مرکز بازی های الکترونیک معلولان در اصفهان افتتاح شد

مرکز بازی های الکترونیک معلولان در اصفهان افتتاح شد

اصفهان – ایرنا – مسئول کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک هیات انجمن های ورزشی شهرستان اصفهان از افتتاح نخستین مرکز بازی های الکترونیک معلولان کشور در این کلانشهر خبر داد.
محمد مهدی کاظمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مجموعه در مساحتی بالغ بر ۸۰۰ متر مربع شامل رشته های رایانه ای متشکل از بازی های مختلف و کنسول به بهره برداری رسیده است.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری این مجموعه از سوی بخش خصوصی بوده است، تصریح کرد: مرکز یاد شده گنجایش حضور یکصد معلول را دارد و هدف از افتتاح آن توجه بیشتر به نشاط و شادابی معلولان و توسعه رشته های جذاب جدید و امروزی بوده است.
مسئول کمیته بازی ها و ورزشهای الکترونیک هیات انجمن های ورزشی شهرستان اصفهان گفت: در این مرکز همچنین رشته هایی مانند فوتبال رومیز، ایرهاکی و دارت وجود دارد.
کاظمی با تاکید بر جلب مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت های ورزشی خاطرنشان کرد: حضور فعالان و خیران ورزش یار تا حد زیادی می تواند کمبود مجموعه های ورزشی را کاهش دهد.
مرکز یاد شده به همراه مجموعه ورزشی اختصاصی معلولان (مجموعه ورزشی شهید میثمی) تاکنون در استان اصفهان برای معلولان راه اندازی شده است.
جمعیت فعلی معلولان استان اصفهان بیش از ۲۴۰ هزار نفر است و بطور تقریبی ۱۰ درصد از این جمعیت در ورزش همگانی و قهرمانی فعالیت می کنند.
ورزش های الکترونیک مشتمل بر بازی‌های رایانه‌ای، بازی‌های کنسول، رادیوکنترل و رباتیک، هنر هشتم دنیای امروز است که با بهره‌ گیری از عناصر روانشناسی، جامعه ‌شناسی، هنری و فنی به ‌عنوان یک رسانه – صنعت – هنر جایگاه خود را تثبیت کرده و در جایگاه رسانه‌ ای مؤثر، فراگیر و صنعتی ثروت ‌آفرین و سودآور قرار گرفته است.
منبع: ایرنا، ۲۳ دی ۱۳۹۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *