معرفی پایان نامه “به کارگیری فن آوری Daisy در کتابخانه”

به کارگیری فن آوری Daisy در کتابخانه

دفتر فرهنگ معلولین

زهرا آقایی پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته کتابداری و اطلاع‌رسانی در دانشگاه الزهراء(س) دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی، پایان‌نامه‌اش را درباره یک موضوع بسیار مهم برای جامعه نابینایان کشور یعنی دی‌زی نوشت و در دی‌ماه 1390 دفاع کرد. مشخصات این پایان‌نامه چنین است:
امکان سنجی به کارگیری دی زی Daisy در کتابخانه‌ها و مراکز نابینایان شهر تهران، زهرا آقایی، استاد راهنما سعید رضایی شریف آبادی، استاد مشاور رؤیا برادر، دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه الزهرا، دی‌ماه 1390، [10] + ح + 185ص.

دی‌زی اسم یک نهاد مهم بین‌المللی است که بسیاری از کشورها عضو آن هستند، در ایران هم دفتر فرهنگ معلولین در سال 1393 عضو کنسرسیوم دی‌زی شد. این فناوری به نابینایان یاد می‌دهد چگونه یک کتاب گویا را از جهت‌های مختلف مورد استفاده قرار دهند.
اما این پژوهش ارزش محتوایی و علمی دارد زیرا به روش میدانی به بررسی مراکز کتابخانه‌ای شهر تهران پرداخته و استفاده دی‌زی در این مراکز را بررسی میدانی کرده است.
این پایان‌نامه شامل پنج فصل است: کلیات؛ مبانی نظری پژوهش و پیشینه پژوهش؛ روش پژوهش؛ یافته‌های پژوهش؛ پاسخ به پرسش‌های اساسی و نتیجه‌گیری.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.