اولین همایش ارتقای توانمندی‌های احراز شغل در معلولان

اولین همایش ارتقای توانمندی‌های احراز شغل در معلولان

مدیر واحد اشتغال کانون معلولین توانا از برگزاری اولین همایش ارتقای توانمندی‌های احراز شغل در معلولان قزوینی خبر داد.
به گزارش پیک‌توانا؛ شهناز رجبی هدف از برگزاری این همایش که با همکاری واحد آموزش کانون توانا و مشارکت دانشگاه علمی-کاربردی شهرداری قزوین و با حضور رئیس این دانشگاه و جمعی از مسئولان صورت گرفت را ایجاد انگیزه، اعتماد به نفس برای حضر اجتماعی معلولان، خودباوری، ارتقای سطح علمی و در نهایت ترغیب افراد دارای معلولیت به مهارت‌آموزی دانست.
وی با بیان این مطلب که هم‌اکنون کارفرمایانی هستند که با اعتماد به توانمندی افراد دارای معلولیت خواهان نیروی معلول هستند اما گاهی این زنجیره بین کارفرما و متقاضی شغل به‌طور کامل متصل نمی‌شود، اضافه کرد: نبود مهارت‌های لازم در افراد از مهم‌ترین موانع احراز شغل در متقاضیان شغل است.
این عضو هیأت مدیره کانون معلولین مطرح کرد: برخی از اعضای کانون توانا دارای تحصیلات دانشگاهی هستند اما به دلیل عدم برخورداری از مهارت‌های فنی و تخصصی کافی موفق به یافتن شغل نشده‌اند و البته این آسیب تنها مختص معلولان نیست و در جامعه عمومیت دارد.
رجبی افزود: کانون توانا توانمندی افراد دارای معلولیت را اثبات کرده است و با سوق دادن نیروهای معلول به سمت کسب مهارت‌ و ارتقای توانایی‌ها قصد دارد خلاء‌های موجود بر مسیر اشتغال و رفع بیکاری معلولان را رفع کند.
مدیر واحد اشتغال کانون معلولین توانا همچنین با تأکید بر ضرورت ارتقای سطح سواد و دانش افراد دارای معلولیت، تصریح کرد: معلولان باید آگاهانه و با علم بر علاقه و آینده شغلی خود وارد دانشگاه‌ها شوند تا پس از اتمام تحصیلات خود در یافتن شغل و کسب درآمد مستقل موفق باشند.
رجبی در ادامه با تأسی به اعتقاد بنیانگذار کانون معلولین توانا، ارتقای سطح علمی را برای افراد دارای معلولیت امری ضروری دانست و افزود: سهم معلولان از اشتغال کار فیزیکی نیست، چرا که این افراد با توجه به جسم رنجور خود باید با تقویت سطح دانش و آگاهی خود مشاغل مدیریتی، تحقیقاتی، علمی و پژوهشی را به خود اختصاص دهند.
محدثه باراجینی یکی از اعضای کانون توانا نیز در این همایش با اشاره به این مطلب که افراد دارای معلولیت با تمام سختی‌های موجود تلاش می‌کنند و درس می‌خوانند، خواستار رعایت قانون استخدام ۳ درصدی معلولان در دستگاه‌های دولتی شد.
وی که از ناحیه پا معلولیت دارد و در حال حاضر دانشجوی رشته آی‌تی است، تلاش‌های کانون توانا در کارآفرینی برای معلولان و رفع مشکل بیکاری این قشر را قابل قدردانی خواند.
منبع: سایت کانون معلولین توانا، ۷ بهمن ۱۳۹۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *