معرفی کتاب “بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ”

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ

محمد نوری/ دفتر فرهنگ معلولین

کتاب الکامپ به معرفی شرکت‌ها و مراکزی می‌پردازد که در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ (6 تا 9 مرداد 1397 تهران) شرکت کردند. مشخصات این کتاب اینگونه است:
الکامپ، کانون تبلیغاتی پیاوار، تهران، 1397، 134ص.
الکامپ مخفف الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک است و نمایشگاهی جهت معرفی آثار جدید و توانمندی‌های مراکز و شرکت‌های فعال در عرصه کسب و کارهای مدرن، و فعالیت‌های الکترونیکی و کامپیوتری است.
معلولین چند سالی است در این زمینه حضور یافته‌اند. سال گذشته بعضی از مراکز معلولیتی و برخی افراد فعال در این رمینه در نمایشگاه “توان تک” که توسط مجتمع رعد برگزار شد حضور داشتند. امسال مجتمع رعد رویداد توان تک را توسط چند استارتاپ و به صورت محدود در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ در چند غرفه برگزار کرد.
با توجه به اینکه حل بسیاری از مشکلات معلولین منوط به استفاده آنان از فناوری‌های جدید است، از این‌رو لازم است در نمایشگاه‌هایی مثل الکامپ حضور فعال و چشمگیر داشته باشند. اما به دلیل عدم پشتیبانی مالی و تبلیغاتی از مراکز معلولیتی هنوز حضور و مشارکت آنان جدی و عمومیت پیدا نکرده است. متأسفانه سازمان بهزیستی هم در این زمینه اقدام اساسی و فراگیر نداشته است. به نظر می‌رسد بهزیستی به عنوان اصلی‌ترین نهاد دولتی حامی معلولان کشور لازم است چند پروژه را هر سال اجرا کند:
1ـ در جهت شناساندن ابعاد و ظرفیت‌های الکامپ به معلولان کمک کند.
2ـ هر سال یک سالن برای معلولان گرفته شود و با مدیریت منظم، مراکز دارای فعالیت‌های الکترونیکی یا تجارت الکترونیکی یا اطلاع‌رسانی یا کامپیوتری ثبت‌نام و در آن سالن به آنها فضا داده شود.
3ـ با برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات از بهترین مراکز معلولیتی حمایت شود.
4ـ با شیوه‌های صحیح مراکز فعال، تحت پوشش حمایتی قرار گیرند و بهزیستی تلاش کند مشکلات آنها را رفع کند.
تجربه نشان داده از طریق سامانه‌های الکترونیکی و ارتباطاتی و شبکه‌های مجازی بسیاری از مشکلات معلولان رفع می‌گردد از این‌رو بر نهادهایی مثل سازمان بهزیستی لازم است در این راه تلاش کنند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.