قرآن‌کده توانمندان؛ غرفه‌ای متفاوت در نمایشگاه قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ غرفه قرآن‌کده توانمندان از جمله غرفه‌های ارزشی و متفاوتی است که در بیست و ششمین نمایشگاه قرآن به ارائه برنامه‌های قرآنی ویژه معلولان می‌پردازد.
محمد نوری، مدیر دفتر فرهنگ معلولین در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا؛ با اشاره به حضور چندساله این مرکز در نمایشگاه قرآن اظهار کرد: هدف از حضور ما در نمایشگاه قرآن ارائه تجربیات قرآنی و تأثیر آموزه‌های قرآنی در زندگی معلولان از زبان خودشان است.
وی در ادامه افزود: ما امسال در بیست و ششمین نماییشگاه بین المللی قرآن برای تمامی قشرهای مختلف از جامعه معلولان برنامه های متنوعی را در بخش های مختلف داریم که در واقع هر شب یک قشر از معلولان(نابینایان، ناشنوایان، جسمی ـ حرکتی و …) گرد هم جمع می آیند و از میزان انس‌شان با قرآن برای هم می‌گویند.
نوری با اشاره به اینکه خداوند نیز در قرآن نیز از ناشنوایان یاد کرده، اظهار کرد: حتی روایت داریم که حضرت محمد(ص) نیز در مسجد نبی با ناشنوایان به زبان اشاره صحبت می کرد و مطالب قرآنی ـ دینی را ارائه می‌کردند.
مدیر دفتر فرهنگ معلولین با بیان اینکه این دفتر امسال نیز تحت عنوان «قرآن‌کده توانمندان» حضور پررنگ و مستمر در نمایشگاه قرآن داشته است، گفت: حضور دفتر فرهنگ معلولین تنها در نمایشگاه قرآن نمود ندارد، بلکه به فراخور حال نمایشگاه‌های متنوعی که در فواصل مختلف برگزار می‌شود، این دفتر حضور فعال دارد.
یادآور می‌شود، بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن از 29 اردیبهشت‌ماه تا 11 خردادماه و از ساعت ۱۷ تا ۲۴ در مصلی امام خمینی(ره) برپا بود.
منبع: خبرگزاری ایکنا، 11 خرداد 1397

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *