل هیئت مدیره ندارند و فقط باید در موعد مقرر یک نفر را به سازمان بهزیستی معرفی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *