فرصت شغلی برای معلولان در کشور آلمان

فرصت شغلی برای معلولان در کشور آلمان

5 شهریور 1397

دفتر فرهنگ معلولین همواره تلاش کرده زمینه‌ها و فرصت‌های شغلی را برای معلولین شناسایی و به آنان معرفی کند. چند دانشگاه و مؤسسه پژوهشی اعلام کرده‌اند، آمادگی جذب معلولین در پست‌هایی را دارند:
ـ دانشگاه بوخوم آلمان
ـ دانشگاه ماربورگ آلمان
ـ مؤسسه پژوهشی صلح و جنگ آلمان
ـ دانشگاه مونستر آلمان
اطلاعیه‌های این مراکز توسط «رایزنی فرهنگی ایران» به فارسی ترجمه شده و اکنون در اختیار عموم قرار می‌گیرد:

دانشگاه بوخوم
دانشگاه بوخوم آلمان برای پژوهشگران در حوزه تاریخ ادیان غرب آسیا فرصت شغلی ارائه می‌دهد.
دانشگاه رور بوخوم آلمان در حوزه تاریخ ادیان غرب آسیا، به یك دستیار پژوهش نیاز دارد. دانشگاه رور بوخوم یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه تحقیقات است و شرایط منحصر به فردی برای محققان ایجاد می‌كند. مشاركت فعال این دانشگاه در حوزه‌های‌ فرهنگی و اجتماعی، فرصت‌های ویژه‌ای برای محققان و دانشجویان فراهم می‌کند.
به گزارش سایت دانشگاه رور بوخوم، مرکز مطالعات دینی این دانشگاه برای مدت سه سال، یك دستیار پژوهش استخدام می‌كند. این محقق كه باید دانشجوی دكترا و یا فوق دكترا باشد، كارش را از اول اكتیر آغاز خواهد كرد و باید در طول حضورش در دانشگاه بوخوم، در حوزه تاریخ ادیان آسیای غربی تدریس و تحقیق انجام دهد. در بخش تدریس، دستورالعمل آموزشی ایالت نوردراین وستفالن باید رعایت شود. در زمینه تحقیقات نیز، انتظار می‌رود محقق در برنامه‌های تحقیقاتی مرکز مطالعات دینی دانشگاه مشاركت داشته باشد.
همچنین داشتن تجربه و اثبات توانایی برای تدریس آکادمیک، آمادگی و تجربه در انجام پروژه‌های بین‌رشته‌ای، درک عمیق از تاریخ ادیان آسیای غربی و داشتن مهارت در زبان آلمانی و یا انگلیسی از پیش‌شرط‌های پذیرش برای این فرصت شغلی است.
دانشگاه بوخوم از مشاركت محققان معلول در این حوزه استقبال می‌كند.
برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت زیر مراجعه كنید:

www.stellenwerk-bochum.de/jobboerse/wissenschaftl-mitarbeiterin-wiss-mitarbeiterin-3-jahre-298725-bzw-3983-stdwoche-bo-2018-05-28-185407

منبع: سایت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، 19 تیر 1397

دانشگاه ماربورگ
فراخوان دانشگاه ماربورگ برای جذب دستیار پژوهش در حوزه ایران‌شناسی به ویژه برای معلولین فراخوان داده است.
مرکز مطالعات خاور نزدیک و خاورمیانه دانشگاه فیلیپس ماربورگ در حوزه ایران‌شناسی، به یک دستیار پژوهش نیاز دارد. به گزارش سایت دانشگاه ماربورگ، دانشجویان مقطع دکترا می‎توانند برای این فرصت شغلی اقدام کنند.
همچنین دانشگاه ماربورگ از متقاضیان زن برای اخذ این فرصت شغلی حمایت می‌کند. این دانشگاه به عنوان دانشگاه دوستدار خانواده شناخته می‌شود. به همین دلیل کاهش زمان کار برای افرادی که فرزند دارند، امکان‌پذیر است. علاوه بر این متقاضیان معلول که صلاحیت علمی کافی داشته باشند، در اولویت قرار می‌گیرند.
علاقمندان می‌توانند مدارک خود را تا تاریخ پانزدهم ژوئن سال جاری برای دانشگاه ارسال کنند. متقاضیان بهتر است، تنها کپی مدارک خود را برای دانشگاه بفرستند، زیرا پس از اتمام مراحل، مدارک پس فرستاده نمی‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید، سوالات خود را به ایمیل پروفسور دکتر وارنر به آدرس chwerner@uni-marburg.de ارسال کنید.
برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت زیر مراجعه كنید:

www.uni-marburg.de/de/cnms/centrum/stellenangebote/stellenangebote-2018/ze-0059-cnms-wmz-150618.pdf

