“کانون معلمین توانا” به همت کانون معلولین توانا تاسیس می‌شود

بنیانگذار کانون معلولین توانا از تاسیس ” کانون معلمین توانا” در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
به گزارش پیک توانا، سید محمد موسوی در نشست با جمع زیادی از معلمین شهر قزوین که صبح امروز با حضور محسن حق‌شناس، عضو شورای اسلامی شهر قزوین در کانون معلولین توانا برگزار شد، بیان کرد: کانون معلمین توانا به همت کانون توانا و با هدف ارتقای سطح آگاهی معلمین در رشد و تعالی دانش‌آموزان راه‌اندازی خواهد شد.
وی افزود: این کانون با نیروهای مردمی و با مشارکت معلمین دلسوز استان قزوین بنا نهاده می‌شود تا زیرسازهای مناسب اصلاح ساختارهای آموزشی را فراهم آورد.
این مسئول با بیان این مطلب که قشر معلم به دلیل جایگاه خاص خود در تمام عرصه‌های کشور صاحب مسئولیت است، تاکید کرد: اگر معلمین جامعه از آگاهی و افق فکر بالا برخوردار باشند، این افق را به نسل‌های جدید و آموزش‌پذیر انتقال داده و در ساخت جامعه‌ای انسان‌محور اثرگذار خواهند بود.
وی تولید انسان و انسانیت را مهم‌ترین وظیفه معلم دانست و با بیان این مطلب که با اصلاح سیستم آموزشی کشور، کل جامعه اصلاح خواهد شد، افزود: راه‌اندازی کانون معلمین توانا وظیفه برزمین مانده دولت است که کانون توانا بر اجرای آن اراده کرده است.
به گفته این فعال اجتماعی کشور، تحولات اجتماعی همواره از تفکر انسان‌ها آغاز شده‌اند و اگر معلمین جامعه به ضرورت نقش خود پی ببرند، ساختارهای یک جامعه بزرگ را اصلاح خواهند کرد.
این کارآفرین برتر کشور در زمینه اشتغالزایی برای معلولان ادامه داد: ارتقای سطح آگاهی جامعه در گرو افزایش سطح آگاهی معلمین و آموزگاران آن جامعه است و جامعه‌ای به رشد و تعالی دست می‌یابد که معلم‌هایش از دانش و آگاهی بالایی برخوردار باشند.
مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز با بیان این مطلب که معلمین امروز جایگاه مناسبی در جامعه ندارند، اضافه کرد: نخبگان و ذخایر انسانی کشور توسط این قشر دلسوز تربیت و آماده می‌شوند؛ از همین‌رو جامعه باید قدردان زحمات آنها بوده و شان و منزلت این دسته را رعایت کند.
دبیر برگزاری مجامع هم‌اندیشی تشکل‌های معلولان در سراسر کشور همچنین با بیان اینکه ارتباط معلم با دانش‌آموزان باید به گونه‌ای باشد که آنها را در تمام مسیر زندگی رو به تعالی هدایت کند، افزود: این مهم فقط نیازمند این است که قشر معلم خود را باور کند، همانند خودباوری که در زمینه معلولان اتفاق افتاد.
مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز خاطرنشان کرد: کشورهای توسعه یافته موفقیت خود را مرهون دپارتمان‌های پژوهشی و آکادمی‌های تحقیقاتی خود هستند و معلمین را منشا تمام این پیشرفت‌ها می‌دانند که در جامعه ما نیز این رکن باید مورد توجه قرار گیرد.
منبع: رقیه بابایی، سایت کانون معلولین توانا، 26 بهمن 1396

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *