جلسه با معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم

جلسه شورای هماهنگی تشکل های معلولان قم با معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم
حجت الاسلام محمود نجاریان زاده – 9 اسفند 1396

حجت الاسلام محمود نجاریان زاده: تشکر می‌کنم از اینکه خانه خودتان را برای این مشارکت انتخاب کردید. ما هم خدمتگذار شما هستیم. انشاء الله بتوانیم باهم خدمتی را صادقانه به جمعی که اینها آبرویی دارند در خانه خدا انجام دهیم. ما خبر نداریم که تا چه حدی از معرفت رسیده‌اند که خداوند بهشان آبرو عنایت کرده است.
می‌دانید معلولیت‌ها دست خود آدم نیست. گاهی مواقع غیرمنتظره است، البته بیشترش غیرمنتظره است، علی ایحال امتحانات الهی است و کسانی موفقند در این قصه که در بلایای الهی صابرند.
ما خوشبختیم از زیارت شما، و خوشحال می‌شویم که خدمتی از دست ما بربیاید برای قشری که ولی‌نعمت ما هستند. به حق هم ولی‌نعمت ما هستند، نه در شعار، بلکه در شعور و عمل. بهرحال شهروندان این جامعه هستند و قطعاً حق و حقوق شهروندی آنها اقتضاء می‌کند که نظام آن را که در توانش هست برای این طایفه، و این طوایف حقوقشان را ادا کند.
حالا غیر از آنچه را که دین و شرع و اخلاق و انسانیت اقتضاء می‌کند برای این قصه و قبل از همه این حقوق شهروندی، خدای سبحان سفارش این قشر را به عموم مردم خصوصاً به خواص و خصوصاً علما و خصوصاً مراکزی که وابسته به علماست، و سازمان تبلیغات اسلامی این افتخار را دارد که وابسته به دفتر مقام معظم رهبری است.
جهت اطلاعتان ما هیأتی به ثبت رساندیم بعنوان هیأت ناشنوایان در قم، و تا الآن دو سه تا همایش کشوری برگزار کرده‌اند و تنها جایی که حمایتشان کرد ما بودیم و بهزیستی. ما پشت صحنه بودیم، هیچگاه دنبال این نبودیم که بخواهیم خودی نشان بدهیم. کمااینکه خود رئیسمان جناب آقای خاموشی هم چراغ خاموش در این قضایا حرکت می‌کند.
ما در مباحث آموزشی ناشنوایان هم استادی را که با فرهنگ ناشنوایان با زبان آنها علمش را رفته آموخته و دارد آموزش می‌دهد اعزام کردیم برایشان، هم جلسات آموزشی احکامشان را از عزیزان روحانی ما بر عهده دارند. رابطه بین این هیأت و سازمان هم بسیار فعالانه است.
سازمان تبلیغات اسلامی در بحث آموزش آنچه را که در توان دارد می‌توانیم در طبق اخلاص قرار بدهیم که مباحث آموزشی دوستان را حمایت بکنیم.

مراکز شرکت کننده:
تقی یوسفی مفید/ موسسه حامیان حقوق معلولان
محمد نوری/ دفتر فرهنگ معلولین
علیرضا کهندانی/ انجمن روشندلان جوان
مسعود باقری/ کانون نابینایان جلوه امید
علی جعفری/ مجتمع رعد فاطمیه

     

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.