اشتغال بیش از ۵۰ هزار مددجو در سال آینده

ایجاد بیش از ۵۰ هزار شغل در سال آینده/ معلولان در اولویت هستند

رئیس سازمان بهزیستی از اشتغال بیش از ۵۰ هزار مددجو در سال آینده خبر داد و گفت: معلولان در اولویت قرار دارند.
به گزارش آرمان به نقل از مهر ، انوشیروان محسنی بندپی درمورد اشتغال مددجویان گفت: در سال جاری چندین طرح و برنامه برای اشتغال مددجویان در نظر گرفته شد که بخش زیادی از این طرحها مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۷ هزار شغل در سال جاری ایجاد شده است، گفت: امسال حدود یک سوم از مشاغل ایجاد شده برای جامعه هدف معلولان بوده است و در سال آینده سعی می کنیم افراد معلول در زمینه های مختلف و با توانمندیهای زیاد در اولویت اشتغال باشند.
رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد: کارفرایانی که نسبت به استخدام مددجویان و معلولان اقدام کنند از تسهیلات برخوردار می شوند که این تسهیلات شامل حق بیمه، پرداخت بخشی از حقوق، وامهای کم بهره و… است.
بندپی گفت: سازمان بهزیستی برای کمک به کارفرمایان حق بیمه معلولانی که در یک کارگاه استخدام می شوند را می پردازد تا با این شرایط کارفرمایانان تمایل پیدا کنند مددجویان و معلولان را به کار بگیرند.
وی به برنامه های سال آینده نیز اشاره کرد و افزود: از هم اکنون برای سال ۹۸ نیز برنامه های ویژه ای در نظر گرفته ایم بطوریکه قصد داریم علاوه بر اشتغال، در جهت پیشگیری از معلولیت ها و پیشگیری از طلاق و اجباری شدن ژنتیک در استانهای بیشتری اقدام خواهیم کرد.
منبع: روزنامه آرمان، ۱۸ آذر ۱۳۹۷

زیر ذره‌بین
انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی در گزارش ۱۸ آذر ۹۷ نکات و آمارهایی درباره اشتغال معلولان گفت که جهت ماندگاری در اذهان و ثبت در تاریخ برجسته‌سازی می‌گردد:
۱ـ در سال جاری (۹۷)، ۴۷ هزار شغل ایجاد شده که یک سوم از مشاغل به جامعه معلولان اختصاص دارد.
لازم به یادآوری است اگر آهنگ اشتغال همین‌گونه باشد و تعداد بیکاران را یک میلیون نفر بدانیم، حدود ۲۱ سال طول می‌کشد که همه معلولان موجود اشتغال پیدا کنند، یعنی حدود یک نسل.
از این‌رو این شیوه بهزیستی برای اشتغال بسیار زمان بَر است و لازم است از کشورهایی که با سرعت توانستند مشکل اشتغال معلولان را مرتفع کنند، تجربه بیاموزیم.
۲ـ بندپی می‌گوید: برای سال آینده ۵۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد و معلولان در اولویت هستند.
لازم به یادآوری است به لحاظ آماری سال ۹۸ تفاوت چندانی با ۹۷ ندارد و این تعداد شغل بسیار ناچیز است.
۳ـ بندپی می‌گوید: کارفرمایانی که نسبت به استخدام مددجویان و معلولان اقدام کنند از تسهیلات مثل حق بیمه، پرداخت بخشی از حقوق و وام کم بهره برخوردار خواهند شد.
دفتر فرهنگ معلولین

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.