مصاحبه با دکتر اصغر احمدی و دو فرزند ناشنوایش

مصاحبه با دکتر اصغر احمدی و دو فرزند ناشنوایش

پنج شنبه 8 شهریور 1397 دکتر اصغر احمدی از کارمندان قوه قضائیه و دو فرزند ناشنوایش آقای رسول احمدی و خانم زهرا احمدی مهمان دفتر فرهنگ معلولین بودند.
آقای احمدی با درایت و تلاش توانسته فرزندانش را به خوبی تربیت کند و آنان به سطح بالای تحصیلات رسیده‌اند و هم اکنون شاغل می‌باشند. لذا از ایشان خواستیم تجاربش را برای دیگر خانواده‌ها بگوید و چه روشی را پیش گرفته که فرزندانش به موفقیت رسیده‌اند.
او گفت چند عامل در زندگی خانواده ما مؤثر بود: اول توکل بر خداوند و داشتن حس اعتماد و امید به حل مشکلات و شوق در خانواده تأثیر داشت. هیچگاه به بچه‌ها ناامیدی، یأس و افسردگی را تزریق نکردیم و هر مشکلی پیش می‌آمد با روی خندان و شاداب و نیز با درایت و تدبیر به رفع آن می‌پرداختیم.
عامل دوم تلاش و کوشش است. از ابتدا همگی متعهد شدیم از تنبلی و هدر دادن اوقات پرهیز کنیم، از زمان و از عمر بیشترین استفاده را ببریم و راه درست را طی کنیم. هیچگاه درصدد خوش‌گذرانی نبودیم، اهل مسافرت‌های بیهوده و کلاً کارهای بیهوده و مخرب نبودیم.
بهرحال الآن همه بچه‌ها خانه دارند، شغل خوب و مکفی دارند و همه تحصیلات عالی دانشگاهی هم دارند. به نظرم به اهدافی که می‌خواستیم رسیدیم.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.