رادیو اینترنتی کاکتوس

کاکتوس در طبیعت نماد جان‌سختی و توان زیستن در شرایط دشوار است. در ذهن عوامل پادکست کاکتوس، این گیاه نشانه افرادی است که با وجود تمام محدودیت‌ها از پس دشواری‌ها بر می‌آیند و در برابر مشکلات یا راهی می‌یابند یا راهی می‌سازند.
کاکتوس، پادکستی‌ست با هدف بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت، که با همراهی افراد دارای معلولیت ساخته می‌شود.
هدف کاکتوس، این است که به تمام افراد جامعه این پیام را بدهد که جهان و امکاناتش باید در اختیار تمام موجودات زنده باشد.
حتما بارها دیده و شنیده‌اید که فردی دارای معلولیت، استادانه در رشته‌های هنری فعالیت می‌کند، با دهان نقاشی می‌کشد و با پا خوشنویسی می‌کند، یا در مسابقات ورزشی مدال برتر کسب کرده است.
کاکتوس انسان را فراتر از بافت، استخوان، ژن و کوروموزوم می‌داند.
واقعیت این است که اگر افراد دارای معلولیت که دست، پا، بینایی یا شنوایی متفاوتی نسبت به سایر افراد دارند، از هوش عاطفی و قدرت تفکر یکسانی برخوردار هستند. حتی افراد دارای بهره هوشی متفاوت با دریافت آموزش‌های حرفه‌ای و توانمندسازی از پس امور فردی خود برمی‌آیند.
تلاش ما در کاکتوس، این است که صدای افراد دارای معلولیت را به گوش جامعه برسانیم و در کنار یکدیگر با نگاهی انسانی و خالی از ترحم یا بدبینی از افراد دارای معلولیت بخواهیم به جای گوشه‌گیری با قدرت وارد فعالیت‌های اجتماعی شوند و زمینه حضور آنان را در محل تحصیل، دست‌یابی به شغل، ازدواج و شکوفایی فردی فراهم کنیم.
ما در هر قسمت از پادکست کاکتوس، با مخاطبان خود در مورد یکی از دغدغه‌ها، نیازها، اولویت‌ها و توانمندی‌های افراد دارای معلولیت گفتگو می‌کنیم.
در این مسیر علاوه بر خانواده فرد دارای معلولیت و مشاوران فعال در حوزه‌ انواع معلولیت، مسؤلان، روان‌شناسان، مددکاران، حقوقدانان، کاردرمانگران نیز ما را همراهی و راهنمایی می‌کنند.
کاکتوس را روی سایت‌های آپارات و شنوتو و همچنین تمام اپلیکیشن‌های پادکست می‌توانید بشنوید. در کانال تلگرامی و صفحه رسمی پادکست کاکتوس هم از آخرین اخبار و اتفاق‌های مربوط به این پادکست مطلع خواهید شد.

کاکتوس در فضای مجازی :
http://cactuscast.ir
Shenoto.com/cactuscast
Aparat.com/cactuscast
Twitter.com/cactuscast
T.me/cactuscast
Instagram.com/cactuscastofficial
cactuscastofficial@gmail.com

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.