جشنواره قرآنی بهزیستی دارای سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری

محمد رحمانیان، دبیر شورای فرهنگی اداره کل بهزیستی استان فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با اشاره به برگزاری جشنواره قرآنی بهزیستی گفت: این جشنواره دارای سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری است.
وی افزود: جشنواره قرآنی در بخش‌های مختلف ویژه نابینایان، ناشنوایان، معلولان جسمی حرکتی، زنان سرپرست خانواره برگزار می‌شود که دوره‌های هر کدام از بخش‌ها متفاوت است به عنوان مثال برای نابینایان سی و چهارمین دوره است.
رحمانیان با اشاره به زمان‌های برگزاری مرحله‌های مختلف این جشنواره گفت: مرحله شهرستانی جشنواره آذرماه جاری، مرحله استانی، بهمن‌ماه امسال و مرحله کشوری به احتمال زیاد در خردادماه سال آینده برگزار خواهد شد.
وی یادآور شد که در این جشنواره تمام مخاطبان و جامعه هدف بهزیستی اعم از سالمندان، معلولان جسمی حرکتی، نابینایان، زنان سرپرست خانوار، فرزندان مراکز شبه خانواده، نونهالان مهدهای کودک، مدیران و مربیان مهدهای کودک، کارکنان و خانواده‌های آنان هستند.
دبیر شورای فرهنگی اداره کل بهزیستی استان فارس همچنین گفت: این جشنواره در رشته‌های حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل، خوشنویسی، اذان، نماز، تحقیق و پژوهش و دلنوشته برگزار می‌شود.
منبع: ایکنا، ۵ آذر ۱۳۹۷

نگاهی به یک خبر
جشنواره قرآنی برای همه معلولان
محمد رحمانیان دبیر شورای فرهنگی اداره کل بهزیستی استان فارس اعلام کرد، جشنواره قرآنی برای نابینایان، ناشنوایان، معلولان جسمی حرکتی و زنان سرپرست خانوار برگزار می‌شود.
لازم به توضیح است سازمان بهزیستی تا کنون فقط برای بخشی از جامعه معلولین مسابقات قرآنی برگزار کرده و نسبت به ناشنوایان و ذهنی‌ها تبعیض نموده است. در حالی که در بسیاری از کشورهای اسلامی برای همه معلولان جشنواره قرآنی برپا کرده‌اند و از این طریق در توانبخشی آنها مؤثر بوده‌اند.
امید است امسال شاهد تحقق این خبر باشیم و ناشنوایان هم جشنواره قرآنی داشته باشند و در سال‌های آینده هم، دیگر معلولان، جشنواره‌های قرآنی ویژه خودشان داشته باشند.
دفتر فرهنگ معلولین

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.