بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز در قزوین

مدیرعامل کانون توانا: برگزاری بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز امشب کلید می‌خورد
به گزارش پیک توانا؛ محمدرضا هادی‌پور گفت: کانون معلولین توانا پس از دو دهه تلاش و ممارست امشب بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز را با حضور بیش از هزار دانش‌آموز ممتاز از تمام مقاطع برگزار می‌کند.
وی بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز را اوج بالندگی و بلوغ این برنامه دانست و گفت: امسال نقطه عطف این جشنواره به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی استان و حتی کشور است.
هادی‌پور ادامه داد: کانون توانا در ۲۰ سال گذشته از هزاران دانش‌آموز ممتاز تجلیل کرد و در زندگی تک تک آنها اثر گذاشت تا در چنین روزی با اتکا به دانش و خرد طیف وسیعی از آنها بتوانیم نتایج مهم فرهنگی بگیریم.
این مسئول اضافه کرد: صدها دانش‌آموز ممتاز دارای معلولیت در دو دهه گذشته توسط کانون توانا مورد تشویق قرار گرفتند تا جامعه و حتی خانواده‌های آنها به توان این دانش‌آموزان پی ببرند و آگاه باشند که این طیف نه تنها ناتوان نیستند بلکه در شرایطی که هیچ زیرساخت برابر با سایر دانش‌آموزان تلاش می‌کنند و ممتاز هستند.
این عضو هیأت مدیره کانون توانا خاطرنشان کرد: کانون توانا در ۲۰ سال گذشته با دست خالی و در حالی به برگزاری جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز پرداخت که از هر گونه منبع درآمد و بودجه‌های دولتی بی‌بهره بود و در برابر این گروه از جامعه وظیفه‌ای نداشت.
هادی‌پور ادامه داد: اما از آنجا که کانون توانا روشنگری و فرهنگسازی را رسالت اصلی خود می‌دید بنابراین پا در میدان تلاش و اراده گذاشت تا علاوه بر تصحیح نگرش مردم نسبت به معلولان، در راستای ارتقای بنیه‌های علمی جامعه نیز تلاش کند.
این فعال حوزه معلولان کشور گفت: بیستمین جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز از امشب ۲۳ مرداد تا ۵ شب در محل کانون معلولین تواناو با حضور مسئولان استانی، طیف وسیعی از دانش‌آموزان معلول و تندرست و خانواده‌های آنها کلید می‌خورد.

چگینی، دبیر جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز؛ جشنواره تشویق دانش‌آموزان وظیفه‌شناسی کانون توانا را به نمایش گذاشت
دبیر جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز این جشنواره را تصویرگر وظیفه‌شناسی کانون معلولین توانا خواند.
به گزارش پیک‌توانا؛ پری چگینی تشویق دانش‌آموزان ممتاز را مهم‌ترین ابزار فرهنگی کانون توانا دانست و گفت: این جشنواره در دو دهه گذشته تصویر واضحی از وظیفه‌شناسی کانون معلولین توانا در مقابل جامعه را به نمایش گذاشته است.
وی ادامه داد: تغییر نگاه جامعه مهم‌ترین هدفی است که کانون توانا با برگزاری جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز همواره آن را دنبال ‌کرده و امروز می‌بینیم که بخش اعظم این هدف محقق شده است.
چگینی ارتقای سطح علمی و تحصیلی جامعه، تغییر دیدگاه‌های جامعه نسبت به مقوله معلولیت، اثرگذاری روی دیدگاه‌های دانش‌آموزان ممتاز به‌عنوان مدیران آینده جامعه، ایجاد فضایی شاد برای خانواده‌ها و بهره‌برداری از جشنواره در راستای اثبات توانایی‌های معلولان را از دیگر اهداف کانون توانا برشمرد.
دبیر جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز بیان کرد: جشنواره تشویق دانش‌آموزان ممتاز در بیستمین سال برگزاری خود به سراغ شرکت‌کنندگان سالهای قبل رفته و با شناسایی تعداد زیادی از آنها که اکنون به‌عنوان مدیر، پزشک، معلم، پرستار و … در جامعه فعالیت می‌کنند از آنها میزبانی خواهد کرد.
این مسئول خاطرنشان کرد: در این جشنواره بیستم نیز ماننده سال‌های گذشته همه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی بدون قرعه کشی جایزه دریافت می‌کنند و ۳۰ درصد از دانش‌آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان به قید قرعه دریافت کننده جایزه خواهند بود.
این مدیر کانون توانا اذعان کرد: امسال بیش از هزار دانش‌آموز ممتاز از سراسر استان میهمان کانون توانا هستند تا طبق روال سالهای گذشته مورد تجلیل قرار بگیرند.
وی اضافه کرد: حضور تعدادی از هنرمندان مطرح سینما و تلویزیون، معرفی معلولان موفق، اجرای سرود نابینایان، اجرای نمایش توسط کودکان دارای معلولیت و میزبانی از مسئولان استانی از جمله برنامه‌های مختلفی است که برای جشنواره بیستم تدارک دیده شده است.
منبع: رقیه بابائی، سایت کانون معلولین توانا، 23 مرداد 1397

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.