بودجه سازمان بهزیستی در سال 1397

بودجه سازمان بهزیستی در سال 1397

دفتر فرهنگ معلولین، 7 شهریور 1397

هر وقت از مسئولین و مقامات سازمان بهزیستی در مرکز یا استان‌ها و شهرها سؤال می‌شود چرا فلان کار واجب زمین مانده و انجام نشده و چرا وضعیت معلولان یا دیگر افراد تحت پوشش نابسامان است؟ اولین پاسخ آنها این است: بودجه نداریم.
از طرف دیگر رقم و عددهایی که در بودجه سالانه بهزیستی هست، قابل توجه است. و هر شخصی این رقم و عددها را مشاهده کند، به فکر فرو می‌رود. البته اگر سازمان هزینه‌های خود را شفاف منتشر کند و گزارش جامع سالیانه به همراه جزئیات شامل درآمدها و هزینه‌ها برای عموم مردم ارائه دهد، می‌تواند مانع سوء ظن‌ها گردد. راه کار دیگر این است که تعدادی از معتمدین جامعه هدف از نزدیک شاهد مخارج سازمان باشند و به آحاد مردم گزارش دهند.
اما رقم بودجه دولتی سازمان بهزیستی برای سال 97 که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور منتشر شده “مبلغ 24,398,330,000,000 ریال معادل دو هزار چهارصد و سی و نه میلیارد و هشتصد و سی و سه میلیون تومان” است. البته سازمان بهزیستی غیر از مبلغ فوق سالانه حدود هزار میلیارد تومان هم کمک‌های مردمی دارد.
جدول اعتباراتی که برای موارد مختلف، لایحه بودجه سال 97 برای سازمان بهزیستی درنظر گرفته است در فایل pdf پیوست آمده است:

لایحه بودجه سال 1397 – پیوست شماره چهار – بخش دوم – سازمان بهزیستی

3 پاسخ
 1. ملیحه
  ملیحه می گوید:

  لطفا درمورد اشتغال معلواین تحصیل کرده در مقاطع لیسانی وبالاتر فکر کنید وهمچنین معلولین که با هزار ویک مشکل بعنوان تسهیلگر در طر ح اجتماع محو ر پیشگیری بهزیستی کار میکنند وبا چندر غاز ی که میگیرن نه تنها مشکلی ازشون حل نمیشه بلکه با چندین سال کار کردن هم نمی توانند از همین کار هم دست بردارند وحقشون ضایع شود کدام مسئول باید پاسخ گو باشد؟؟!!چ ا هیچ کس به فکر این قشر نبست!!همه فقط بفکر پست وترفیع خودشون هستن تاکی باید شاهد این بی عدالتی باشیم؟؟؟

  پاسخ
 2. طاهره رضاپور
  طاهره رضاپور می گوید:

  لطفا برای تحصیلکرده ها مخصوصا فارغ التحصیل در مقطع دکتری برنامه ای چیده شود

  پاسخ
 3. علی
  علی می گوید:

  با سلام
  لطفاً به چرایی نبود آمار دقیق افراد دارای معلولیت نیز بپردازید
  به طوری که از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تا ۱۱ میلیون آمار داریم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.