منبع: سایت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، 14 خرداد 1397

موسسه پژوهشی صلح و جنگ آلمان
موسسه تحقیقاتی صلح در شهر فرانکفورت به یک پژوهشگر برای دوره فوق دکترا بورسیه‌ای در قالب شغل ارائه می‌کند. موسسه تحقیقاتی صلح فرانکفورت یک موسسه حقوق عمومی و عضو انجمن لایب‌نیتس است.
به گزارش سایت موسسه صلح فرانکفورت، در حال حاضر این موسسه با بیش از 80 کارمند، بزرگترین موسسه پژوهشی صلح و جنگ در آلمان به شمار می‌رود و قصد دارد برای گسترش کار در بخش مطبوعات و روابط عمومی به مدت 24 ماه یک پژوهشگر استخدام کند.
موسسه تحقیقاتی صلح فرانکفورت برنده جایزه Total E-Quality و متعهد به حفظ تعادل کار و زندگی است. شغل پیشنهادی این موسسه یک کار تمام وقت است، هرچند اشتغال پاره وقت نیز امکان‌پذیر است. در صورتی که متقاضیان صلاحیت علمی برابری داشته باشند، اولویت با فردی است که معلولیت شدید دارد.
علاقه‌مندان به استفاده از این فرصت تحقیقاتی باید مدارک خود را که شامل توضیحی از پروژه(حداکثر در سه صفحه) و همچنین یک نمونه از کارشان است، به صورت فایل پی‌دی اف حداکثر تا 31 مارچ 2018، به این موسسه ارسال کنند.
برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت زیر مراجعه كنید:

www.hsfk.de/en/career/vacancies

منبع: سایت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، 21 اسفند 1396

دانشگاه مونستر
پس از توافق اولیه بنیاد مطالعات اسلامی آلمان – برلین با دانشگاه مونستر برای راه اندازی نخستین کرسی شیعه شناسی در آلمان، دانشگاه مذکور اطلاعیه جذب استاد برای تدریس در این کرسی را به شرح زیر درسایت خود منتشر نموده است.
از داوطلبان احراز کرسی الهیات شیعی در موسسه الهیات اسلامی (Zentrum für Islamische Theologie) دانشگاه مونستر (Westfälischen Wilhelms- Universität Münster) برای ارسال مدارک دعوت به عمل می آید. استاد برگزیده ابتدا برای مدت سه سال به کار فراخوانده شده در صورت ارزشیابی مثبت، قرار داد به مدت سه‌ سال تمدید می‌گردد.
دانشگاه مونستر مدافع عدالت جنسیتی بوده علاقمند است سهم بانوان در تحقیق و تدریس را افزایش دهد از این رو ارسال مدارک توسط بانوان موکداً توصیه می‌گردد. خانمها با شایستگی، توانایی و عملکرد حرفه ای‌یکسان به دیده اولویت نگریسته می شوند مگر اینکه رقبا ویژگی های شخصی برتری داشته باشند.متقاضیان دارای معلولیت در صورت داشتن شرایط مساوی دارای اولویت هستند.لطفاً مدارک لازم را هم به صورت پستی و هم به صورت پست الکترونیکی تا تاریخ27/3/2015به آدرس های زیر ارسال فرمایید:
Leiter des Zentrums für Islamische Theologie Münster
Herrn Prof. Dr. Mouhanad Khorchide
Hammer Str. 95 – 48153 Münster
khorchide@uni-muenster.de
نسخه اصلی این فراخوان به زبان آلمانی در سایت دانشگاه مونستر به شرح زیر قابل ملاحظه است:

www.uni-muenster.de/Rektorat/Stellen/ausschreibungen/st_20152702_sk1.html

منبع: سایت رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، 28 اسفند 1393

1 پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.