خانم عارفی و آقایان اخوان و باقری بیدهندی

خانم عارفی و آقایان اخوان و باقری بیدهندی

یکشنبه ۱۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ چند مهمان به دفتر فرهنگ معلولین تشریف آوردند.
خانم زهره عارفی جهت بحث درباره تألیف کتابی درباره روش بهینه سازی گفتار ناشنوایان از طریق داستان آمده بودند. ابتدا پیشنهاد شد یک همایش درباره داستان نویسی و تأثیر آن در بهینه‌سازی ارتباطات ناشنوایان داشته باشیم ولی به دلیل کمبود منابع و فقدان مقاله و کتاب در این باره قرار شد یک یا دوسال زمینه‌سازی و بسترسازی شود و بعداً آن همایش برگزار شود.
اما برای زمینه‌سازی قرار شد چند مصاحبه با ایشان داشته باشیم، متون خارجی را شناسایی کنیم و دانشجویان را تشویق کنیم تا در این موضوع پایان‌نامه بنویسند.

آقای میثم اخوان
ناشنوا و نماینده معلمان ناشنوای قم در تشکل ناشنوایان فرهنگی، تشریف آوردند تا درباره همایشی که فرهنگیان ناشنوا می‌خواهند در اسفندماه در قم برگزار کنند بحث کنیم. سه روز برنامه‌ریزی کرده‌اند که ۴۵ ناشنوا از سراسر ایران در قم گردهم جمع شوند و به بررسی مسائل‌شان بپردازند. چون درخواست بودجه دارند چند ابهام داشتیم اولاً چرا سه روز با اینکه اکثر برنامه‌‌هایی که پیشنهاد کرده‌اید غیر مرتبط به موضوع همایش است مثلاً بازدید از مراکز زیارتی.
دوم به آقای اخوان پیشنهاد شد هزینه‌های این همایش بسیار سنگین است و لازم هم نیست اگر به یک روز تقلیل دهید می‌توانیم حمایت کنیم.
در واقع این‌گونه برنامه‌ریزی‌های بی‌هدف و صرفاً دور هم جمع شدن بدون هیچ طرح و برنامه هدر دادن وقت و اموال است. به هر حال گفته شد شما طرح نامه‌ای دقیق بنویسد و ضرورت و چارچوب‌ها را توضیح دهید. مثلاً چه کسانی سخنرانی می‌کنند چه کسانی کارگاه را اداره می‌کنند و در کارگاه چه مباحثی مطرح می‌شود و موضوع سخنرانی‌ها چیست ان‌شاءالله بتوانیم دفاع کنیم و برای همایش تان بودجه بگیریم.

آقای ناصر باقری بیدهندی
آقای باقری بیدهندی کتابی درباره آیت الله سید عبدالهادی شیرازی نوشته است و این کتاب را به منظور جلب حمایت دفتر برای چاپ و نشر آورده بود. نیز درباره کتاب دیگری از ایشان که درباره موضوع معلولیت است بحث شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *