پیام رئیس جمهور حسن روحانی به مناسبت روز جهانی معلولان

رئیس‌ جمهوری در پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان:
حمایت از تشکل‌های غیردولتی فعال در امور معلولان در دستور کار دولت است

تهران – ایرنا – رئیس جمهوری در پیامی به مناسبت دوازدهم آذر ماه روز جهانی معلولان ابراز امیدواری کرد که با تلاش منسجم دستگاه‌های اجرایی، پیگیری‌های مجدانه نمایندگان مجلس و نهادهای حقوقی و سازمان‌های مردم نهاد در حسن اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان، امکان رفع تبعیض و توانمندسازی بیشتر این افراد فراهم گردد و در سایه فراگیرسازی فرصت‌های کار و تلاش برای معلولان، شاهد ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی آنان باشیم.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، از پایگاه اطلاع رسانی رییس جمهوری در متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی آمده است که دوازدهم آذرماه (سوم دسامبر) روز جهانی معلولان را که یادآور لزوم توجه به نیازهای عزیزان معلول و اهتمام مسئولان کشور در رفع مشکلات و ایجاد زمینه مشارکت اجتماعی آنان می‌باشد، گرامی می‌دارم.
در این پیام آمده است: دولت تدبیر و امید طی سال‌های اخیر کوشش بسیاری را جهت رفع موانع حقوقی و اجتماعی فراروی معلولان و تقویت مشارکت آنان در عرصه‌های مختلف به عمل آورده و تصویب و ابلاغ قانون حمایت از حقوق معلولان، را می‌توان نمود بارز این اقدامات دانست.
در پیام روحانی به مناسبت روز جهانی معلولان آمده که دولت همچنین حمایت از حرکت‌های مدنی و گسترش سازمان‌های مردم نهاد از جمله تشکل‌های غیردولتی فعال در امور معلولان را به طوری جدی در دستور کار خود قرار داده است. بی‌تردید حضور پررنگ نخبگان معلولان در محافل علمی و کانون‌های هم‌اندیشی و رایزنی مؤثر آنان با نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای سیاست‌گذار، فضای حاکم بر اذهان عمومی را بیش از پیش برای پذیرش توانمندی‌های معلولان مساعد و مسیر مشارکت فعالانه آنان را در عرصه‌های تصمیم‌گیری و اجرایی کشور، هموارتر ساخته است.
همچنین امید است با تلاش منسجم دستگاه‌های اجرایی، پیگیری‌های مجدانه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و نهادهای حقوقی و سازمان‌های مردم نهاد در حسن اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان، امکان رفع تبعیض و توانمندسازی بیشتر این افراد فراهم گردد و در سایه فراگیرسازی فرصت‌های کار و تلاش برای معلولان، شاهد ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی آنان باشیم.
منبع» ایرنا، ۱۳ آذر ۱۳۹۷

حمایت از تشکل‌ها
دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم روز سه‌شنبه ۱۳ آذرماه ۹۷ در پیامی به معلولان، ۱۲ آذر روز معلولین را تبریک گفت و تأکید کرد دولت حمایت از حرکت‌های مدنی و گسترش سازمان‌های مردم نهاد معلولین را در دستور کار خود قرار داده چون موجب حضور پر رنگ معلولین و گسترش هم‌اندیشی و معرفی توانمندی‌های معلولان می‌شوند.
چند ملاحظه درباره متن این پیام هست:
۱ـ امیدواریم این سخنان و این مطالب در حدّ حرف و شعار نماند و اجرایی گردد.
۲ـ یکی از شاخص‌ها برای کارآمدی یک دولت رفاه و سلامت، پیشگیری و پیشرفت فرهنگی معلولان در آن جامعه است.
۳ـ معلولان سرمایه ملی هر جامعه‌اند فقط دولت باید استعدادها و توانمندی‌های آنان را به فعلیت برساند.
۴ـ دولت‌ها به تنهایی توان رفع معضلات معلولان را ندارند و به ناچار باید از مردم کمک بگیرند. اما ورود تشکل‌های مردمی در عرصه خدمت و فعالیت تابع ضوابط و روش خاص خود است.
دفتر فرهنگ معلولین

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.