انتشار اوراق وقف مشارکتی ساخت مجتمع ناشنوایان اصفهان

انتشار اوراق وقف مشارکتی ساخت مجتمع فرهنگی و قرآنی ناشنوایان اصفهان

به گزارش ایکنا از اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین ولی‌الله روان اظهار کرد: براساس توافق نامه‌ای که بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و کانون ناشنوایان استان اصفهان امضا شده است، معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف استان برای اخذ مجوزهای لازم از سازمان اوقاف برای انتشار اوراق وقف مشارکتی برای ساخت مجتمع فرهنگی، آموزشی و قرآنی ناشنوایان اصفهان اقدام کرده است.
وی افزود: براساس این توافق‌نامه معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برای ساخت مجتمع فرهنگی، آموزشی و قرآنی ناشنوایان اصفهان ۳۰ میلیارد ریال اوراق وقف مشارکتی چاپ و منتشر می‌کند تا از محل فروش این اوراق هزینه‌های ساخت این مجتمع فراهم شود.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: این مجتمع فرهنگی، آموزشی و قرآنی با زیربنایی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع و در ۴ طبقه ساخته و طی تشریفات اداری اعیان این مجتمع وقف و در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه کشور ثبت می‌شود.
ولی الله روان ادامه داد: وقف‌های مشارکتی از دستاوردهای سازمان اوقاف و امور خیریه محسوب می‌شوند که با بروز آوری سیستم وقف براساس ساختار جامعه و نیازهای روز جامعه طراحی شده است و اداره اوقاف و امور خیریه در این زمینه نیز آماده هرگونه همکاری و مشارکت با افراد حقیقی و حقوقی مختلف است.

وقف مشارکتی
وقف مشارکتی وقفی است که برای موضوعی مشترک و با مشارکت چند واقف انجام می گیرد. به عبارتی دیگر واقفان، با هر تعداد و با هر مقدار سرمایه می‌توانند در وقف مذکور مشارکت کنند.
یکی از ویژگی های مهم وقف مشارکتی، گسترش فرهنگ وقف به تمامی سطوح درآمدی جامعه است. افراد با هر سطح درآمدی می توانند در کار نیک مشارکت داشته باشند و صرفا منابع مالی زیاد ملاکی برای کمک رسانی نیست.

منبع: ایکنا، ۲ مهر ۱۳۹۷.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *